vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 trešenje bube

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimeSre 28 Jun - 17:43

Imam bubu 1200. Ponekada mi se događa,kada ranije pustim pedalu kuplunga, zatrese se cijela kabina.Jedan mehaničar mi je rekao da su možda stope mjenjača oslabile i da to može biti razlog trešnje. Inače, brzine se u toku vožnje mijenjaju bez problema. Takođe, kada se vozi malo brže i ručica mjenjača stoji u jednom položaju,počinje da zuji iz mjenjača, a kada se ručica pomjeri, ne zuji. Da li je neko imao slične probleme i kako ih je riješio. Pozdrav Momir
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimeČet 29 Jun - 22:29

Kvačilo može da trese ako su nosači menjača loši, ali može i ako je problem do kvačila (na primer kod korpe sa tri klackalice ako nije dobro podešeno). Nosače je lako proveriti ali ih je malo teže promeniti...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimePet 30 Jun - 1:02

Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimePet 30 Jun - 7:11

Nosači su gumeni, i kada propadnu obično se guma odlepi od metalnih delova preko kojih su zašrafljeni. Tada sklop motora i menjača nije učvršćen u šasiji i pomera se, što može da izaziva vibracije pri polasku. Provera je jednostavna - nekom polugom proba se da li menjač može da se pomeri u odnosu na šasiju. Neko malo pomeranje od par milimetara je normalno jer je guma elastična, ali ako je moguće pomeriti za santimetar ili više onda je verovatno stradao neki nosač. Nosači su jednostavni gumeno-metalni i prevashodno služe da zvučno izoluju kabinu odnosno da se ne prenosi buka motora.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimeUto 1 Avg - 12:30

Imam isti problem sa ručicom menjača. Otprilike ovako: Konstantna vožnja u 4 brzini,ručica stoji u nekom položaju i ispod nje se javlja zujanje/brujanje/zvečanje (iritira) ako se blago pomeri ili uhvati rukom prestaje taj zvuk. Gledao sam ispod ručice,tražio luft zazor ali nisam uspeo da rešim...Vozim šmekerski,jedna ruka na volanu druga na ručici Smile

ps voleo bih to da rešim!
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimeUto 1 Avg - 23:00

Trebalo bi proveriti onu plastičnu čauru konzole birača. Ona je u tunelu šasije, odmah iza ručice menjača ali je nije baš jednostavno zameniti. Izgleda da se retko desi da je pohabana.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimeNed 6 Avg - 22:43

Inace negde sam cuo ili procitao da nije preporucljivo drzati ruku na rucici menjaca sem naravno prilikom promene brzine Smile
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimePon 7 Avg - 7:28

To važi za sve automobile. Tokom rada motora klizni zupčanici u menjaču se okreću u viljuškama za promenu brzina. U normalnom stanju viljuška ne bi trebalo da dodiruje zupčanik, sem pri promeni brzine. Ako se ruka stalno drži na ručici, postoji mogućnost da se tada i viljuška oslanja na zupčanik pa se time izaziva nepotrebno abanje - to je razlog za takvu preporuku.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Kubelwagen
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 38
Lokacija : Valpovo
Datum upisa : 28.01.2018

trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitimeNed 28 Jan - 20:42

Pozdrav! Ja imam dvije bube, 71. i 74. Na ovoj starijoj taj zvuk se cuo od prvog dana kako je imam a na mladjoj ništa, stvarno sam se vozio kao "mladi grof" kako mi prijasnji vlasnik kazao, jedina mana tada bila visoko kvačilo, vozio sam se dok nije lamela riknila i tada ju dao prepakovat, naštelovali pracne i visinu kvačila na leptir matici sajle. Od tada se i ona čuje. Prenosi se od mjenjača preko mjenjačke šipke na ručicu.. definitivno ima veze sa pritiskom mašine na mjenjač i da... Intenzitet ovisi o opterećenju na cesti, usponima, teretu koji se prevozi itd
Nazad na vrh Ići dole
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2018/01/15/pre-40-godina-pro
Sponsored content





trešenje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: trešenje bube   trešenje bube Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
trešenje bube
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Spustanje bube
» Dimenzije bube
» Nabavka bube

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: