vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
daniel-bmw
pridošlica
pridošlica
daniel-bmw


Broj poruka : 2
Godina : 39
Lokacija : kozarska dubica- Republika Srpska
Datum upisa : 06.04.2016

golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Empty
PočaljiNaslov: golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom   golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Icon_minitimeSre 6 Apr - 2:07

pozdrav ljudi...nov sam na ovom forumu pa neznam kako ce to sve izgledati ali imam jedan problem koji me nervira...
ovako: napravio sam bagija od varburga 91 godina znaci volksvagenov motor 1.3 benzin je u njemu.sve je bilo ok,danas ga vozio i ugasio normalno.veceras da ga upalim da odem na pivo sa kolegom,upali i radi normalno al nece primi gas.na leru radi al kad dodam gas gusi se.precistio sam sve dizne i produvao,opet ista stvar,na graju skontam da mi ne baca gorivo ona gornja dizna (cjevcica) koja daje gorivo preko pola gasa i dalje.kad stavim ruku odozgo na karburator i dodajem gas oce da primi i sve ok.kao da mu napravim vakum nekakav pa povuce.sve je prohodno.al nece preko pola gasa.pred-filter nov.onaj za zrak je stavljen KM filter (sa pijace naravno). da li kome pada na pamet sta bi moglo bitidosta stvari sam proverio i nista..vec me pocinje nervirati.
dal nisu kakvi vakumi u pitanju ili sta...pre kada sam vozio,ona crijeva sa strane kad se skinu malo se poveca ler a druga nista ne reaguje... ako ko sta zna nek predlozi nesto Exclamation Exclamation affraid
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom   golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Icon_minitimeSre 6 Apr - 7:14

Ako je ona gore dizna za ubrizgavanje prohodna, onda membrana ajnšpric pumpe ili neki ventili u njenoj okolini (kuglice, gumeni ventili itd) je možda problem. Ta membrana ne znam tačno kako izgleda na tom karburatoru ali najverovatnije da je kvadratna i da ima 4 šrafa.

Ovaj forum se prevashodno bavi kolima sa vazdušnim hlađenjem a karburatori su slični do golfa 1. Golf 2 i wartburg su već imali drugačije karburatore tako da preciznija uputstva treba tražiti na nekom od tih foruma...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
daniel-bmw
pridošlica
pridošlica
daniel-bmw


Broj poruka : 2
Godina : 39
Lokacija : kozarska dubica- Republika Srpska
Datum upisa : 06.04.2016

golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom   golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Icon_minitimeSre 6 Apr - 13:35

aha izvinjavam se jbg video sam na forumu pa reko da vidim moze li se sta napraviti sad sam proverio i onu dole gumu ispod karburatora i ok je.ac pumpa je na njemu.e sad jedino da proverim tu malu membranicu.hvala na odgovoru u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom   golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Icon_minitimeSre 6 Apr - 19:12

Ia membrana ubrizgava gorivo pri svakom pritiskanju gasa, jer pri ubrzavanju motoru treba bogatija smeša. Ako gorivo ne šprica u grlo kad se pritisne gas, znači da je taj sistem neispravan - ili je membrana pocepana ili se ukrutila, ili je neki od ventilčića propusan, ili je ta dizna zapušena. Najbolje da nađeš tehničke crteže i poprečne preseke pa da to proučiš, sem ako nećeš da odneseš ceo karburator u specijalizovani servis.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom   golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
golf 1-2 1.3 benzin problem sa karburatorom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» golf 1,6 plin-benzin
» Problem sa karburatorom?!
» problem sa karburatorom
» Golf 2 , 1.6 benzinac preterano trosi
» aditiv za benzin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: