vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 AQUA T1 = nj T1

Ići dole 
+16
nebkv
milan
Bug-ren
putar1200
brabus
Ivan V
Croqy
Admin
popesky
Bugman
Dika
zrenjaninac
goranmata
Perun
mimi westfalia
aqua
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeSre 8 Dec - 20:29

aqua ::
Dika ::
aqua ::
popesky ::
ma salim se ... tvoj bus ... radi sta hoces sa njim ... uzivaj, bice zanimljivo ppratiti radove

Posalji neku slicicu ili opis kako bi ga ti sredio ideje nisu na odmet

aqua sacekaj malo najavljuju sneg, ako si ona dva nasao po kisi stali ces tek naci po snegu Very Happy

Za tebe su dobri i suncani dani, sklonio saam ti onu gumu za branik a branik ceo nisam mogao mozda ako nabasam na krajeve.

cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimePet 24 Dec - 17:48

Mislio sam (obzirom da to nigde nisam video na forumu )da kad krenem u restauraciju ispisem sve troskove koje sam imao.Tako ce neko videti kada krene u restauraciju gde moze da ustedi a gde ne moze i da sagleda finasijski sta ga ceka. Namera mi je da i ja vidim gde sam jer nemam sta da krijem i da drugi od toga imaju mozda neku korist. Pitanje samo za administraciju da li je to u redu a ostale pitam da li ih to uopste zanima? Ako admonistracija kaze da moze a ineteresanata bude nije mi tesko.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin



Broj poruka : 247
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimePet 24 Dec - 22:06

aqua ::
Mislio sam (obzirom da to nigde nisam video na forumu )da kad krenem u restauraciju ispisem sve troskove koje sam imao.Tako ce neko videti kada krene u restauraciju gde moze da ustedi a gde ne moze i da sagleda finasijski sta ga ceka. Namera mi je da i ja vidim gde sam jer nemam sta da krijem i da drugi od toga imaju mozda neku korist. Pitanje samo za administraciju da li je to u redu a ostale pitam da li ih to uopste zanima? Ako admonistracija kaze da moze a ineteresanata bude nije mi tesko.
Samo napred, mislim da ce to biti zanimljivo za sve.
Nazad na vrh Ići dole
http://vhs-mladenovac.forumotion.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeSub 25 Dec - 12:24

OD NJIVE DO TRPEZE ILI TI OD KRSA DO BOMBONE
SLIKOVITO TO IZGLEDA OVAKO

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 2lt3grc

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 1z641g2

Dakle krecem racunicu

1. prva slika odnosno sam kombic sa papirima 800e u stanju kakav je na slikama king
2. Farovi, migavci,zadnja svetla , branici, sve bravice, letva volana sa volanom, rikvec bela svetla (vrlo specificna vidjao sam ih samo na nekim slikama),zadnja klupa, sve rucke unutra na vratima,rezervni zadnji poklopac motora, rezervna felna,klizni prozori 2 komada,sve polovno ponesto u odlicnom stanju 400e sunny
3. neki mastor mi je trazio slike da vidi moze li on to da izdrzi,naravno on nema kompijuter da to pogleda , ja sta cu,da ne bi bilo nesporazuma napravim slike 300kom uglavom Ivan V restauracije + postarina,ukupno 25e a on kaze da se ipak ne bi upustao scratch
4. Do sada sigurno 70e za benzin dok sam kombi nasao , isao po delove, prebacio ih , put do Kraljeva u potrazi (svratio kod NEBOJSE KV), u Jabuku kod Tonijevog brata itd da tu ne ulazim u detalje Neutral
PPRESEK NA DAN 25.12. 2010. =1295E A NISAM NI MRDNUO Shocked Smile Very Happy cheers zboravih + 100e za drugi kombi koji je uzet kao ispomoc=1395
Nazad na vrh Ići dole
Croqy
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Croqy


Broj poruka : 196
Godina : 49
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.05.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeSub 25 Dec - 13:47

lol!
samo tako nastavi, ovo je odlicna ideja! i jako korisna za sve!
da ne pominjem mogucnost da i ako i sam imas neku dilemu sta i kako, uvek ovde mozemo da mozgamo zajedno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeSub 25 Dec - 16:43

Croqy ::
lol!
samo tako nastavi, ovo je odlicna ideja! i jako korisna za sve!
da ne pominjem mogucnost da i ako i sam imas neku dilemu sta i kako, uvek ovde mozemo da mozgamo zajedno! cheers


JA CU DA NASTAVIM SAMO DA IZDRZIM DO KRAJA Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 14:05

kupljeni delovi limarije, prednji rubovi 2kom, zadnji rubovi 2 kom, bocni donji lim 1kom, levi donji profil 1kom, pod ceo iz tri dela, ukupno 38000din ili ti / 106 = 358e= 360e + 1395 = 1755e i dalje ne mrdam Neutral Mislim bez toga se ne moze u restauraciju, mislim i moze ali bar ja ne mogu, hocu da to bude kako treba!!!



TRAZIM LIMARA, KOJI SE NE PLASI ,DA JE PEDANTAN I NORMALAN pa ako je neko slucajno nacuo da negde takav postoji molio bih kontakt
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 14:49

aqua ::
kupljeni delovi limarije, prednji rubovi 2kom, zadnji rubovi 2 kom, bocni donji lim 1kom, levi donji profil 1kom, pod ceo iz tri dela, ukupno 38000din ili ti / 106 = 358e= 360e + 1395 = 1755e i dalje ne mrdam Neutral Mislim bez toga se ne moze u restauraciju, mislim i moze ali bar ja ne mogu, hocu da to bude kako treba!!!



TRAZIM LIMARA, KOJI SE NE PLASI ,DA JE PEDANTAN I NORMALAN pa ako je neko slucajno nacuo da negde takav postoji molio bih kontakt

U trecem postu ove: https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t2914-split-52 teme dao sam odgovor, jedino mogu da dodam da je to ipak samo delimican odgovor! Potpun odgovor bi bio od prilike ovo: Kome treba majstor taj ga trazi ali ne, po meni, konkursom vec ide, gleda, razgovara i na kraju ugovara!
Neznam dali ce ti se dopasti odgovor, ali evo malo da ga objasnim: Tebi netreba limar Shocked tebi treba restaurater koji ce tvoj kombi da vrati u zivot Very Happy Ni jedan limar nema interesa da radi ovo sto tebi treba, zasto bi? toliko ima ovih skupih auta koja se svaki dan krse i lome a skupa su samo tako i normalno i popravke su skupe!!! Audi A4 pocepano krilo, mora da se menja, dva dana posla 500-600 evra i sto ce nekom limaru da se ubija restauracijom, zbog koje ce da ga 5-6 meseci boli glava, kad moze veoma lepo da zivi pored ovih modernih auta??? I zato sam siguran da niko nece da se javi dobrovoljno da radi restauraciju.
A evo malo i o tvom kombiju, mada jos uvek u mislima cuvam sliku Tvog kampera i sve se nekako nadam sad ces da ga iscupas iz neke supe, gledao sam slike bar one sto si postavio. I onoliko koliko se vidi sa tih slika, tu posla ima za bar 5-6000 (hiljada) evra limarskog (restauraterskog) posla, sve ispod toga ili nece biti kako valja ili ces daj boze biti sretan pa naici na nekog nenormalnog majstora.
Verujem da neces zameriti na ovakvom pisanju jer ovo je samo moje misljenje, za mene sasvim ispravno i naravno za druge ono nemora da bude ispravno. I na kraju mislim da ce te ovaj projekat izaci do 10000 evra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 15:46

Da dodam i ja nesto na ovu temu.

Niko ko nije radio potpunu restauraciju T1 ne moze da zna sta to podrazumeva. Ja sam se odlucio da sam radim upravo iz istih razloga koje je Dika naveo i jos zbog toga sto sam hteo pravu stvar za koju znam da ne mogu da ocekujem od majstora. Vecina majstora se rukovodi zaradom u tom smislu kolika mu je zarada toliko ce paznje posvetiti tvom busu.
Meni je izuzetno bitno nesto sto nijednom majstoru nije, da mi recimo bus nikada ne bude napolju, ne daj boze na kisi. Majstor ce ga izbaciti napolje cim nesto drugo treba da radi a meni ce se smejati ( kad odem) zasto toliko insistiram na tome.
Restauracija T1 podrazumeva posvecenost, paznju, ljubav, zelju da se napravi prava stvar, pedantnost i brojne druge stvari koje za bus T1 oseca samo neko ko to voli.

Samo da znas da recimo ja licno koji toliko zelim da zavrsim svoj bus ponekad nemam snage i padne mi energija pa se onda hrabrim i nekako nastavim dalje. Ko god da uzme da ti radi , recimo od ljudi koji to znaju i razumeju se i koji su to radili nemoze da ne da sve od sebe a to je jako tesko (i fizicki i mentalno) tako da to ne moze da bude jeftino.

Pazi ja sebi radim bus vec dve godine. Jeste specificna situacija obzirom da to radim u vikendici (samo 2000 dinara svaki vikend za benzin vec dve godie) , zamisli da ti neko kaze uradicu ga za dve godine.
Toma svoju sambu radi svaki dan 5 meseci. znas li koliko je to pipavog, prljavog i teskog posla? sto on sebi to ne zavrsi ranije? pa zato sto ne moze. a i nije samo vreme u pitanju, treba i znati . a radio je samo sambu, zamisli da mu dolaze i drugi, pa ne bi zavrsio za 1 godinu.

Ponavljam ja sam bio u istoj situaciji pa sam sam poceo da radim bus. Mislis da ce me izaci jeftinije zbog toga , nece sigurno, samo cu znati svaki detalj, popraviti i uraditi sve sto ja hocu i nema muljanja. Ako i odlucim da nesto preskocim odlucio sam sam za sebe.

Mislim da ima majstora /limara koliko hoces koji bi to uzeli da rade i da to nije problem naci samo to nisu ljudi koji to znaju i koji su to vec radili ima ih na svakom cosku.


Ovo sve sto sam rekao vazi i za brabusa za njegov split jer mi se cini da je ista stvar.


Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 16:39

Dika ::
aqua ::
kupljeni delovi limarije, prednji rubovi 2kom, zadnji rubovi 2 kom, bocni donji lim 1kom, levi donji profil 1kom, pod ceo iz tri dela, ukupno 38000din ili ti / 106 = 358e= 360e + 1395 = 1755e i dalje ne mrdam Neutral Mislim bez toga se ne moze u restauraciju, mislim i moze ali bar ja ne mogu, hocu da to bude kako treba!!!



TRAZIM LIMARA, KOJI SE NE PLASI ,DA JE PEDANTAN I NORMALAN pa ako je neko slucajno nacuo da negde takav postoji molio bih kontakt

U trecem postu ove: https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t2914-split-52 teme dao sam odgovor, jedino mogu da dodam da je to ipak samo delimican odgovor! Potpun odgovor bi bio od prilike ovo: Kome treba majstor taj ga trazi ali ne, po meni, konkursom vec ide, gleda, razgovara i na kraju ugovara!
Neznam dali ce ti se dopasti odgovor, ali evo malo da ga objasnim: Tebi netreba limar Shocked tebi treba restaurater koji ce tvoj kombi da vrati u zivot Very Happy Ni jedan limar nema interesa da radi ovo sto tebi treba, zasto bi? toliko ima ovih skupih auta koja se svaki dan krse i lome a skupa su samo tako i normalno i popravke su skupe!!! Audi A4 pocepano krilo, mora da se menja, dva dana posla 500-600 evra i sto ce nekom limaru da se ubija restauracijom, zbog koje ce da ga 5-6 meseci boli glava, kad moze veoma lepo da zivi pored ovih modernih auta??? I zato sam siguran da niko nece da se javi dobrovoljno da radi restauraciju.
A evo malo i o tvom kombiju, mada jos uvek u mislima cuvam sliku Tvog kampera i sve se nekako nadam sad ces da ga iscupas iz neke supe, gledao sam slike bar one sto si postavio. I onoliko koliko se vidi sa tih slika, tu posla ima za bar 5-6000 (hiljada) evra limarskog (restauraterskog) posla, sve ispod toga ili nece biti kako valja ili ces daj boze biti sretan pa naici na nekog nenormalnog majstora.
Verujem da neces zameriti na ovakvom pisanju jer ovo je samo moje misljenje, za mene sasvim ispravno i naravno za druge ono nemora da bude ispravno. I na kraju mislim da ce te ovaj projekat izaci do 10000 evra

Skoro u svemu se slazemo. Kamper koji sam imao je stavrno neponovljiv na ovim prostorima. Realnost je sada drugacija. To za limare si sve u pravu s tim sto meni trebaju dobre ruke a sto se tice restauracije same nisam pocetnik. Nisam imao prilike da Vam predstavim kakve sam leseve vracao u zivot ali moj limar se odselio u Ameriku kod rodjaka inace sada ne bih imao ovaj problem.Ne treba mi mnogo pemeti nego neko ko ce da uradi ono sto mu kazem i to kosta koliko kosta. Naravno da se limar ne trazi na konkursu ali nije lose, upoznati ljude , videti sto vise sta su uradili pa onda na osnovu raznih parametara doneti odluku.Ima limara koji rade nove automobile odlicno a o ovim stvarima nemaju pojma ili ne zele da imaju pojma .Ima onih koji mogu da naprave sta zamislis a pomalo su entuzijaste i ljubitelji. Ima onih koji deru ima i normalnih.Sve ce se to polako resiti ovako ili onako. Takodje se slazem da ce projekat izaci na pomenutih 10 000e.Naravno da ne zameram na komentaru, dobar je, direktan ,dobronameran svakako, zato forum i sluzi da ljudi koje zanimaju slicne stvari ,razmene misljenja, poglede, pristipe.Ali posle tvog odgovora i mog komentara da to ovako formulisemo. TREBA MI MAJSTOR KOJI BI IZVEO LIMARSKO- RESTAURATORSKE RADOVE NA POMENUTOM KOMBIJU U ZADOVOLJAVAJUCEM KVALITETU, ROKOVIMA I RAZUMNOM CENOM Very Happy obzirom da svi vozite i volite stare automobile mozda poznajete nekog takvog sunny

u istom postu nesto i za Ivanov komentar. I tu ima istine. Use i u svoje kljuse ni to nije iskljuceno kao opcija ali tek na kraju kao kod tebe. Ipak razmisljajmo i pozitivno. Nisu svi limari oni koji ce da zamuljaju i zamazu. Mora da ima i postenih limara. Ne moraju svi ljudi koji nesto vole da to i rade. Recimo ja pravim akvarijume ljudima koji su previ ljubiteji akvaristike ali oni ne znaju da naprave akvarijum, to radim ja.Oni su cak mozda i veci ljubitelji nego ja, jer ja to radim zbog para i uzivanja a oni samo iz uzivanja. Nemamo svi uslova da to radimo sami.Sto se tice duzine trajanja radova to je tako, KAD JE OBUCAR IMAO CIPELE. Ja sebi ni posle 20 godina posla nisam napravio akvarijum kakav zelim. Kad radis za sebe, opusteno i neobavezno , bez polaganja racuna to traje do besvesti jer covek po prirodi sebi dopusta mnogo vise nego drugima. Ako radis BUS svaki vikend , normalno da ce da traje jer je 7-8 tvojih radnih dana ustvari mesec dana a dva meseca su dve godine kad se dodaju praznici , odmori itd. Sto se tice restauracije ne treba izdvajati T1 od ozbiljnih restauracija drugih modela automobila. Pristup je isti samo su delovi drugaciji.Takodje moramo biti svesni da postoje razliciti stepeni restauracije , svako prema svojim finanasijkim i licnim mogucnostima koji su nazalost u nasoj zemlji daleko ispod svetskog nivoa uprkos nasoj ljubavi. Ponekad bi mi bilo draze da vidim na ulici T1 limarski lose odradjenog i ofarbanog ali registrovanog i da se vozi , da neko u njemu uziva i preskoci stepenicu koja ga sputava, nego da ima lesa na placu kojega zeli da vrhunski uradi a to nikada nece uraditi ili ce uraditi za 15 godina. A koliko je to letovanja skupova i izleta koje je onaj lose limarski T1 prosao.U svakom slucaju napred sa komentarima NEMA PREDAJE
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 17:16

aqua ::
Dika ::
aqua ::
kupljeni delovi limarije, prednji rubovi 2kom, zadnji rubovi 2 kom, bocni donji lim 1kom, levi donji profil 1kom, pod ceo iz tri dela, ukupno 38000din ili ti / 106 = 358e= 360e + 1395 = 1755e i dalje ne mrdam Neutral Mislim bez toga se ne moze u restauraciju, mislim i moze ali bar ja ne mogu, hocu da to bude kako treba!!!



TRAZIM LIMARA, KOJI SE NE PLASI ,DA JE PEDANTAN I NORMALAN pa ako je neko slucajno nacuo da negde takav postoji molio bih kontakt

U trecem postu ove: https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t2914-split-52 teme dao sam odgovor, jedino mogu da dodam da je to ipak samo delimican odgovor! Potpun odgovor bi bio od prilike ovo: Kome treba majstor taj ga trazi ali ne, po meni, konkursom vec ide, gleda, razgovara i na kraju ugovara!
Neznam dali ce ti se dopasti odgovor, ali evo malo da ga objasnim: Tebi netreba limar Shocked tebi treba restaurater koji ce tvoj kombi da vrati u zivot Very Happy Ni jedan limar nema interesa da radi ovo sto tebi treba, zasto bi? toliko ima ovih skupih auta koja se svaki dan krse i lome a skupa su samo tako i normalno i popravke su skupe!!! Audi A4 pocepano krilo, mora da se menja, dva dana posla 500-600 evra i sto ce nekom limaru da se ubija restauracijom, zbog koje ce da ga 5-6 meseci boli glava, kad moze veoma lepo da zivi pored ovih modernih auta??? I zato sam siguran da niko nece da se javi dobrovoljno da radi restauraciju.
A evo malo i o tvom kombiju, mada jos uvek u mislima cuvam sliku Tvog kampera i sve se nekako nadam sad ces da ga iscupas iz neke supe, gledao sam slike bar one sto si postavio. I onoliko koliko se vidi sa tih slika, tu posla ima za bar 5-6000 (hiljada) evra limarskog (restauraterskog) posla, sve ispod toga ili nece biti kako valja ili ces daj boze biti sretan pa naici na nekog nenormalnog majstora.
Verujem da neces zameriti na ovakvom pisanju jer ovo je samo moje misljenje, za mene sasvim ispravno i naravno za druge ono nemora da bude ispravno. I na kraju mislim da ce te ovaj projekat izaci do 10000 evra

Skoro u svemu se slazemo. Kamper koji sam imao je stavrno neponovljiv na ovim prostorima. Realnost je sada drugacija. To za limare si sve u pravu s tim sto meni trebaju dobre ruke a sto se tice restauracije same nisam pocetnik. Nisam imao prilike da Vam predstavim kakve sam leseve vracao u zivot ali moj limar se odselio u Ameriku kod rodjaka inace sada ne bih imao ovaj problem.Ne treba mi mnogo pemeti nego neko ko ce da uradi ono sto mu kazem i to kosta koliko kosta. Naravno da se limar ne trazi na konkursu ali nije lose, upoznati ljude , videti sto vise sta su uradili pa onda na osnovu raznih parametara doneti odluku.Ima limara koji rade nove automobile odlicno a o ovim stvarima nemaju pojma ili ne zele da imaju pojma .Ima onih koji mogu da naprave sta zamislis a pomalo su entuzijaste i ljubitelji. Ima onih koji deru ima i normalnih.Sve ce se to polako resiti ovako ili onako. Takodje se slazem da ce projekat izaci na pomenutih 10 000e.Naravno da ne zameram na komentaru, dobar je, direktan ,dobronameran svakako, zato forum i sluzi da ljudi koje zanimaju slicne stvari ,razmene misljenja, poglede, pristipe.Ali posle tvog odgovora i mog komentara da to ovako formulisemo. TREBA MI MAJSTOR KOJI BI IZVEO LIMARSKO- RESTAURATORSKE RADOVE NA POMENUTOM KOMBIJU U ZADOVOLJAVAJUCEM KVALITETU, ROKOVIMA I RAZUMNOM CENOM Very Happy obzirom da svi vozite i volite stare automobile mozda poznajete nekog takvog sunny

u istom postu nesto i za Ivanov komentar. I tu ima istine. Use i u svoje kljuse ni to nije iskljuceno kao opcija ali tek na kraju kao kod tebe. Ipak razmisljajmo i pozitivno. Nisu svi limari oni koji ce da zamuljaju i zamazu. Mora da ima i postenih limara. Ne moraju svi ljudi koji nesto vole da to i rade. Recimo ja pravim akvarijume ljudima koji su previ ljubiteji akvaristike ali oni ne znaju da naprave akvarijum, to radim ja.Oni su cak mozda i veci ljubitelji nego ja, jer ja to radim zbog para i uzivanja a oni samo iz uzivanja. Nemamo svi uslova da to radimo sami.Sto se tice duzine trajanja radova to je tako, KAD JE OBUCAR IMAO CIPELE. Ja sebi ni posle 20 godina posla nisam napravio akvarijum kakav zelim. Kad radis za sebe, opusteno i neobavezno , bez polaganja racuna to traje do besvesti jer covek po prirodi sebi dopusta mnogo vise nego drugima. Ako radis BUS svaki vikend , normalno da ce da traje jer je 7-8 tvojih radnih dana ustvari mesec dana a dva meseca su dve godine kad se dodaju praznici , odmori itd. Sto se tice restauracije ne treba izdvajati T1 od ozbiljnih restauracija drugih modela automobila. Pristup je isti samo su delovi drugaciji.Takodje moramo biti svesni da postoje razliciti stepeni restauracije , svako prema svojim finanasijkim i licnim mogucnostima koji su nazalost u nasoj zemlji daleko ispod svetskog nivoa uprkos nasoj ljubavi. Ponekad bi mi bilo draze da vidim na ulici T1 limarski lose odradjenog i ofarbanog ali registrovanog i da se vozi , da neko u njemu uziva i preskoci stepenicu koja ga sputava, nego da ima lesa na placu kojega zeli da vrhunski uradi a to nikada nece uraditi ili ce uraditi za 15 godina. A koliko je to letovanja skupova i izleta koje je onaj lose limarski T1 prosao.U svakom slucaju napred sa komentarima NEMA PREDAJE

Evo da ti pomognem u potrazi za limarom, imas Igora A , Milana iz Pozarevca , Lepog Bajlonija . Svima njima su drugi radili kombije. Pitaj njih za kontakt.

Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 19:02

Ivan V ::
aqua ::
Dika ::
aqua ::
kupljeni delovi limarije, prednji rubovi 2kom, zadnji rubovi 2 kom, bocni donji lim 1kom, levi donji profil 1kom, pod ceo iz tri dela, ukupno 38000din ili ti / 106 = 358e= 360e + 1395 = 1755e i dalje ne mrdam Neutral Mislim bez toga se ne moze u restauraciju, mislim i moze ali bar ja ne mogu, hocu da to bude kako treba!!!



TRAZIM LIMARA, KOJI SE NE PLASI ,DA JE PEDANTAN I NORMALAN pa ako je neko slucajno nacuo da negde takav postoji molio bih kontakt

U trecem postu ove: https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t2914-split-52 teme dao sam odgovor, jedino mogu da dodam da je to ipak samo delimican odgovor! Potpun odgovor bi bio od prilike ovo: Kome treba majstor taj ga trazi ali ne, po meni, konkursom vec ide, gleda, razgovara i na kraju ugovara!
Neznam dali ce ti se dopasti odgovor, ali evo malo da ga objasnim: Tebi netreba limar Shocked tebi treba restaurater koji ce tvoj kombi da vrati u zivot Very Happy Ni jedan limar nema interesa da radi ovo sto tebi treba, zasto bi? toliko ima ovih skupih auta koja se svaki dan krse i lome a skupa su samo tako i normalno i popravke su skupe!!! Audi A4 pocepano krilo, mora da se menja, dva dana posla 500-600 evra i sto ce nekom limaru da se ubija restauracijom, zbog koje ce da ga 5-6 meseci boli glava, kad moze veoma lepo da zivi pored ovih modernih auta??? I zato sam siguran da niko nece da se javi dobrovoljno da radi restauraciju.
A evo malo i o tvom kombiju, mada jos uvek u mislima cuvam sliku Tvog kampera i sve se nekako nadam sad ces da ga iscupas iz neke supe, gledao sam slike bar one sto si postavio. I onoliko koliko se vidi sa tih slika, tu posla ima za bar 5-6000 (hiljada) evra limarskog (restauraterskog) posla, sve ispod toga ili nece biti kako valja ili ces daj boze biti sretan pa naici na nekog nenormalnog majstora.
Verujem da neces zameriti na ovakvom pisanju jer ovo je samo moje misljenje, za mene sasvim ispravno i naravno za druge ono nemora da bude ispravno. I na kraju mislim da ce te ovaj projekat izaci do 10000 evra

Skoro u svemu se slazemo. Kamper koji sam imao je stavrno neponovljiv na ovim prostorima. Realnost je sada drugacija. To za limare si sve u pravu s tim sto meni trebaju dobre ruke a sto se tice restauracije same nisam pocetnik. Nisam imao prilike da Vam predstavim kakve sam leseve vracao u zivot ali moj limar se odselio u Ameriku kod rodjaka inace sada ne bih imao ovaj problem.Ne treba mi mnogo pemeti nego neko ko ce da uradi ono sto mu kazem i to kosta koliko kosta. Naravno da se limar ne trazi na konkursu ali nije lose, upoznati ljude , videti sto vise sta su uradili pa onda na osnovu raznih parametara doneti odluku.Ima limara koji rade nove automobile odlicno a o ovim stvarima nemaju pojma ili ne zele da imaju pojma .Ima onih koji mogu da naprave sta zamislis a pomalo su entuzijaste i ljubitelji. Ima onih koji deru ima i normalnih.Sve ce se to polako resiti ovako ili onako. Takodje se slazem da ce projekat izaci na pomenutih 10 000e.Naravno da ne zameram na komentaru, dobar je, direktan ,dobronameran svakako, zato forum i sluzi da ljudi koje zanimaju slicne stvari ,razmene misljenja, poglede, pristipe.Ali posle tvog odgovora i mog komentara da to ovako formulisemo. TREBA MI MAJSTOR KOJI BI IZVEO LIMARSKO- RESTAURATORSKE RADOVE NA POMENUTOM KOMBIJU U ZADOVOLJAVAJUCEM KVALITETU, ROKOVIMA I RAZUMNOM CENOM Very Happy obzirom da svi vozite i volite stare automobile mozda poznajete nekog takvog sunny

u istom postu nesto i za Ivanov komentar. I tu ima istine. Use i u svoje kljuse ni to nije iskljuceno kao opcija ali tek na kraju kao kod tebe. Ipak razmisljajmo i pozitivno. Nisu svi limari oni koji ce da zamuljaju i zamazu. Mora da ima i postenih limara. Ne moraju svi ljudi koji nesto vole da to i rade. Recimo ja pravim akvarijume ljudima koji su previ ljubiteji akvaristike ali oni ne znaju da naprave akvarijum, to radim ja.Oni su cak mozda i veci ljubitelji nego ja, jer ja to radim zbog para i uzivanja a oni samo iz uzivanja. Nemamo svi uslova da to radimo sami.Sto se tice duzine trajanja radova to je tako, KAD JE OBUCAR IMAO CIPELE. Ja sebi ni posle 20 godina posla nisam napravio akvarijum kakav zelim. Kad radis za sebe, opusteno i neobavezno , bez polaganja racuna to traje do besvesti jer covek po prirodi sebi dopusta mnogo vise nego drugima. Ako radis BUS svaki vikend , normalno da ce da traje jer je 7-8 tvojih radnih dana ustvari mesec dana a dva meseca su dve godine kad se dodaju praznici , odmori itd. Sto se tice restauracije ne treba izdvajati T1 od ozbiljnih restauracija drugih modela automobila. Pristup je isti samo su delovi drugaciji.Takodje moramo biti svesni da postoje razliciti stepeni restauracije , svako prema svojim finanasijkim i licnim mogucnostima koji su nazalost u nasoj zemlji daleko ispod svetskog nivoa uprkos nasoj ljubavi. Ponekad bi mi bilo draze da vidim na ulici T1 limarski lose odradjenog i ofarbanog ali registrovanog i da se vozi , da neko u njemu uziva i preskoci stepenicu koja ga sputava, nego da ima lesa na placu kojega zeli da vrhunski uradi a to nikada nece uraditi ili ce uraditi za 15 godina. A koliko je to letovanja skupova i izleta koje je onaj lose limarski T1 prosao.U svakom slucaju napred sa komentarima NEMA PREDAJE

Evo da ti pomognem u potrazi za limarom, imas Igora A , Milana iz Pozarevca , Lepog Bajlonija . Svima njima su drugi radili kombije. Pitaj njih za kontakt.


HVALA !!! KONTAKTIRACU IH DA VIDIM KAKVA SU NJIHOVA ISKUSTVA A I MAJSTORI

Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: .....   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 20:44

Da dodam na ovu temu.Tesko je da ces naci limara koi hoce da to uradi kako treba.Ja za mog splita trazim vec tri meseca i niko nece da radi a platio bi i duplo. Naravno imas limara na svakom cosku ali neznaju da to odrade a ovi sto znaju oni nece.To je cela procedura.Ja sam na kraju odlucio da cekam tomu ili nebojsu da se sazale i prihvate mog splita ali mi je nesta hladno oko srca.
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 22:01

brabus ::
Da dodam na ovu temu.Tesko je da ces naci limara koi hoce da to uradi kako treba.Ja za mog splita trazim vec tri meseca i niko nece da radi a platio bi i duplo. Naravno imas limara na svakom cosku ali neznaju da to odrade a ovi sto znaju oni nece.To je cela procedura.Ja sam na kraju odlucio da cekam tomu ili nebojsu da se sazale i prihvate mog splita ali mi je nesta hladno oko srca.


Normalno da je to najbolje.Sa Tomom sam se skoro cuo a kod Nebojse bio, nisam bas siguran da ce se brzo sazaliti. Ovi sto ne znaju me nezanimaju a ovi sto znaju su interesantni da se nagovore , to mi je plan Very Happy . moram da se salim i da budem optimista, necu valjda da padnem u bedak i odustanem, majstora nema, sam ne mogu i kao gotovo.
Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: .....   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 28 Dec - 22:11

Ako mi verujes u istoj sam situaciji.Imam da radim dva splita i karmana. Bubu 66 sam odradio ovde u pirotu i mogu ti reci pratio sam radove odvajanje skoljke zamena patosa i tunela i sve ostalo odradjeno je super sto mi i daje nade malo. Farbanje je u toku pa cu videti. Ture3 takodje planiram kod istog limara ali za splita moram naci pravog poznavaoca jer trebam na jednoga raditi komplet sekciju a to vec nemoze svako. Videcu sta cu mada ubedjujem tomu i nebojsu ali me neide od ruku nesta.
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimePon 3 Jan - 19:47

Srecna nova administrativna godina i dolazeci Bozicni praznici. Nasao sam limara restauratora, uglavnom radi stare automobile, razveden , entuzijasta, po profesiji astronom, moje peskiranje ,delovi limarije, slep i zastite njegovo sve ostalo , 2000e , pocetak 31. marta.Kraj neizvestan, kaze kad bude, samo da bude dobro.Kombic ulazi u garazu, nema izlazenja, detaljno ,sve mi je zvucalo dobro, video sam neku mecku koju je radio, nisam jos prihvatio odnosno potvrdio ali sam PECEN
Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ....   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimePon 3 Jan - 22:15

Nasao sam i ja jednog majstora otac i sin. Otac je 30 godina radijo u vw, poznaje ih u dusi. Rekli su mi da ih ne ubrzavam kada krenu i da ne brinem niti oko peskarenja niti zastite niti farbanja.Sve on zavrsava cena od 1500 pa navise zavisi od stanja vozila.
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
putar1200
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
putar1200


Broj poruka : 411
Godina : 55
Lokacija : Brčko distrikt
Datum upisa : 11.04.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Jan - 14:34

Drago mi je da ste obojica blizu rješenja! Nadamo se da ćemo moći pratiti radove! bounce bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: .....   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeČet 13 Jan - 20:22

majstor dosao pogledao i pobego Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Sta sada raditi???
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeČet 13 Jan - 22:49

brabus ::
majstor dosao pogledao i pobego Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Sta sada raditi???

Nije to lose, bolje je da pobegne na vreme nego da posle bude problema. Ja sam mom pokazao slike, puno slika, ostalo je da dodje da pogleda i uzivo posle svih ovih praznika , nadam se da nece pobeci ,mada kao sto rekoh, bicu zadovoljan i ako pobegne Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: .....   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeČet 13 Jan - 23:11

mozes li mi reci gde si kupovao limariske delove za t1 jer sam nasao jedan pa se razmisljam da ga uzmem.
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
aqua
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
aqua


Broj poruka : 389
Godina : 55
Lokacija : bgd
Datum upisa : 18.10.2009

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Jun - 22:36

Dragi prijatelji, zvanicno vas obavestavam da je kombic izasao iz trave i otisao u ruke majstoru apsolventu astronomije ( to je bio moj izbor , nekako mislim covek je realan ,tu na zemlji Shocked Very Happy king ) ,tako da je to poslednji korak pre pocetka radova. Kad se prvi put lima dotakne srafciger, pajser ili brusilica proglasicu i zvanicni pocetak radova.

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 23ickyu
AQUA T1 = nj T1 - Page 2 30arvyc
AQUA T1 = nj T1 - Page 2 23tjptv
AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Fxqq2u
AQUA T1 = nj T1 - Page 2 15mlhs7
AQUA T1 = nj T1 - Page 2 20kujh5
Nazad na vrh Ići dole
zrenjaninac
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
zrenjaninac


Broj poruka : 690
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 20.04.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Jun - 22:40

Sretno sa radovima cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/channel/UCNnGTCRm-hBpswL2qOOFdoQ
putar1200
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
putar1200


Broj poruka : 411
Godina : 55
Lokacija : Brčko distrikt
Datum upisa : 11.04.2010

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Jun - 22:46

Au!!! Biće posla!!! Srećno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Bug-ren
pridošlica
pridošlica
Bug-ren


Broj poruka : 31
Godina : 48
Lokacija : Kamenica
Datum upisa : 06.06.2011

AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Jun - 23:36

E vala hoce biti posla...Ali sta je to u odnosu na dobru volju
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=pjC0Gh4xJw8
Sponsored content





AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AQUA T1 = nj T1   AQUA T1 = nj T1 - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
AQUA T1 = nj T1
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» AQUA VOZILA
» AQUA T2 kamionce
» t1 1960godiste AQUA
» AQUA ZELEMBACI
» Pozdrav svim novim i starim clanovima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: Do 1967-
Skoči na: