vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 1303 brzinomer

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 15:23

Kao prvo, pitanje je da li je neko imao iskustva sa vađenjem brzinomera (cajgera) na 1303?

Malo me zeza ovaj moj, sumnjao sam da me laže za brzinu i to jeste tačno...Ali laže i za kilometražu...

Kada idem polako stoji, stoji i onda odjednom skoči na otprilike 30km/h a kada dođem do 80km/h i malo ubrzam u trenutku dođe do 90km/h i posle ide ok...

Slobo, ti me reče za sajlu da pogledam?
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 15:30

I ja treba da skinem moj brzinomer da izvadim pokazivach benzina. Tako da i meni je potrebno pomoc.

Druga stvar...neki put kaze realna km neki put onaj famozni 1.33 odnos...isto kao kod 1200-ke...

Primer vozim jedna relacija skoro dva put meseca... 66km...nekad kaze 50 nekad stvarni 66... Question Exclamation Shocked

Potpuno isti put vozim...iste ulice sve isto...a razlika izmedzu 66 i 50 nije mala...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 15:37

Ma meni je za 30-40km prikazao 60km...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 16:20

Pokazao ti je dva puta vise? Hm... To mi uopste nije jasno.
Da si reko da ti je pokazao manje, pa da kazemo da je neki zupcanik unutra krezav, ali vise, to mi vec nije jasno.
Da bi se menjala sajla nema potrebe skidati brzinomer. Osim toga, brzinomer ima isti odnos kao i kod 1200 jer su gume iste, i isto ide iz glavcine tocka sajla. Prema tome, brzinomer ima isti odnos i ne bi trebalo da ima nikakve mehanicke razlike.
Cimanje i skakanje kazaljke se desava zbog sajle, ja sam menjao sajlu kada je vibriranje kazaljke pocelo da me nervira. Onda je sa novom sajlom neko vreme bilo dobro, pa je opet pocela da vibrira... Sta da se radi.

Brzinomer se verovatno skida tako sto se prvo skine onaj poklopac instrument-table iz gepeka, pa se onda odvrnu ona dva srafa sto ga drze.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 17:05

na 1303, uhvati brzinomer ruama i iscupaj ga napolje. odvoji ga od table koliko mozes. odsrafi salju... onda otkaci i obelezi zice...

cek sacu dodjem! deca!
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 18:19

evo me. deca bre (moja+ cuvam jedno) prevrnuse mi kucu!

ok par mojih iskustava. 1. Brzinomer moze da pokazuje pogresnu kilometrazu samo ako si stavio manje gume od 155/15.
2. Ako ti kazaljka skakuce u toku voznje i onda se pri nekim vecim brzinam stabilizuje, to znaci da ti se sajla rascvetala... 3. ludovanje predjene kilometraze je obicno napukao zubcanik...

Prvo pogledaj tocak na kome ti je zakacena sajla. Proveri onu cetvrtku na tocku. Mozda je oblazla ili je ispao osigurac. Sledece je da izvuces sajlu iza tocka i da probas da okreces onu cetvrtku..ako se okrece onda je sajla ok, ako ne znaci da se rascvetala sajla ili je eventualno propao buzir ( retko se desava). Naravno sajla treba da bude otkacena sa brzinometra!

Ako je sve tu ok, onda predji na brzinometar. Kao sto napomenuh brzinomer je samo uglavljen u tablu. Treba iscupati sat, otkaciti sajlu, za njom zice..

Kada skines sat, moraces srafcigerom da "odvrnes"onaj prsten koji ide oko sata i pritom pridrzava staklo... E sada tu ima hiljadu stvari, skidaj polako jednu po jednu i gledaj zubcanike...

Realno ja neznam da neko pravi te zupcanike, a da ih zalepis, trajace mesec dana i to je to..da juris polovan, isto ce da se desi pre ili kasnije...tako da neznam sta da ti posavetujem...

remontovani kostaju do 200 evra...

i tako, bas sam ti mnogo pomogao!?


O Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 18:45

Šaaaapkeeeee Shocked Shocked Shocked Shocked

Kako bre 200€ remontovani? Pa ja video da je nov oko 100€...

Ma boli me uvo, promeniću sajlu, pogledaću sve - videću kako to izgleda i ako ne proradi šta da mu radim...Ići će i bez toga...
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 18:50

pa to mislim, novi stvari su remontovani...one zubcanike sam video samo jednom na nekom velikom skupu i nikada vise...

Ti zupcanici se retko kada pojedu, bar ih ja nisam video pojedene. Obicno puknu ali ostanu na osovinici. I onda se pomeraju levo desno, pa nekada pokazuju kilometrazu, nekada ne, ili samo vrte onaj prvi tockic a ostatak ne...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 19:00

A kako meni onda pokazuje veću kilomteražu? Koliko sam skontao treba manju...Ako zeza sajla onda se i kilometraža poremećuje jel tako, ne mora da bude uzrok samo krezav zupčanik?

Točkovi su obični, sve je u standardu...

Sumnjam na sajlu...Auto i nije prešao nešto mnogo (ako je verovati prodavcu) da bi mu cajger otišao...
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 19:16

da je sajla ne bi imalo veze sa kilometrazom. Ako je sajla prekinuta, onda nebi pokazivao nista. Ako je u komadu, ima da pokazuje uvek isto..sajla mora da se okrene iako je ostecena, a samim tim i mehanizam u satu.. znaci da je nsto riknulo u satu..

Nema veze predjena kilometraza sa zupcanikom, ja ti kazem da sam sigurno rastavio, pa jedno,5-6 satova i nikada nisam video pojeden zupcanik... uvek isto, pukao zupcanik..a kada ga pogledas, jednostavno vidis da je plastika postala krta od starosti. Izgleda da je prsten "prednapregnut" pre nego sto je stavljen na tu osovinicu pa je vremenom jednostavno puknu!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitimeSub 29 Sep - 19:59

Ako kazaljka skace sajla je najverovatnije. Ali sta je sa kilometrazom? Tu nesto ne valja. Da je zupcanik puko, pokazivalo bi manje a ne vise!
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





1303 brzinomer Empty
PočaljiNaslov: Re: 1303 brzinomer   1303 brzinomer Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
1303 brzinomer
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Brzinomer
» 1303...????
» brzinomer (prodato)
» K: 1303
» 1303????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: