vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Cvrčanje ispod ručice mjenjača

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimePet 14 Maj - 14:48

Kada vozim moju bubu 1200, često se čuje u trećoj brzini cvrčanje ispod ručice mjenjača. Kada pomjerim ručicu u stranu, cvrčanje prestane. Je li u pitanju neki kvar i šta da se radi ?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimeNed 16 Maj - 18:52

Možda je plastična čaura konzole birača za zamenu, kada ona pukne ručica dobije veliki luft. Nije je lako zameniti jer mora cela konzola da se izvuče iz tunela, a sama čaura je jeftina (ako može da se nađe)...
https://www.kaeferland-shop.de/antrieb/getriebe/zubehoer-schaltstange/6655/huelse-fuer-schaltstange?c=136
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimeUto 18 Maj - 13:05

Prije par godina je promijenjena plastična čaura konzole birača. Prije toga je bio baš veliki luft. Ima li ovo veze sa krstom ispod zadnjeg sjedišta, gdje je povezana konzola ? Treba li tu šta da se uradi ?
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimeUto 18 Maj - 21:09

Mogu biti i nosači mjenjača bilo prednji (1) ili zadnji (2). Meni se dešavalo da u drugoj brzini, kada ide uz brdo, čujem taj zvuk. Zamijenio čauru ispod ručice birača, sve plastike na konektoru (ispod zadnjeg sjedišta) i ništa se nije promijenilo. Na kraju sam morao vaditi motor. Jedan zadnji nosac se potrošio i skoro zdrobio pa sam promijenio sve, tj. prednji i dva zadnja nosača. Auto je poslije bio drugo auto. Bolji prijenos, lakše biranje a imao sam osjećaj da puno lakše i brže ide. Mi nismo vadili mjenjač i to ne bih preporučio nikako jer je puno teže postaviti prednji nosač nego izvući stari. Ovako se lako može oštetiti novi nosač. Dakle, preporučujem svakako da se cijeli mjenjač demontira i poslije sve lijepo složi. Odlična je prilika da se cijeli prostor pregleda, očisti i, po potrebi, ofarba. Nadam se da u tvom slučaju nisu nosači. Sretno!
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimeUto 18 Maj - 21:25

Vodio sam se ovim videom ali je bolje demontirati cijeli mjenjač kao što rekoh.

https://www.youtube.com/watch?v=d5ichDEpIQ8

Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimeSre 19 Maj - 8:45

Pa ako gumeni zglob (ispod zadnjeg sedišta) ima mnogo zazora treba ga promeniti, to bar nije teško pregledati a lakše se i menja od nosača menjača i čaure ako treba...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitimeSre 19 Maj - 13:04

Hvala na porukama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cvrčanje ispod ručice mjenjača Empty
PočaljiNaslov: Re: Cvrčanje ispod ručice mjenjača   Cvrčanje ispod ručice mjenjača Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cvrčanje ispod ručice mjenjača
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» polica za vw bubu ispod volana
» Kupujem Bubu ispod 1964
» Kupujem Buljavu Bubu (ispod 1967 god.) - 064/90-298-70
» Kupujem - Policu ispod volana za 1960 god.
» VW1300 = 1972 = POTPIS ISPOD POSTOVA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: