vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 novi stari clan...

Ići dole 
+17
Ivan Hirst
nikson
renne
Miso
Braca
dechkotzar
pavle
GibaniTZa
Maestral
gazda
vlajko05
strid
Dika
dexit
Tomas Volk
Ivan V
joca022
21 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
joca022
pridošlica
pridošlica
joca022


Broj poruka : 17
Godina : 49
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 10.10.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 17:29

Pozdravljam ekipu ,vecinu znam sa thegoldenbug sajta.Prodjose meseci dok vas ne nadjoh i evo danas ...sasvim slucajno...
Za one koji me neznaju ,zovem se Joca iz Rume sam vec godinama vozim bubu 1302s 1969 god., koju cu uskoro da penzionisem,ali cu umesto nje da malo vozam jednu 1303 koju trenutno sredjujem...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 17:34

bravo Joco cyclops pozdrav

Citat :
bubu 1302s 1969 god

ja za ovo ne znam scratch scratch mislim da je greska
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 18:01

Gde si bre Joco Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 18:01

jos jedan mcpherson!? lol!

dobro nam dosao druze!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 18:07

Joco trazio si nas i upecao sebi cast da budes stoti clan na forumu. Sve cestitke i dobro nam dosao, a za stotog clana foruma sledii nagrada na sledecem skupu u Mladenovcu.
cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol! cheers lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 18:45

dobro nam dosao
znaci presli smo na trocifrene brojeve bounce bounce bounce cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 19:38

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
joca022
pridošlica
pridošlica
joca022


Broj poruka : 17
Godina : 49
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 10.10.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 21:55

Hvala svima na dobrodoslici...stvarno mi je nedostajalo ovako nesto za razbibrigu Cika Diko daleko je sledeci skup u Mladenovcu,ne mogu da obecam ali trudicu se da dodjem,ako bog da sa novom bubom...ili bar autobusom...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 22:00

joca022 ::
Hvala svima na dobrodoslici...stvarno mi je nedostajalo ovako nesto za razbibrigu Cika Diko daleko je sledeci skup u Mladenovcu,ne mogu da obecam ali trudicu se da dodjem,ako bog da sa novom bubom...ili bar autobusom...

E Joco sve je daleko samo sto vreme brzo prolazi, a kako god dosao uvek si dobro dosao cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
gazda
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
gazda


Broj poruka : 514
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 22:07

Pozdrav Joci Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Maestral
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Maestral


Broj poruka : 142
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeSre 10 Okt - 22:22

Dobro dosao, posebno uz takav avatar. cheers

Svrati do kafane, na po jedno drunken
Nazad na vrh Ići dole
https://www.behance.net/maestral
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 0:28

Oooo kolega McPherson, dobrodošao...

Elem, 1302 ne može nikako biti '69, može samo da bude 1970 proizvedena kao model za '71...

1303 je zakon cheers
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 8:21

Pa ajde, dobrodošao...
Uh, još dve 130X Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 10:10

pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 10:57

Pozdrav i od moje malenkosti!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Miso
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Miso


Broj poruka : 183
Godina : 42
Lokacija : Kozarska Dubica RS BIH
Datum upisa : 18.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 11:08

Dobro dosao Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
renne
VW entuzijasta
VW entuzijasta
renne


Broj poruka : 91
Godina : 50
Lokacija : bale-valle istra
Datum upisa : 21.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 12:17

...dobrodošao
Nazad na vrh Ići dole
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 15:43

Dobro dosao !!!! Basketball flower Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan Hirst
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Ivan Hirst


Broj poruka : 59
Godina : 49
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 16:01

Dika ::
Joco trazio si nas i upecao sebi cast da budes stoti clan na forumu. Sve cestitke i dobro nam dosao, a za stotog clana foruma sledii nagrada na sledecem skupu u Mladenovcu.

Čika Diko, ne nasedaj na provokacije, brojao je članove lol! lol! lol!

Dobro ti nama (ponovo) došao!


Poslednji izmenio dana Čet 11 Okt - 17:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
joca022
pridošlica
pridošlica
joca022


Broj poruka : 17
Godina : 49
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 10.10.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 16:49

Ma znam i ja da se tu nesto ne slaze .Kada sam kupio bubu ,pre 8 god, receno mi je da je to model 1300,cak i u saobracajnoj dozvoli tako pise.Brojevi sa auta i saobracajne se poklapaju ,ali samo tamo.U onim fabrickim tabelama nista se ne slaze.Motor ima oznaku AS i ima 1585ccm,to sam saznao tek posle tri godine od kupovine auta kada sam radio motor pa karike koje sam kupio za 1300 upale unutra ko u bunar,onda lepo sednem za racunar pa polako...
Zamislite kako se covek oseca kada je ubedjen 3 godine da je motor 1300, a ono 1600... Jedino sto me je veselilo je da sada konacno znam zasto toliko trosi.
Posle sam radio prednji trap, kupim kugle za 1300 od 500 dinara ,al oces... to nije to ajd nazad u Beograd(Astor) ,ponesem i stare da pokazem sta mi treba.Tamo mi kazu da je to od 1302 ili 1303 i da kostaju 1500 dinara komad . Tako sam saznao da mi je auto model 1302
E sada ono s... Posto na bloku ima oznaka AS, negde na internetu sam pokupio da su ti motori ugradjivani u super bube to jest one sa oznakom s.
Inace sve sto znam o bubama naucio sam na internetu,vecina toga na thegoldenbug-u .Jos mnogo toga imam da ucim.Neznam zasto je prethodni gazda napravio toliku brljazu sa tim brojevima,verovatno da bi registracija bila jeftinija.Drugi razlog ne vidim. Inace pored AS motora,prednjeg trapa ima i grejace na zadnjim staklima ventilator ,masku na komandnoj tabli... sve kao i super buba.Ako neko moze da pomogne u razresenju misterije bicu mu zahvalan broj motora je 7240421 ,a broj sasije 119101913.Inace zaboravio sam da kazem da je prethodni vlasnik bio mehanicar poznat po radu na bubama, mozda je nesto i skrpio od viska delova ko zna...
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 16:53

Pozdrav Joco,dobrodosao!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 16:55

AS motor je 1600 kao što znaš i on se počeo ugrađivati tek od '74 ( 08/73 zapravo)...

Broj šasije nema blage veze sa modelom 1302, ali odgovara nekom modelu iz '69 godine...

Ako te još šta zanima o Super Bubama pitaj...

Uzgred, S na haubi označava 1600 motor a ne Super Bubu (to označavaju oznake 1302 i 1303)...Oprema koju ti imaš je išla u L modele (znači 1302 LS bi bila oznaka tvog auta)
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 17:00

Motor AS je 1600, i nije mi jasno kako je u saobracajnoj moglo da stoji da je zapremina 1300 a broj motora pocinje sa AS. Ko zna sta je tu sve muljano... Bilo kako bilo, 1302 i 1303 imaju vrlo slicna mehanicka resenja, a karoserija se glavnom razlikuje po prednjoj sofer-sajbni.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 17:25

Ma to šta piše u saobraćajnim dozvolama uopšte nije merodavno...Mom ćaletu piše da mu je auto '88 a taj model je prestao da se proizvodi '86...Prva registracija Beli Manastir Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Jako je bitno znati godište Super Bube jer ima dosta razlika na prednjem trapu do '73 i na kasnije...Tako da ako posmatraš 1302 iz '71 i recimo 1303 iz '75 imaće jedva 50% zajedničkih delova prednjeg trapa...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitimeČet 11 Okt - 19:43

Da - razlikuju se kugle, amortizeri, ramena, a kasniji modeli 1303 su cak imali i zupcastu letvu umesto puza, a shodno tome i drugacije spone.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





novi stari clan... Empty
PočaljiNaslov: Re: novi stari clan...   novi stari clan... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
novi stari clan...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Novi clan
» Novi clan,Batoni
» Novi clan, Pozdrav :D
» Novi clan sa zakasnjenjem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Predstavljanje članova-
Skoči na: