vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 skidanje zadnjih dobosa

Ići dole 
+2
djcorto
Paulica
6 posters
AutorPoruka
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeNed 25 Jun - 0:47

Hteo sam danas da sredim kocnice na bubu tasovki, ali nisam uspeo nijedan zadnji dobos da otvorim, zapekao srednji sraf (hub nut), na obe strane. Evil or Very Mad

Pospreisao penetracionim uljem.
Stavio kao kontru veliku metalnu stanglu sa 14mm rupama i zavrnuo je srafom u dobos da upire u beton.
A onda sa druge strane 36 kljuc okasti i kljuc vilasti uz polugu da dizem dizalicom, ali tako se samo dize cela buba.
Onda sam okrenuo okasti na dole pa skakao po njemu.
Onda sam probao da vilasti kljuc stavim u 2 metra dugacku polugu pa gurao na gore.
Onda je stiglo pojacanje sa velikim brenerom  i sve dobro ugrejali pa probali sve ponovo i sve bez uspeha.

Onda smo uzeli sekac i kucali maljem da okrene srednji sraf, ali ni makac, samo je poceo da se deformise.

Tu sam odustao.
Da li ima nesto sto sam propustio da uradim Smile
Da li imaju da se kupe ti srednji srafovi (hub nut), pa da isecem ove stare zapekle?

Barem sam usput podesio pakne i ispustio vazduh iz zadnjih tockova, i dolio ulje u menjac, ali glavni posao nisam uradio :/
Nazad na vrh Ići dole
Paulica
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Paulica


Broj poruka : 79
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2017

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeNed 25 Jun - 23:08

Probaj da dobro isprskas wd 40 sprejem i ostavis da prenoci..pa probas sve ponovo!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 26 Jun - 0:34

Nekada sam i ja u takvim situacijama brusilicu,tanku plocu i pazljivo sekao maticu
Nakon toga resenje je bilo udarni kljuc.U principu to je masivni okasti ravan kljuc koji sa jedne strane ima zadebljanje koje sluzi da se i velikim cekicima udara
Nije mi se desavalo da nece,cak ni 46 na T1
Na sve to ovo sto sam odvijao udarnim je bilo u mnogo gorem stanju i duzem stanju mirovanja nego ove koje sam nekada sekao Smile
Nazad na vrh Ići dole
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 26 Jun - 7:36

Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 26 Jun - 7:58

@j00j4nt200

Imao slično iskustvo.

Mislim da naši "majstori" jednostavno vole da (bez potrebe) pretegnu šrafove.

Što kaže djcorto probaj Astor u Beogradu ili Sistem B u Pančevu, ako nemaju sigurno mogu da poruče.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 26 Jun - 21:44

Ima srafova u A....., nisu ni skupi Smile

Da li je ovo vilasti udarni kljuc?
http://pitstop.co.rs/kljucevi/1317-udarni-kljuc-36mm-57036.html
Tvoj je okasti?

Videcu da li da idem da kupim njega ili sa brusilicom, vicniji sam sa brusilicom.
Bila je u bug me videu neka skalamerija, koja uvek radi Smile

Trenutno zavrsavam prednje tockove, pa cu videti kada zavrsim da li da se opet bakcem sa zadnjim ili cu biti zadovoljan sa postignutim stanjem, ko zna sta cu naci unutra ako otvorim affraid
Problem je sto mi je kratak godisnji i sto mi treba vozilo za radove, ne mogu natenane Smile
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 26 Jun - 22:57

Da,prakticno je isti samo sto je okasti
Verujem da bi i ovaj zavrsio posao ali okasti je ipak zakon Smile
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeUto 27 Jun - 5:50

Viljuškasti ključ nije dobra ideja jer deluje na maticu samo u dve tačke i velika je verovatnoća da će da preskoči. Osim udarnog okastog postoji i neki tzv. ruski ključ, koristi se za kamionske točkove. Možda bi i tako nešto moglo da posluži, mada bi trebale neke prepravke.

https://www.youtube.com/watch?v=fuQC7VHk4Qk
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeUto 27 Jun - 10:08

nebkv ::

Verujem da bi i ovaj zavrsio posao ali okasti je ipak zakon Smile

Ovo je okasti iz bugme videa, i deluje kao zakon Smile Vilasti definitivno ne.
skidanje zadnjih dobosa Slotter.th
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeUto 27 Jun - 19:33

To bi moglo i da se napravi, od jedne dobre gedore i neke gvožđurije... Mada ako ima da se kupi možda se ne isplati gubiti vreme.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeČet 29 Jun - 22:46

Uspeo sam jedan odvrnuti kada sam odsekao okasti kljuc 41 i ostavio okasti 36 i ubacio ga u 2 metra sipku - trebao sam to odmah na pocetku uraditi :/
Drugi sam demolirao, probacu sutra sa brusilicom.

Da li ima razlike izmedju prednjih i zadnjih kocionih cilindara?
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeČet 29 Jun - 23:14

Naravno,prednji su veci Smile
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePet 30 Jun - 7:03

Zbog toga prednje kočnice jače koče a više se i troše. Prilikom kočenja usled inercije opterećenje na prenjem mostu raste a na zadnjem mostu opada, auto ponire takoreći. Zato je kontakt prednjih točkova sa podlogom bolji nego nazad pa je veća i mogućnost kočenja. Iz tog razloga su na svim automobilima prednje kočnice jače i veće nego zadnje. Kod novijih buba su doduše dimenzije kočionih obloga iste napred i nazad ali su kočioni cilindri nazad manjeg prečnika, što uz isti pritisak kočione tečnosti napred stvara veću silu a nazad manju, pa tako prednji točkovi jače koče. To se može videti i na tehničkom pregledu...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePet 30 Jun - 8:15

Hvala Smile Nesto sam se zbunio posto nije buba ispred mene.

edit: drugi deo posta sa dodatnim pitanjem sam obrisao, dok ne vidim kako tacno izgleda Smile
Nazad na vrh Ići dole
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 3 Jul - 15:46

Otvoren i drugi tocak.
Slika reza ako jos neko bude rezao:
skidanje zadnjih dobosa WP20170701201642Pro.th

Bili su isti kocinio cilindri napred i nazad Smile sredio, stavio nove cilindre razlicite, nove pakne, ispustio vazduh, ali ... pokvaren je i glavni kocioni cilindar.

Buba je 1200 1971.
Orginalni cilindar ima:
2 ulaza za kocionu tecnosti odgore;
3 odvoda cevi: gore i i levo su za prednje tockove i nazad levo za zadnje tockove.
levo konektor za automat za svetlo kocnice.
Moje je prljav i zardjao pa me sramota da kacim sliku, otprilike ovako izgleda:
http://www.thegoldenbug.com/sr/vw_tehnika/d205/zamena_glavnog_kocionog_cilindra

Pitanje je da li ce pasovati zamenski: LPR 1145 Brake Master Cylinder (google), koji ima 5 izlaza kocione cevi i ne vidim gde mu je izlaz za konketor za automat za svetlo kocnice??? (Nisam ga video uzivo samo na slikama)
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 3 Jul - 16:27

Ako je to ovaj http://www.ebay.co.uk/itm/Volkswagen-VW-2x-Brake-Master-Cylinders-Pair-LPR-1145-P16707-Genuine-Quality-/332042969936
koliko vidim ima 5 navojnih gnezda - tri za kočione cevi i dva za automate. Po pravilu treba da ima dva automata, za svaki kočioni krug po jedan. Oni su povezani paralelno tako da stop svetlo radi i kada jedan od krugova ispadne iz rada.
Automati idu u ova gnezda dole.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimePon 3 Jul - 22:34

To je taj.
Ako sam te dobro razumeo: verovatno pasuje
Ne bi bilo lose da imam 1-2 nova automata stop svetla da utaknem u rupe posto ne znam da li ce se moci odvrnuti stari.

Ako se dobro secam automati stop svetla pasuju od fice? M10, 2 konektora?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitimeUto 4 Jul - 14:39

I od golfa 1 je isti automat a možda i za još neka kola iz tog perioda. Za fiću se delovi već teško nalaze...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





skidanje zadnjih dobosa Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje zadnjih dobosa   skidanje zadnjih dobosa Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
skidanje zadnjih dobosa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Materijal dobosa
» Usluga busenja dobosa..
» Sistem zadnjih prozora?
» Distanceri zadnjih tockova za bubu
» skidanje karoserije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: