vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Problemi

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
miljanpravnik
pridošlica
pridošlica
miljanpravnik


Broj poruka : 13
Godina : 47
Lokacija : Požarevac
Datum upisa : 02.11.2009

Problemi Empty
PočaljiNaslov: Problemi   Problemi Icon_minitimePet 29 Jan - 10:02

Danas sam pokusao da skinem svecice i stavim nove(bez nekog posebnog razloga,jednostavno sam hteo da stavim nove) Desne dve sam nekako skinuo ali leve dve idu jako tesko pa sam odustao pale E sad da li je lakse to uraditi kada je motor zagrejan posto sam ja to pokusao da uradim po extremno hladnim uslovima ili to nema vezE? I jos jedna stvar posto sam stigao do faze da je buba prespricana spric gitom(podloga za 2k) interesuje me ako neko zna kako da pronadjem boju yukon yellow, paint code l 19 k, vw code 35.Kada im sve to kazem u prodavnici oni me gledaju "ko tele u sarena vrata" i kazu mi da donesem neki ofarbani deo iz unutrasnjosti auta pa da je naprava a ja bih hteo da uzmem farbu bas ovu koju sam napisao.
P.S. Da sam pisao ovoliko duge sastave u skoli na pismenim zadacima iz srpskog bolji djak bi bio!!!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi   Problemi Icon_minitimePet 29 Jan - 13:08

Što se svećica tiče, prosečan vek im je oko 15.000 km. Kako se glava motora dosta greje opšta preporuka je da se svećice vade i očiste na svakih 2-3.000 km kako bi navoj ostao lako pokretan. Tada se kontroliše i podesi zazor. Ako se svećice dugo ne vade iz motora, u navoje uđe garež i tako ih zaglavi da se posle jako teško vade.

Svećice ni u kom slučaju ne treba ugrađivati u zagrejan motor, jer se posle toga jako teško odvrću.

Ako se svećica teško odvrće možda bi pomoglo prskanje navoja sa WD40 i naizmenično po malo odvrtanje i zavrtanje da se polako očisti navoj, ne treba odvrtati na silu jer se može lako oštetiti navoj u glavi motora (koja je od legure aluminijuma).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
 
Problemi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problemi sa muzikom
» problemi s paljenjem..
» problemi sa Golfom mk2
» problemi sa vodom...
» Problemi sa izgubljenim porukama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: