vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Razvodnik paljenja

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
vucko
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.09.2012

Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitimePon 8 Avg - 9:44

Pozdrav svima,

Ja nisam vlasnik VW-a, ali jesam Pinzgauera 710 iz 1982 Very Happy
Zahednicki deo za Pinzgauer i VW jeste razvodnik paljenja Bosch JFM 4 (0 231 161 003) koji se koristi i na busu T2b 1600cc (VW: 211 905 205 T).

Taj razvodnik paljenja je specifican (zasticen od vode i emitovanja elektricnih impulsa koji izazivaju smetnje), a delovi su retki i skupi.

Ja sam nabavio adapter-plocu koja omogucava da se na postojeci stari mehanizam (telo razvodnika) montira klasicna razvodna kapa, a samim tim i klasicni kablovi i svecice. Za sada je to ok, ali mi ostaje staro telo.

Moje pitanje je da je neko od vas radio konverziju na "klasican" razvodnik, tj da li neki drugi razvdnik moze da se ugradi kako bi se koristili klasicni delovi (razvodna kapa, kablovi, itd)? Meni je ostalo staro "telo" razvodnika (uokvireno na slici ispod), a i taj mehanizam moze da zeza paljenje pa hocu da znam sta mi je alternativa i za njega.

Razvodnik paljenja 1zdag74

Hvala i pozdrav,
Vucko (Predrag)
Beograd
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitimePon 8 Avg - 10:09

S obzirom da su svi blokovi 1600 koje sam video isti pretpostavljam da i na tom modelu 1600 sa takvim razvodnikom nista nije menjano na samom ulazu u blok i oko same osovine koja pokrece razvodnik
Tako gledajuci svaki razvodnik od Bube ili drugih kombija trebalo bi da moze da se upasuje,bar fizicki a za pravilan rad motora na Pincu bi sigurno trebalo da se izabere pravi
Koliko se secam i od T3 kombija,bokser motora moze da se ugradi onaj sa elektronskim paljenjem
Mada najbolje da odgovori neko ko je imao dodira sa tim
Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitimePon 22 Avg - 10:00

imam novu kapu ,platine i ruku
Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitimePon 22 Avg - 10:19

i ac pumpa je orginal bubina
Nazad na vrh Ići dole
vucko
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.09.2012

Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitimePon 22 Avg - 10:22

poslao sam vam poruku u PM
Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitimePon 22 Avg - 10:38

kapa ide i na 181
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razvodnik paljenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik paljenja   Razvodnik paljenja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razvodnik paljenja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» razvodnik paljenja
» Razvodnik paljenja za 1302 '75
» Razvodnik paljenja stari tip
» Raspored paljenja?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: od 1967-
Skoči na: