vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Potrebna kompletna restauracija

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
igor101
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 19.09.2012

Potrebna kompletna restauracija Empty
PočaljiNaslov: Potrebna kompletna restauracija   Potrebna kompletna restauracija Icon_minitimeČet 20 Sep - 12:24

Skoro sam siguran da je ova tema bvec negde obradjivana ali cisto sumnjam da je u celosti onako kako meni/nama treba.

Pre neki dan je nabavljena buba 1300 odnosno moj sef ju je nabavio) iz 1967 sa pravih 140.000 od prvog vlasnika, neverovatno urednom dokumentacijom i svim pratecim.
Ideja je da se taj auto potpuno obnovi i da se dovede u stanje u kakvom je bio kad je izasao iz fabrike a to bi podrayumevalo da mi je potrebna pomoc u sledecem

1. sredjivanje kompletne limarije

Pod sredjivanjem liimarije podrazumevam da se auto totalno ogoli i ispeskari sve sto treba da se ispeskari kako bi se videlo sa cime se raspolaze kao i da se poprave sva ostecenja. U slucaju vecih ostecenja menjali bi se celi paneli i to iskljucivo po fabrickim punktovima a popuna bi se iskljucivo radila kalajem. Git ne dolazi u obzir.

2. kontrola kompletne mehanike

Potreban bi bio iskisan mehanicar koji bi mogao sve lepo da prekontrolise, promeni neophodno, opere, ocisti i vrati sve u originalno stanje kako bi konacan proizvod bio bukvalno motor koji izgleda kao da je juce izasao sa trake.

3. nabavka potrebih delova

Bilo bi fino da postoji mogucnost nabavke novih kvalitetnih delova ovde kod nas, iako ce masa nekih stvari stizati i iz nemacke, tako da me interesuju u kojim su prodavnicama najbolji odnosi cena / kvalitet.

4. tapaciranje

Originalni materijal za sedalni i prednji ledjni deo ce biti donet iz nemacke i njega bi bilo potrebno uklopiti o postojeca sedista.

5. komplet farbanje

Ovde mi je situacija vec laksa jer imam dobrog farbara ovde u Zemunu



Sve u svemu interesovala bi me vasa iskustva u vezi sa gorepomenutim radovima, da li imate nekoga za preporuku, kakvi su vasi utisci o njihovim radovima, kako automobili izgledaju nakon nekog vremena itd... itd....
Lokacijski to moze biti bilo koji grad u srbiji ili ako je neko bas bas za preporuku moze biti i van granica.


Puno hvala svima na odgovorima koji ce uslediti. flower
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Potrebna kompletna restauracija Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna kompletna restauracija   Potrebna kompletna restauracija Icon_minitimePet 21 Sep - 9:15

Za početak bih ti savetovao da proučiš ovaj forum temeljno, ima više od nekoliko tema gde su bube totalno rasturene i iz početka sastavljene.

Što se tiče preporuke, to je jako teško, jer želje, kriterijumi i mogućnosti su nam različiti.

Prodavnica, maltene jedina u Srbiji, je Astor u Beogradu.

Nego jel to profesorica klavira konačno rešila da proda bubu, ako nije tajna koliko je plaćena (može i na PP), interesuje me jer znam kolika je bila cena pre dve godine i kolika je cena bila prošle godine kada sam je ja gledao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
igor101
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 11
Godina : 44
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 19.09.2012

Potrebna kompletna restauracija Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna kompletna restauracija   Potrebna kompletna restauracija Icon_minitimePet 21 Sep - 10:51

Citam forum u poslednjih 2-3 dana, oci su mi ispale.

Apsolutno si u pravu sto se preporuke tice, jako ju je tesko dati vas iz razloga razlicitih standarda, zelja i mogucnosti narucioca posla. bas iz tog razloga sam i pitao za savet samo one koji su vec radili kod odredjenih mjstora i imaju iskustva sa njima, tipa koliko su zadovoljni i kako to sve izgleda posle nekog vremena.

Za Astor sam cuo sa vise strana a ako se nevaram juce kad sam prolazio tovarili su jedan PVL u crnoj elektroforezi za T1 u novi VW Transporter.

Profesorkin auto je nasao novog vlasnika. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Potrebna kompletna restauracija Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna kompletna restauracija   Potrebna kompletna restauracija Icon_minitimeUto 25 Sep - 15:39

igor101 ::

Za Astor sam cuo sa vise strana a ako se nevaram juce kad sam prolazio tovarili su jedan PVL u crnoj elektroforezi za T1 u novi VW Transporter.
Ne varas se,evo gde je otisao Smile
http://vwkombiji.portbb.com/viewtopic.php?id=4248&p=3
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrebna kompletna restauracija Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna kompletna restauracija   Potrebna kompletna restauracija Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrebna kompletna restauracija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Buba 1960 - Za Delove (Kompletna)
» Potrebna pomoc
» HITNO POTREBNA KRV B-
» Potrebna pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: