vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 split i oval na holandskom trzistu!

Ići dole 
+4
Tomas Volk
Klemen Klemen
dexit
dechkotzar
8 posters
AutorPoruka
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 14:44

Konacnu su se malo dozvali pameti, ili se trziste prezasitilo Ovalima i Splitovima. Cena im polako pada, i bas mi je drago. Nadam se da ce i busevi u skorije vreme..
Ja licno mislim da su te cene bezobrazluk!

Oval, trazi lik 5000 soma, znaci ici ce za manje

http://www.marktplaats.nl/index.php?url=http%3A//auto.marktplaats.nl/oldtimers/113750098-vw-ovaal-kever-1956.html%3Freturn%3DeJwtjdEOgjAMRf%252BFRN9kjKHgCDH4JxOHLBtsoUVR47%252FbGV%252Bac9reVkku30ZmNcicFzIBreZuqAfEIBmzPugpHdVsMTilENLJMbWg3wHz7opm1DOwjosyHXB0p9DwrblRwUvje0Joqmy7OupcoUG%252FES3fiLNDgpcJEdfYy7jYl9GeZEVV8MOBbKSFdlroh%252BnikKLt8ZfPY0jERA%252BEpOew%252FI%252FbB4HVdz2TeDBxntSfL5hKRbU%253D%23photo
hm, tek sam sada provalio da je to kieft en klok firma. Inace su poznati kao deraci!


Split, lik trazi 9000, buba izgleda kao nova..

http://www.marktplaats.nl/index.php?url=http%3A//auto.marktplaats.nl/oldtimers/110480000-vw-kever-bril-1953.html%3Freturn%3DeJwtjd0OgjAMRt%252BFRO5kjOHfyGLgTSZMWRhsoUVR47vbGe%252FO6dev1ZLLt5V5BbLgpUzA6Lntqx4xSMYGH8yUjXoeMDitEbLJMb2g3wLzrkM7mhlYy8Uh63F056CK1N4UT%252FGi%252FJUQ1DFPV0eTDhT6jaj5RjQOCV42RFzjLOdid4j2JCuPJd%252FvyUZaqKeFftg2hlStT79%252BEUsiNq5ASNqE5X98eBAM5m5mEg825kn1%252BQKY40W2%23photo
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 15:45

mrak:

split i oval na holandskom trzistu! Z.52247a97d4c710a822b94934a26bc4f5

split i oval na holandskom trzistu! Z.eb586ca19f745818aca581a3affc1dec
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 15:50

doduse busevi jos uvek drze cenu...kupuju sambe po americi za 5000 dolara iposle i valjaju po evropi za 10tine hiljada evra - be-zo-bra-zluk!
Nazad na vrh Ići dole
Klemen Klemen
dr. VW
dr. VW
Klemen Klemen


Broj poruka : 1012
Lokacija : Ljubljana, Slovenija
Datum upisa : 04.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 17:28

Da Kief`n`Klok su (barem meni) derači. Ali njima uspije prodati aute po takvim cijenama!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hroscklub.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Cena   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 18:00

Evo da i ja dam svoje misljenje obzirom da ih prodajem.
To Dusan
Jeste cena starih buba na niskim granama i to treba iskoristiti za kupovinu.To si dobro ukapirao.Znaci kupuj,sad je trenutak.
Te poremecaje prave selidbe auta odavde u USA ili obrnuto.
Ovo drugo na slici i nije split vec cviter koji je po ceni puno jeftiniji.
Veoma brzo ce cene opet otici gore sto se tice interneta.
U stvarnom zivotu se dobijaju dosta vece cene,to sam ukapirao.
Naravno da Srbija nije bas sa ovakvim principima ali eto kao dokaz da ko je kupio niti prodaje niti sredjuje.Svi cekaju neku bolju cenu.
Radi se o ciframa od milion cetiristo nesto hiljada komada ovala ,pedeset nesto hiljada cvitera i cetiristo nesto hiljada komada splitova.
Tolika je ukupna produkcija a sada je 2007 i od svega toga je ostalo relativno malo komada pa ce cena sigurno ici gore.Nema ni novih nalazista.
Mozda je to bila Srbija ali su u principu ovde auti jako lose ocuvani pa svet to nije ni registrovao.
Imam podatak od prijatelja da je pre par godina u Nemackoj bilo u saobracaju registrovano negde oko 30 000 buba od toga je splitova bilo od 200 -300 komada.Srbija je sa 7-10 splitova beznacajna u tome.
Sto se T1 tice citao sam da su precenjeni ali se sa toim ne slazem.Mislim da koliko ih manje ostane cena mora biti samo veca.Jesu postali hit ali kako da samba bude jeftina ako je napravljena u nesto vise od 110000 komada.Kako da T1 bude jeftin ako ga je bilo ukupno 1 800 000?
U mom slucaju kupac koji dodje od preko za T1 ostavlja svoje tri plate sto je smejurija a opet su to ovde pare od kojih se prezivljava.
Tamo negde 2010 cemo se pogledati i konstatovati da je sve sto smo imali a valjalo je otislo preko.Jeste apsurdno ali sam uobrazio da je ovo sto radim jedini nacin da napravim sebi sasvim zavidnu kolekciju od 2-3 vozila.
Neznam za druge ali kod mene je ovako.
To Klemen
Slozices se samnom da koliko god stari VW kostao ko ga voli uvek ce naci para za njegovu kupovinu.
Jos sam ja i misljenja da nema skupih stvari vec samo jeftinih i onih koje vrede svau paru.
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 19:36

to klemen

pazi kada sam indirektno cuo od likova iz amerike da nemogu da cuju za keft i kloka...stvarno kupuju te buseve za dzabanu..

Po pitanju cena su bezobrazni, ali ovde trzistom vladaju tzv garaze. Ovde retko ko hoce da kupi privatno auto. Nepisano pravilo je da kupis auto od mene, naravno odes u neku garazu koja ima bube i busice da ti urade tehnicki pregled, i tu onda pocne zabava! Rastave te od zivota! I onda se pokajes to nisi platio 15000 evra i kupio bus od Kieft i kloka i koji ce ti dati godinu dana garanciju na motor na ovo i na ono....

Pazi kada je sugavi REMTEC poceo da daje 2 godine garancije na t1 motore! E bre ko to moze danas da garantuje??

@toma

Sve ja to razumem Tomo ali nazalost buba NIJE raritet, ima je i pravila se. Znas li zasto ovde padaju cene? Zato sto se trziste prezasitilo. Sada su ovde u modi brzi motori. Kada se i to izgustira, pola tih garaza ima da pukne.

Pa nemozes ni da zamislis koja je kolicina Ovala i Splitova koji dolaze iz nordijskih zemalja za 2000 evra. Verovao ili ne pola tih automobila bi moglo da prodje tehnicki pregled i da se odmah vozi..

Vrati ce se cena buba kao sto je i bilo pre jedno 7 godina kada si bus mogao da kupis za 3000 DM..

I kada bi ceo svet jurisao za bubama, cena bi im isla na gore ali za bubama juri odabrano drustvo. Od tog odabranog drustva su 50% klinci ( bez uvrede) koji ce da sagore do 25 i da prodaju sve sto ima, 30% predje na modernija vozila iz prakticnih (finansijskih) razloga... a nas 20% ostane...

Bube i busevi su precenjena vozila.

Jedna stvar stoji, onaj ko hoce da je kupi on bi sto jeftinije a onaj sto je prodaje bi za sto vecu cifru...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: VW   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 22:26

To Dusan
Jesu to velikoserijska vozila i ja na njih i ne gledam kao na prave oldtajmere.Gresis kada kazes da ce bus ponovo da kosta 3000DM.
Pitaj Becu kakva je situacija sa split delovima u Nemackoj a veceras mi je javio sta i kako moze da se nadje u Svedskoj.
Ocajni i skoro da je presusilo kada su originalnoi delovi u pitanju.Ja sam preko njega narucio i za svoj 52 split sest ili sedam stavki pa ce sa cetiri do pet da bude silnih problema.
Opet ponavljam od 1950-1960 pa do danas 2007 je puno proslo i svaki preziveli primerak mora da vredi.Ko je nama kriv sto nam dedovi nisu kupovali VW nego Zastavu. scratch
Uopste izdvoji i ti 4-5 plata pa se vozi i budi u fazonu.Zadovoljstvo se placa,zar ne Question
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 7 Sep - 23:18

@toma

sto se ice svedskih buba, beca gresi, svedskih buba ima i samo dolaze. Pitanje je ko ih kupuje i od koga ih kupujes. Sve su u jako dobrom stanju, kazu zato sto u svedskoj nikada nije koristena so... Nemacka je veliko trziste, kapiram da ce tamo cene poceti da padaju tek za jedno godinu dana.

Ovde cene jos uvek nisu pale ali ova dva automobila su mi indikacija da se nesto desava. Prosle nedelje sam bio do garaze da pokupim neke delove za 6v plus da pitam za neki keder za diku i vidim jedno desetak buba koje su tamo sigurno zadnjih godinu dana. Zasto? Stala prodaja.

Sto se tice orginalnih delova, koliko ja znam ima ih koliko hoces ali kostaju bre!

A sto se tice bseva, tu sam verovatno lupio, ali mora da im padne cena.

Da odvojim 4-5 plata i da uzivam! Hocu kada majstor bude kupio bubu za jednu mesecnu platu, ulozio za dve mesecne plate. Pa brate sta smo mi veverice, on kupi bubu sa 800 evra u americi, radi svaki dan od 9-17 dva mesec + materijal, koliko to izadje? 15 soma evra, tesko druze. A mislim da je bezobrazluk traziti duplo.

Imao sam priliku da okrenem jedan broj telefona u srbiji i da pricam sa likom koji prodaje ovala za 15000 evra? Naravno ja njega postujujem i to je njegov auto, ali bre nemoj mi reci da ako si ti u tom poslu da je tebe taj auto kostao 12000 evra da ga dovedes u to stanje i kao sada hoces da zaradis samo 3000 soma!

Ja i ti se ocigledno neslazemo na ovu temu a i nemoramo, kao sto vec rekoh, svet bi bio dosadan kada bi svi mislili isto.
Nazad na vrh Ići dole
Maja
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Maja


Broj poruka : 215
Godina : 41
Datum upisa : 10.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 10:31

dechkotzar ::

Jedna stvar stoji, onaj ko hoce da je kupi on bi sto jeftinije a onaj sto je prodaje bi za sto vecu cifru...

to je uvijek tako kad bilo što kupuješ - onaj ko prodaje uvijek mu je malo, a onaj tko kupuje uvijek mu je skupo - to je tako Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Nema veze   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 10:34

Ma uopste nema veze sto se ne slazemo.Cak me i uveseljava ovo tvoje razmisljanje Very Happy
Mozes da sacekas koju godinu pa se onda resi da pazaris.To ce biti pravi test za cenu Very Happy i tvoj dzep.
Kazem da je Beca bio kod par nemackih magnata kad su delovi u pitanju a isti ti ljudi se oslanjaju na skupove u Svedskoj.Momak ne gresi sigurno a mene delovi muce,sto bi izvrtao nesto na silu.
Znaci pazari Mikicinog 1/4 ovala i budi srecan oko cene.
Ne prave se vise od bas te 1957 i sve ih je manje.
Pozdrav,
Toma
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 10:46

primera radi - zastava 10 kosta od 7.000 do 9.000 evra! licno, ne vidim problem u tome sto cene ovala i splitova, starih 50 godina - kostaju isto toliko..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Deki   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 10:58

To Dexit
Slazem se u potpunosti.
Moze Dusan da uzme oval sa slike za tih 5000 a da ga onda sredjuje.To sredjivanje ce da opet kosta i da mu ukupna cena ode na 10-12 a mozda i 15 000.Znaci nista nije slucajno.Zato i kazem da uzme ovala od Mikice i da bude presrecan.To je poklon kako god da je lose napravljen (ako je uopste los).
Dusane jel kazes da je cena za crnog OK?Sta onda ne valja cena za sredjivanje?Pa niko nece za dzabaka da rinta sem nas ovde. scratch
Opet broj komada sve manji a rad neka ima istu cenu.Pa sledi da ce biti skuplji sasvim sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 14:42

@tomas, buba sa fotke moze da se registruje i da se vozi za 5000 evra.
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Oval   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 16:00

Do Dusan
OK ali ne razumem zasto onda kupujes ovde losu za 3000 (kostace te sigurno 4000 dok je imas gore) i opet je to buba koju treba odmah raditi iznova.
Jednostavnije je onda uzeti tog za 5000 ,registrovati i kasnije ga raditi kad bas bude moranje.
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 17:38

pa tomo ja stvarno neznam da li ja pricam engleski ili sta?

Pa covece nemozes ni da uporedis bubu koju sam ja uzeo u beogradu i ovu crnu. Ona buba iz beograda nije mogla da se podigne na prikolicu. A ova moze da se registruje i da se vozi. Ja stvarno neznam kako ti to dolazis do cifre od 15000.

Delovi kostaju i tamo i ovde, cak sam se i uverio da je limarija cak i jeftinija tamo.. po toj racunici je srpska satnica skuplja nego evropska...

Ja se ovim sportom zabavljam zadnjih 14 godina, bube nikada nisu bile skuplje a delovi jeftiniji ( limarija).

Da ce bog da se ovde prepiremo jos sledecih 10 godina, i onda ce mo da vidimo dali ces prodati 10 Ovala za godinu dana za 15k, ili ces prodati 1.

Trziste se jednostavno prezasitilo. U nordijskim zemljama postoji jos uvek dosta zaliha. Naravno treba znat gde traziti. I ja kada odem kod mojeg lokalnog servisera i kada mu trazim neki deo za stari auto, ima da me sazuje..ali ako ga potrazis preko drugara, kluba, ebay-a i sl, onda mozes da dobijes normalnu cenu..

Licno sam imao zelju da kupim ovala, Mikica se pojavio sa jednim, rekao mi je cenu. Mozda to tebi zvuci kao izrabljivanje, ali verujem da ga je plato kao jednu serpu, o ostatak se zna koliko kosta...znaci realno ce da isplati mesecnu platu svim majstorima koji rade u njegovoj garazi.
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeSub 8 Sep - 17:57

evo poslednjeg pitanja i da zavrsimo pricu. Kazi mi kada bi ti ja doterao sambu koja je kompletna da je sredis. Dali bi me to kostalo 10 000 evra?
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Samba   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 9:13

Kompletnu sambu za sredjivanje u Nemackoj neces dobiti ispod 10 000 EUR.
Kad je kupis onda se javi da razgovaramo o ceni koja ce biti za rad oko te sambe.
Jel moze tako Question
Hteo sam da budem konstruktivan i da pomognem ali ne vredi.
Budi pozdravljen
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 11:19

ma cool nema ljutnje, pricamo kao sto bi pricali koji je bolji fudbalski tim. Vreme ce pokazati.. A kada ja budem nasao sambu ( ili ti) mislim da ce mo se nas dvojica lako dogovoriti. Vidim da si covek od reci a ja takve cenim.
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Cena   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 15:48

Jashta brate What a Face What a Face What a Face
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 18:01

taj kez mi lici na ono, samo te cekam... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 18:22

dechkotzar ::
taj kez mi lici na ono, samo te cekam... Very Happy

Buduci da dobro poznajem Tomu sigurno ne znaci to Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 19:04

ma salim se, iskreno, lista ljudi koje bih nesto pitao da mi urade u srbiji se povecala za par ljudi.

Stvarno mislim da se na ovom sajtu skupila jedna grupa ljudi na koje mozes da racunas, sto se vise i nedesava tako cesto.
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 20:28

RE:konverzacija o cenama i trzistu..
Moje razmisljanje:
Prateci razne oldtajmerske casopise u zadnjih 20-ak godina No zakljucio sam da je cenovnik koji se u njima nalazi prilicno tacan (narocito Engleske,Nemacke i Holandske).-treba ih pratiti i to je to...
Rast iili pad cena u buducem periodu je tesko prognozirati ,ali jedna stvar se desava ocigledna a to je da oldtajmeri koji mogu nesmetano da se voze u normalnom saobracaju sve vise dobijaju na ceni (pozeljniji su) sto je i kod buba.Sve je manje ljudi koji kupuju oldtajmere kao muzejske eksponate (za vitrinu) te naravno vise onih koji ih zele kao "evri dej oldtajmer".
Posledica istog da su maltene najtrazeniji modeli od ranih 60-tih ka "ovamo",
tako da je recimo buba kabrio iz 60-tih proglasavana za "najpozeljniji" model bube skoro na svim trzistima...
Licno sumnjam da ce doci do pada cena buba i buseva, osim ako se nedogode neki dramaticni svetski poremecaji (energetika-gorivo, ratovi) jer kolekcjonarski duh kod ljudi je nepromenjivi faktor u normalnim zivotnim okolnostima.Cak sta vise ,obzirom na kvalitet izrade (ekonomicnost odrzavanja)i harizmu koju bube i busevi imaju mislim da ce im cene rasti.. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Kez   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimeNed 9 Sep - 22:37

To Dusan
Taj kez mi lici na ono samo te cekam What a Face What a Face What a Face
Najvaznije mi je da se ja dobro zabavljam a veruj da nista licno ne dozivljavam.Prilika je takva da sam odavno shvatio da sve sto napravim ima svog kupca.Drago mi je kad auto ode u prave ruke.Pitaj Klemena ili Isnogooda.
Imao sam slucajeve gde kupci hoce po svome pa onda bude ono
E kao razmisli jos jednom pa se javi .
Sta imam ja da razmisljam jer tako malo tih auta a toliko zainteresovanih na sve strane.Nemam ja problem ni sa nalazenjem kupaca a jos manje da te cekam i oderem.Sto rece Dika nisam ja takav.A i nikoga ne cekam.
Uvek ima puno ljudi u vezi sa ovim a i volim vise da pomognem nego bilo sta drugo.
Sad moze What a face What a Face What a Face What a Face What a Face
Nazad na vrh Ići dole
wendol
VW zaluđenik
VW zaluđenik
wendol


Broj poruka : 281
Godina : 45
Lokacija : Bihac
Datum upisa : 04.06.2009

split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitimePet 10 Sep - 11:21

Kako doci do ovala ? da li ih ima u srbiji?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mimicortazar.blogspot.com
Sponsored content





split i oval na holandskom trzistu! Empty
PočaljiNaslov: Re: split i oval na holandskom trzistu!   split i oval na holandskom trzistu! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
split i oval na holandskom trzistu!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Split i oval nije split i oval
» ???
» Split i oval
» Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji
» Split 49

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: Do 1957-
Skoči na: