vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer

Ići dole 
+5
pavle
bili
djordje 1200j
wendol
zedochok
9 posters
AutorPoruka
zedochok
pridošlica
pridošlica
zedochok


Broj poruka : 34
Godina : 42
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 0:24

Pitanje glasi: posto iz tekstova ne mogu da zakljucim na koji tip idu koja stop svetla, koji farovi, duza hauba, kraca hauba... mozete li mi reci koji je tip moja buba, sta mislite hoce li biti nesto od nje i sta od delova spolja nije originalno?
Question
Na drugoj imam alu lajsne i orig. tockove, volan itd... Motor je 1200 (bar po saobracajnoj)

Slika je malko veca, nisam namerno smanjivao da se bolje vidi.

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer 57122127

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer 94662899

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer 71551497

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer 63552291

Admin: Nema potrebe za vecim slikama i nemoj ih ubuduce stavljati, dovoljno je 800x600. Isto tako nema potrebe za svaku sliku otvarati nov post, sve moze da stane u jedan!
Nazad na vrh Ići dole
http://sites.google.com/site/daytimerunninglampsserbia/kontakt
wendol
VW zaluđenik
VW zaluđenik
wendol


Broj poruka : 281
Godina : 45
Lokacija : Bihac
Datum upisa : 04.06.2009

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 1:11

Ovo je VW Buba 1200j "TAS" ako se ne varam...
Ako zelis ugraditi duze haube od starijeg modela trebalo bi zamjeniti vezne limove.
Sretno sa Bubom Smile

www.mimicortazar.blogspot.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mimicortazar.blogspot.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 6:48

jeste nagrdjen spar, prednja krila sa zatvorenim grilovima,promenjen prednji, zadnji branik kao i stopovi, zadnja krila trebaju druga, retrovizor...

mozda ona i nije u tako losem stanju treba skinuti zadnja i prednja krila videti stanje pod njima, pogledati ono mesto gde bakeliti od grejanja lezu na skoljku, deo iznad napoleona, pa ce ti se tad puno toga reci...
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 8:32

Koje je godište, koje su prve četiri cifre broja šasije?

Ja bih ipak rekao da je Sarajka sa promenjenom njuškom, nešto mi je veliko zadnje staklo za Špara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 10:05

neke stvari ukazuju da je špar...
ako sam dobro video, ima li sajlu za otvaranje vratanca rezervoara?
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 11:24

Ako sam dobro shvatio iz teme predstavljanje, buba je 71.

Onda je definitivno prepravljeni Špar.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 12:06

Špar je imao veliko zadnje staklo (bar 1972.) a model za 1973. nije imao vratanca rezervoara sa sajlom. Špar je do 1972. imao sedišta starog tipa, a od 1973. sedišta novog tipa sa centralnim nosačem na podu, kao i TAS bube.

Problem je u tome što je svaki od ovih delova mogao nekada biti zamenjen, tako da se identifikacija otežava. Možda bi po broju šasije moglo da se odredi godište, onda bi bilo lakše odrediti tačan tip. Pod uslovom naravno da neko nije promenio celu karoseriju, i to se radi ali ređe.


Poslednji izmenio KdF dana Čet 11 Mar - 12:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 12:13

Koliko vidim u desnom uglu ima neka karika koja je stavljena jer se verovatno ona plastika koja je služila za otvaranje vrata za gorivo polomila. Kako reče Bili čovek je u predstavljanju napisao da je buba 71. godište, tako da bi i njeno zadnje staklo trebalo da bude par cm manje po visini od sarajevske.
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 12:47

0vo je 74 tasovka Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_exclaim
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 12:52

Nosači prednjeg branika nisu kao na TAS-ovki. Zato sam i pomislio da je njuška menjana, ali možda je ipak Špar.

Meni se i dalje čini da je zadnje staklo "veliko". Veliko ima model za 72 (proverio), a to je od 1.8.71., uklapa se.

Broj šasije i motora bi možda pomogli. Slika nosača sedišta i vratanca za točenje goriva, takođe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 13:18

Baš je zagonetna, vakum je kao na TASovki, filter vazdušni kao na šparu, ima dinamu i onaj odvod za vodu na posudi za ulje a čini mi se da je Sloba negde napisao da je to ukinuto 73. Da li su sve TASovke već imale alternator??
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 13:26

Ne znam tačno kad je ukinuta cevčiza za kondenzovanu vodu, ali svi ti detalji (alternator, dinamo, razvodnik, filter za vazduh, karburator i td.) su relativno često neodgovarajući jer je to neko nekada zamenio. Ako ne grešim alternator je počeo da se ugrađuje 1974., a modeli za 1973. su još uvek imali dinamo.

Modularnost i mogućnost ugradnje neodgovarajućih delova je medalja sa dve strane. Dobra strana je što je održavanje mnogo lakše jer odgovaraju delovi od raznih godišta, ali se sa druge strane to mnogo zloupotrebljava tako da danas ima relativno malo originalnih buba - većina ih ima bar neki neoriginalan (tj. neodgovarajući) deo na žalost.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zedochok
pridošlica
pridošlica
zedochok


Broj poruka : 34
Godina : 42
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 17:57

Pa kaze ovako

br sasije 1122006938
br motora D1316172

Sto se tice limarije nije bas dobra, mada patose, tunele i mozda onaj pregradni deo iznad papucica svakako mislim da menjam. Ostalo se da resiti, natenane
Motor nemam pojma zasad, malo se teze vrti. Ako je moguce da se ne krpi voleo bih da uradim punu generalku (ne znam za dostupnost delova)

Slikacu i ovu drugu sto imam, da mi kazete koje delove od eksterijera da upotrebim, ako uspem da je dovedem u red bar sto se tice tipa.
Nazad na vrh Ići dole
http://sites.google.com/site/daytimerunninglampsserbia/kontakt
zedochok
pridošlica
pridošlica
zedochok


Broj poruka : 34
Godina : 42
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 18:03

Da, i nosac sedista je stari tip, nije kao od golfa- ima sine.
Vec sam ja nju rastavio, ostalo jos par srafova i karoserija je slobodna za odvajanje. Bilo je i puknutih srafova, neki su se morali seci i tako... zabava je pocela
Nazad na vrh Ići dole
http://sites.google.com/site/daytimerunninglampsserbia/kontakt
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 19:14

Na slici se ne vidi baš najbolje ali mi se čini da je zadnji vezni lim od novijeg tipa, posle 1974., onaj ispučeni. E sada možda je i to neko nekad menjao...

Delova za motor ima.

Šasija bi trebala da bude iz 1971. Motor jeste 1200 jer ima slovo D, ali je mlađi (nije originalni, promenjen je).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mema
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
mema


Broj poruka : 322
Godina : 34
Lokacija : BiH
Datum upisa : 30.09.2008

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 20:54

Meni izgleda 74 god ,neko je imao viska crvene boje to ti sigurno mogu reci Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.folcika.ba
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 22:19

mema ::
Meni izgleda 74 god ,neko je imao viska crvene boje to ti sigurno mogu reci Very Happy


taj neko je neznajuci ucinio dobro delo ... sa viskom boje je sacuvao hromirane delove ...

Skid boje i ima da sija ko ...
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
zedochok
pridošlica
pridošlica
zedochok


Broj poruka : 34
Godina : 42
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitimeČet 11 Mar - 23:04

Slazem se, zbog toga su sacuvani, i to odlicno!
A karoserija je bila bela pre, sve je ofarbano u crveno bez rastavljanja! Ni jedno staklo, nista, nista nije rastavljeno. Ja sve poskidao naravno, sad lici na zvezdaski auto :-)

Trenutno je zatrpana snegom, ostavio sam je napolju da operem sve pre nastavka rastavljanja- ono zahladnelo pa je jos nisam ni oprao.

Vidim da ce biti muke sa vracanjem na original iz tog godista. Nisam se nadao da je sve izmenjano. Kad rastavim drugu moram praviti spisak delova koji mi fale... (bicete obavesteni blagovremeno, ako bude neke trampe bice dobro) :-)


@Admin
izvinjavam se za velicinu slika, ubuduce ide 800x600, i HVALA TI sto si prepravio, mogao si me opomenuti samo pa bih ja popravio sam, sad me sramota sto sam ti oduzeo vreme Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
http://sites.google.com/site/daytimerunninglampsserbia/kontakt
Sponsored content





Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer   Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja u vezi tipa za jedan SparKaefer
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» par pitanja...
» Pitanje u vezi rezervoara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: