vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Veliki Problem

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeNed 18 Sep - 16:29

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img13/8051/268717171562c5937e37.jpg][/IMG]

ovde na sastavu izlazi dim,ali samo pri naglom davanju gasa,moze li to da se odradi ili je spreman za kantu,ovu sliku sam pozajmio sa interneta,
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeNed 18 Sep - 19:48

Na spoju glave i cilindra?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: veliki problem   Veliki Problem Icon_minitimeNed 18 Sep - 22:13

KdF ::
Na spoju glave i cilindra?
da bas na samom spoju,i to kad se naglo doda gas,moze li nekako da se odradi dotezanjem ili se nesto pohabalo.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimePon 19 Sep - 7:30

Ako glava nije dobro stegnuta onda može, ali ako je auto tako dugo vožen onda je moguće da je glava oštećena na tom mestu. Dakle može se prvo probati sa pritezanjem, ali ako to ne uspe onda mora da se skine glava i da se nađe uzrok.

Tu ne sme da bude nikakvog dima, glava leži direktno na cilindrima i nema nikakvog dihtunga između. Dešava se i da glava ispuca na tom mestu, ali meni se pre čini da su popustili brezoni koji je drže. Takođe se dešava da popusti navoj u kućištu motora u koji su zavrnuti brezoni, a da bi se to popravilo mora da se skine glava.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: veliki problem   Veliki Problem Icon_minitimePon 19 Sep - 17:37

KdF ::
Ako glava nije dobro stegnuta onda može, ali ako je auto tako dugo vožen onda je moguće da je glava oštećena na tom mestu. Dakle može se prvo probati sa pritezanjem, ali ako to ne uspe onda mora da se skine glava i da se nađe uzrok.

Tu ne sme da bude nikakvog dima, glava leži direktno na cilindrima i nema nikakvog dihtunga između. Dešava se i da glava ispuca na tom mestu, ali meni se pre čini da su popustili brezoni koji je drže. Takođe se dešava da popusti navoj u kućištu motora u koji su zavrnuti brezoni, a da bi se to popravilo mora da se skine glava.
Ok.hvala probacu da odradim,pa cu da vidim kako je stanje.
Nazad na vrh Ići dole
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: dim na sastavu   Veliki Problem Icon_minitimePet 23 Sep - 18:24

KdF ::
Ako glava nije dobro stegnuta onda može, ali ako je auto tako dugo vožen onda je moguće da je glava oštećena na tom mestu. Dakle može se prvo probati sa pritezanjem, ali ako to ne uspe onda mora da se skine glava i da se nađe uzrok.

Tu ne sme da bude nikakvog dima, glava leži direktno na cilindrima i nema nikakvog dihtunga između. Dešava se i da glava ispuca na tom mestu, ali meni se pre čini da su popustili brezoni koji je drže. Takođe se dešava da popusti navoj u kućištu motora u koji su zavrnuti brezoni, a da bi se to popravilo mora da se skine glava.
Razvalio sam motor i imao sta da vidim,srecom nije nista osteceno,gornji red matica je bio malo popusten ali zato donji red je bio katastrofa odvijen,sve matice su bile odvijene da mi kljuc nije uopste trebao,nije nista osteceno,nego sad kad sam sve rastavio bilo bi dobro da zamenim gumice na one male cevcice gde prolaze podizaci ventila(drugacije neznam kako se zovu),ali ovdee ne mogu da nabavim te gumice,znam da ih jedino ima u astoru ali expres posta ne dolazi do nas,da li bi mogao na one stare(nisu pokidane)da se stavi silikon i da se vrate na motor,
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimePet 23 Sep - 18:46

Grk ::
KdF ::
Ako glava nije dobro stegnuta onda može, ali ako je auto tako dugo vožen onda je moguće da je glava oštećena na tom mestu. Dakle može se prvo probati sa pritezanjem, ali ako to ne uspe onda mora da se skine glava i da se nađe uzrok.

Tu ne sme da bude nikakvog dima, glava leži direktno na cilindrima i nema nikakvog dihtunga između. Dešava se i da glava ispuca na tom mestu, ali meni se pre čini da su popustili brezoni koji je drže. Takođe se dešava da popusti navoj u kućištu motora u koji su zavrnuti brezoni, a da bi se to popravilo mora da se skine glava.
Razvalio sam motor i imao sta da vidim,srecom nije nista osteceno,gornji red matica je bio malo popusten ali zato donji red je bio katastrofa odvijen,sve matice su bile odvijene da mi kljuc nije uopste trebao,nije nista osteceno,nego sad kad sam sve rastavio bilo bi dobro da zamenim gumice na one male cevcice gde prolaze podizaci ventila(drugacije neznam kako se zovu),ali ovdee ne mogu da nabavim te gumice,znam da ih jedino ima u astoru ali expres posta ne dolazi do nas,da li bi mogao na one stare(nisu pokidane)da se stavi silikon i da se vrate na motor,

Moze ali bi bilo dobro da to bude silikon za dihtovanje motora!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimePet 23 Sep - 22:20

ako je to tako kako navodis,a sigurno jeste, onda obavezno uradi sledece:
proveri navoje u bloku da nije koji popustio, matice nece da se odviju same od sebe ali ako brezon izcupa navoj u bloku onda ce i ostale vremenom popustiti.
kad si vec sve rasklopio pozeljno je da zamenis karike
obavezno proveri stanje ventila i vodjica, na izduvnim ventilma i vodjicama sigurno ima tragova rada i vrlo je moguce da su van tolerancije.
pre montiranja dobro ocisti glavu koja je "duvala" i obavezno uslajfuj hilznu u svom lezistu, koliko 1 toliko i 2 na istoj glavi.
gumice bi trebalo zameniti jer one koje su bile do glave sigurno su izgubile na svojoj elasticnosti usled temperature koja je na glavi znatno veca nego na bloku.
ovako uradjena popravka motora bi se mogla nazvati osvezenjem i garantuje, u zavisnisti od stanja ostalih sklopova, jos dosta predjenih km
u auto mehanici prilicno vazi pravilo da ako ne das na mostu daces na cupriji !!
Nazad na vrh Ići dole
http://...
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeSub 24 Sep - 8:50

Te zaštitne cevi podizača još se zovu i šucrore. One na svakom kraju imaju malu elastičnu harmoniku, tako da kad se glava stegne šucrora pritisne gumice na oba kraja da ne curi ulje.

Ako se vraćaju stare šucrore, treba ih dobro pregledati (dešava se da istrule pa su porozne), i pre ugradnje pažljivo rastegnuti na meru da bi se pojačao pritisak na gumice. Glave se stežu kao na slici.


Veliki Problem Stezanjeglave

Veliki Problem Sucrore
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeSub 24 Sep - 17:00

KdF ::
Te zaštitne cevi podizača još se zovu i šucrore. One na svakom kraju imaju malu elastičnu harmoniku, tako da kad se glava stegne šucrora pritisne gumice na oba kraja da ne curi ulje.

Ako se vraćaju stare šucrore, treba ih dobro pregledati (dešava se da istrule pa su porozne), i pre ugradnje pažljivo rastegnuti na meru da bi se pojačao pritisak na gumice. Glave se stežu kao na slici.


Veliki Problem Stezanjeglave

Veliki Problem Sucrore
Ok.video sam da se rastezu ali nisam pokusavao to da uradim,u svakom slucaju hvala na pomoci,odradicu to pa se javljam nadam se sa dobrim rezultatima,
Nazad na vrh Ići dole
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeSub 24 Sep - 17:12

KdF ::
Te zaštitne cevi podizača još se zovu i šucrore. One na svakom kraju imaju malu elastičnu harmoniku, tako da kad se glava stegne šucrora pritisne gumice na oba kraja da ne curi ulje.

Ako se vraćaju stare šucrore, treba ih dobro pregledati (dešava se da istrule pa su porozne), i pre ugradnje pažljivo rastegnuti na meru da bi se pojačao pritisak na gumice. Glave se stežu kao na slici.


Veliki Problem Stezanjeglave

Veliki Problem Sucrore
I jos nesto ,ovo stezanje glave na ove dve slike,dali su to dva nacina stezanja ili je posebno za levu i desnu
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeSub 24 Sep - 19:08

Stezanje svake glave se obavlja iz dva puta, prvo momentom od 1 mkg (na gornjoj slici), a onda momentom od 2,5 mkg (donja slika). Isto je za obe glave.

Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeSre 2 Nov - 10:41

draganavala ::
ako je to tako kako navodis,a sigurno jeste, onda obavezno uradi sledece:
proveri navoje u bloku da nije koji popustio, matice nece da se odviju same od sebe ali ako brezon izcupa navoj u bloku onda ce i ostale vremenom popustiti.
kad si vec sve rasklopio pozeljno je da zamenis karike
obavezno proveri stanje ventila i vodjica, na izduvnim ventilma i vodjicama sigurno ima tragova rada i vrlo je moguce da su van tolerancije.
pre montiranja dobro ocisti glavu koja je "duvala" i obavezno uslajfuj hilznu u svom lezistu, koliko 1 toliko i 2 na istoj glavi.
gumice bi trebalo zameniti jer one koje su bile do glave sigurno su izgubile na svojoj elasticnosti usled temperature koja je na glavi znatno veca nego na bloku.
ovako uradjena popravka motora bi se mogla nazvati osvezenjem i garantuje, u zavisnisti od stanja ostalih sklopova, jos dosta predjenih km
u auto mehanici prilicno vazi pravilo da ako ne das na mostu daces na cupriji !!
Druze bio si u pravu za navoje u bloku,nisam te poslusao jer sam mislio da nema potrebe da to proveravam,ali kad sam montirao glavu i poceo da stezem,video sam da se dva brezona izvlace iz bloka,raspitao sam se kod mekih majstora i rekli su mi da moze da se odradi pravljenjem caure,caura sa obostranim navojem,ali da se prethodno ureze drugi navoj u bloku,i sad me interesuje da li moze da se odradi,(urezivanje drugog navoja),dal ima mesta za tako nesto,npr.debljina zida bloka,
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitimeSre 2 Nov - 11:53

Mislim da ima, ali to se može uraditi i helicoil umecima koji baš za to i služe. To bi trebalo da rade ovi što rade glave.

Veliki Problem Helicoil_prime_freer_ii_ins
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Veliki Problem Empty
PočaljiNaslov: Re: Veliki Problem   Veliki Problem Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Veliki Problem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Veliki pozdraVW
» Veliki pozdrav
» Veliki pozdrav
» Veliki pozdrav
» veliki pozdrav iz batajnice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: