vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 WURTH KONVERTOR KOROZIJE

Ići dole 
+3
malimilan
Tomas Volk
djordje 1200j
7 posters
AutorPoruka
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 12 Maj - 14:48

Posto se cesto provlaci kroz raznorazne teme evo da i ja napisem par reci o njemu, opeskario sam sasiju na bubi i delove sasije, posto nikad niste sigurni da li ste ocistili svu korozije, naneo sam konvertor dje preko peskarenih delova, stavio diht masu na spojeve limova, ofarbao epoksi prajmerom, zqastitom od kamencica, pa sve lakirao polu matom, SVE OSIM KONVERTORA RDJE JE IZ MIPINOG PROGRAMA...

Posto mi je nestalo boje neki delovi nisu bili ofarbani u crno pa sam jutros poceo da ih smirglam kako bi ih ofarbao, primetio sam puciju na boji i podkacio je spaklom, tada sam otkinuo komad boje , pokusao sam da ljustim boju i ona je otpadala u kaisima....

pozvao sam prodavca i rekao sta se desilo, a on je reka da boja ne sme imati cinka u sebi i uputio me na drugog, tip koji mi se javio cak nije znao da li epoksi boja moze da se nanese na konvertor korozije, posle mog raspitivanja je utvrdjeno da konvertor sprecava boju da veze za njega (iako nema cinka u njoj)...

Naravoucenije, nama moze da prodaje ko god hoce, sta god hoce, a da uopste nije ispitao materijal koji prodaje, i prica koju govore pre prodaje i ona kada se daje reklamacija je potpuno razlicita...

Zbog drskosti njihovih ljudi bio sam primoran da sve predam inspekciji i da sacekam ishod, jer me ceka ponovno peskarenje, dihtovanje varova, farbanje epoksijem, zastita od kamencica pa na kraju sve u crno...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 12 Maj - 15:07

Ja sam pazljivo proucavao sve ofarbano do sada.Preko virta sam nanosio Dupont epoxi i to sad jedino brusilicom moze da se skida.Isto je odlicno prionula na povrsine tretirane virtom i nitro zvezda helios.
Na par mesta sam morao da popravim limariju pa sam otkrio da virt sa povrsine moze da se ukloni jedino brusenjem ili posle varenja celicnom cetkom.
Stvar je zakon ali do tih nezeljenih reakcija izmedju pojedinih sredstava izgleda moze doci.
Imao sam slucaj pre vise godina da sam resio da kupi nesto skuplju Bodi osnovnu crnu boju...dao vise para a onda se napravila reakcija izmedju nje i bodi poliestera affraid
Od tada sam resio da ne eksperimentisem previse sa tim materijalima.Cista sreca/
Uopste ko da propise sta na sta sme da se maze kad i od istog proizvodjaca se materijali ne trpe uvek.
Nisam te utesio al eto da kazem koju....
Nazad na vrh Ići dole
malimilan
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
malimilan


Broj poruka : 308
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.02.2009

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 12 Maj - 16:44

ja imam isto iskustvo kao i Toma ,a suo sam da ima i nekih jeftinijih konvertora rdje ,ali neznam kakvi su oni
Wurth je 50 evra kantica od litar valjda,a ima ovih jeftinijih konvertora od 300-750 din za 150-350ml ,e sa njima su ljudi uglavnom imali probleme,a sto se tice toga sta na sta ide ,a sta ne to je nauka i moze ti pomoci samo ekstremno ozbiljan farbar koji ide na edukacije i seminare ,posto i u tom poslu tehnologija ode u p.m.
pa covek vise nemoze da isprati nove materijale ,plus su tu iskustva sta se desava sa tim istim materijalima posle 2,3 do 10 godina ,mislim ozbiljna farbanja od par hiljada evra nisu ni malo dzabe i za bacanje ,pa onda i vlasnik svojih kola mora da bude svetan sta ce se desiti sa tom farbom i u kojim uslovima posle par godina.
a danas su rekti farbari i limari koji daju garancije po 7-10 godian na svoje radove ,ali su i cifre jeza ,ali zato ima mnogo onih koji misle da znaju ,pa samo znaju da naplate ,a zavrsni radovi kilavi i bubuljice posle 6-8 meseci
Neki na kraju zakljuce da moraju sve sami ,a finalno glacanje i farbanje da odrese kesu kod skuplje farbara da bi efekti bili 110 posto.
Dok umnogome pripremu sam vlasnik moze da uradi mnogo dobro,samo treba volje ,zelje ,vremena ,krvi ,znoja i odranih prstiju.
Ali se ustedi mnogo,i sve uz savetovanje pravih farbara ,seminari su dzabe maltene za farbare ,dok su edukacije vec od par stotina evra do 2 hiljade
To je od kako postoje automobili najveci problem,limarija i farbanje,mehanika nikad nije bila veliki problem,bitna je skoljka
Nazad na vrh Ići dole
http://www.yahoo.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 12 Maj - 18:24

vidim da uglavnom imate pozitivna iskustva sa njim, ali raspitivajuci se uokolo, po farbarama i od majstora do majstora, ovo nije usamljen slucaj, jedino me nervira to sto sad nisam siguran sta i kako raditi, naime, na nasem trzistu materijali ne moraju imati atest kvaliteta da bi se prodavali vec samo atest da je to " nesto za nesto" ali o trajnosti i drugim karakteristikama ni reci, tako da ne pljujemo majstore nisu oni za sve krivi, a i taj atest se radi jednom u tri godine...

A sto se tice ovog konvertora, veliko je pitanje ko to uopste pravi, jer su oni naj obicniji preprodavci naduvanih cena, mada cu sledeci put uzeti od pocetka do kraja materijal istog proizvodjaca, i po preporuci tehnologa te firme, pa ako nevalja, nek se oni lome oko toga...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 12 Maj - 19:56

Ja da opet ponovim (bez namere da te ljutim) taj konvertor korozije je vrhunska stvar a verujem da ce isto da potvrde Dika,Ivan V,Nebkv,Zikale.
Svi oni su pre mene probali to sredstvo a kad sam malo bolje razmislio onda sto da ne i ja to probam.
Kod mene u okruzenju od SD Palanke do Kragujevca i od Topole do Svilajnca niko od farbara nije ni cuo za ovo sredstvo.Ima u tom krugu garant 50 farbarskih radionica i niko zasigurno pojma nema.
Slatko sam se nasmejao ovim kursevima i predavanjima za farbare lol!
Necu da ponizavam sve te ljude ali sem spahtli i smirgle neznam za kakve nove tehnologije su kapacitet.
Jednostavno mozes da ih pitas sta su mazali i sta sa cim moze ali da se pouzdas u to da ce tacno znati koju rec o tom konvertoru korozije Question Question Question
Sa druge strane i proizvodjac daje prospekt,ovaj koji ce meni da farba je uzeo upravo od Mipe brosuricu.Nisam bas siguran kako ce sve to da protumaci scratch
Znaci zasad virt pa preko Dupont ili Zvezda helios ili Zorka epoxi znamo da moze.Izgleda da sve ostalo treba prvo probati pa ako ide onda raditi.
Isto sam video na prodajnim mestima Virta da tog konvertora nema vec ga porucuju iz BG po potrebi.Znaci da to ljudi tek otkrivaju.
Druga stvar kako pitati farbare o ovome kad se zna da oni rade mladje aute ciji najveci neprijatelj i nije korozija.
Kapiram da jedini koji su iskusili ovo mogu biti samo oni koji rade krseve ali za svoju dusu ne oni iz nemanja (takvima je 5 700 dinara mnogo)
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 12 Maj - 20:06

naravno da me ne ljutis, zasto bi, veoma cenim tvoje misljenje, samo sam malo iz p... od svih gluposti, cuo sam se sa Nebkv, ci sam redosled farbanja i materijala i primenio, on je sve isto radio samo je epoksi bio drugog proizvodjaca i bilo je ok, mada je i on imao isto iskustvo samo sa body epoksi prajmerom, sve se desilo kao i meni, tako da tu se nesto ne trpi, ali posto su svi toliko zatvoreni za saradnju moracu materijale dati na analizu pa da se utvrdi ko je kriv, a u buduce samo proverene varijante, ali nesto se plasim...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 9:45

Samo za ilustraciju ja sam mesec dana istrazivao svaki dan citao i prevodio uputstva. Nisam sreo farbara koji je ne znao za konverter nego i koji je uopste hteo da razmisli o tome. Jednostavno to nije ono sto su oni navikli ili naucili od svog caleta farbara i za njih to ne postoji.

rtazio sam iskustva drugih ljudi, procitao sve i otisao na kraju u farbaru "ROMA" da kupim epoxy prajmer za auto .Rekli su mi da to nije za auto nego za camce i da nikada nisu culi da time neko maze auto. Kad sam insistirao da ipak kupim video sam kako mi se podsmevaju iza ledja kao da nisam normalan.

Sad se malo promenilo (ima na discovery-ju malo o hotrodovima pa se spominje epoxy prajmer)

Ako se secam ne moze se premazivati sa bilo cime sto sadrzi cink u sebi. To jasno pise u uputstvu.
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 11:08

@ Ivan V, znam i sam sam trazio boju bez cinka, i takvu sam i stavio, izgleda da postoje jos neke boje koje nisu sposobne da vezu za konvertor...

Problem je sto je materijal totalno ne ispitan na nasem trzistu, ne samo on nego sve boje, pa cak i cokolade sadrze kancerogene emulgatore, pa se sve to nama prodaje...

Jutros je inspekcija pocela da se angazuje oko slucaja i sve je jako cudno, jer na proizvodu ne postoji proizvodjac, vec samo prodavac, ni zemlja porekla, vec zemlja iz koje se distribuira, tako da trgovac ne odgovara za kvalitet proizvoda...

A posto je strucno vestacenje jako skupo ljudi uglavnom odustaju od tuzbi i proces se ponavlja...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 13:39

Za sve postoji resenje.
Ili ces da sve to sastruzes i ostavis samo metal i virt (njega bez peskarenja neces skinuti) pa farbati drugom bojom
ili ces dozivotno voditi spor sa prodavcem
ili ces ko covek kupiti yuga
Neznam dal postoji 4-to.
Razumem da si ostecen al ovo je zemlja u kojoj kome steta tome i sramota
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 15:11

stvarno ne znam sata da radim, u trenutku sam hteo sve da zapalim, a sto se tice spora sa tim ja nemam nista, tu je inspekcija pa nek se kolju kako zaju, jel im ovo nije usamljen slucaj, a i meni je dosta ispravljanja tudjih gresaka, tip koji peskari iskrivi haubu pa moram da kupujem novu, limar uradi ko nogama pa secem sve i radim ponovo, boja ne vezuje, pa malo je puno na jednom autu, ali tako je to prvi put, dace bog da krene kako treba i da konacno zavrsim auto, a ako nastavi ko dosad bar do 2035 nece biti gotov... affraid
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 16:01

Sa cime imas problem ustvari?Sa konvertorom rdje ili sa Mipom?Ili sa epoxi prajmerom.Koliko sam shvatio epoxi ne hvata za konvertor.Postoji ich prajmer koji hvata za sve pa i za staklo.Probaj da skines sve sto mozes mehanicki pa isprskaj bilo koji ich prajmer pa na njega epoxi.Ovo ti kazem da ne bi sve ispocetka.
Ja licno koristim ich prajmer na sve povrsine/jedino poliuretan na porozne/i svuda se pokazao kao odlican bez obzira kolko ga razredis/u zavisnosti od toga koliko debeo sloj zelis od 8% do 25% razredjivaca/.Debljina naravno zavisi i od dizne koju koristis/od 0,8 do 2,0 mm/ i broja prelaza.Znaci ich prajmer/bilo koji proizvodjac/hvata za SVE,cink,nikl,hrom,staklo,plastiku,teflon bukvalno za sve.Probaj neces puno izgubiti osim ako nisi vec sve ponovo peskario.
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 16:50

To mi je isto rekao i Nebojsa iz kraljeva i tako je i uradjeno, bas kao sto ti kazes ali nesto nece, upravo spaklom ljustim sve, glava me zabolela od nervoze, nemogu vise da razmisljam sta je u pitanju, samo znam da vise niti wirth niti mipu necu koristiti, maka to neko nazvao bacanjem para, probacu sa malo skupljim bojama, a nadam se i kvalitetnijim....
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 17:33

Mad E JE...A
Ne mogu da verujem da moras sve ponovo Evil or Very Mad No Evil or Very Mad
Jedan od Yugo/GOLF 2 trenutaka tokom restauracije pale
Ja izgubih rozetnu pa sam se nervirao ceo dan, a ovo... bounce


Poslednji izmenio Bugman dana Sre 13 Maj - 21:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 19:23

eto dule sta da se radi, danas sam izgulio veci deo sasije, nazalost od sutra imam obaveze pa cu morati da prekinem rad na sasiji ali cim ih se resim, radovi se nastavljaju...

nego pronadje li rozetnu?
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 21:26

ne, nek truli u miru, gde god da se zavukla scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeSre 13 Maj - 22:09

ma pust je , nek se nosi... ko zna cega ima u onoj zabiti, da se nabijes na neki spric zbog j... rozetne, skini jednu sa mog spara, pa cu ja naci za sebe kad ga budem sredjivao
Nazad na vrh Ići dole
Bole
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 18
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.08.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 26 Maj - 0:07

Posle kupovine Wurthovog konvertora korozije napravio sam malo istrazivanje na netu kakva su bila tudja iskustva. Dosta ga koriste u australiji.
Sve u svemu na pakovanju nema datuma proizvodnje niti isteka valjanosti proizvoda. Glavni satojak tog kovertora je neka kiselina biljnog porekla, tanin. Njeno dejstvo na koroziju je primeceno jos 50tih god. u lab. uslovima. Sada vec ima dosta proizvodjaca tog konvertora i vrlo je verovatno da ga Wurth samo prepakiva. Dali mu je vec istekao rok trajanja kada je dosao na nase trziste je glavno pitanje koje me muci. Inace konvertor u tom rangu je u americi 44$ za jedan galon. Sto cini ovaj na nasem trzistu skupim kako krv.

Moja iskustva: izgleda da vise voli da bude nanesen na povrsinu na kojoj ima malo prisutne rdje. Nevoli previse cist metal. Probao sam da ga sastruzem sa safcigerom i na moje veliko iznenadjenje ispod njega je i dalje korozija. Transformisao je samo povrsinski sloj, ali nije prodro dublje iako ta korozija na koju sam ga nanosio nije duboka. Ponasa se kao lak i verovatno prestavlja barijeru izmedju atmosvere i vec nastale korozije koju on nije transformisao u potpunosti!!!!! Mozda je i to dovoljno, ako nema vise kiseonika taj proces ce se dosta usporiti u odnosu na slucaj da konvertor nije nanesen.

Zvao sam teh podrsku Zorke -boje da pitam da li epoxy osnovni za camce moze preko konvertora. Nisu znali da odgovore!!!! (inace na netu ima informacije da preko odlicno idu alkidne i epoxy boje) na moje pitanje koliko epoxy osnovni ima cinka u sebi: malo, srednje ili puno , nisu znali da odgovore!!! Na pitanje koja vasa Zorkina osnovna boja ima najmanje cinka u sebi, odgovor je glasio da je to alkidna osnovna boja -bordo varijanta. Te se ja odlucih da nju nanosim kao medju premaz.
E sad Body osnovna nitro 992, kako proizvodjac navodi uopste nema cink fosfata u sebi!!!! Te je kao takva pogodna za preko wurthovog konvertora. Nisam probao da je koristim!!!! te nema povratnu inf. kako se podnose. Ali sigurno znam da kada preko te Bodijeve nitro osnovne nanesem Zvezdinu nitro emajl dolazi do podizanja osnovne boje iako je koriscen isti razredjivac!!!!!
a ako preko Bodijeve nitro 992 nanesem alkidnu (sinteticku) boju (u narodu poznatu kao uljanu) nece doci do podizanja osnovne.
Sve u svemu sumirajuci prva iskustva sa Wurthovim konv. kor. nisam previse odusevljen. Kada ga zagrebemm safcigerom ispod njega je i dalje korozija!!!
za tako skup proizvod barem kod nas mora na njemu da bude ispisan rok trajanja, posebno kada je prema nekolicini izvora sa neta taj rok za takvu vrstu konvertora max 9 meseci u idealnim uslovima skaldistenja. Inace boja mu nije idealno bela vec navodi na purpurno belu neposredno po otvaranju pakovanja.

Ovih dana koristim Dugin anti rost na bazi fosforne kiseline. (Fosforna kiselina prema podacina sa neta je losija varijanta za konverziju korozije od tanina.) Vise sam nego zadovoljan. Primenjujem ga tako sto ga nanesem sacekam da izreaguje pa sastruzem. I tako dok se sva rdja ne ukloni! On rdju postepeno, u zavisnosti od njne dubine pretvara u prah koji je lakse izbrusiti nego da je netretirana rdja. Jednostavno iz vise iteracija cu da dojem do cistog metala i tek tada nanesem osnovnu boju sa sto vise cinka u sebi!
Peskarenje je majka svih uklanjanja korozije ali samo ako se stvore uslovi za konforan rad sa peskom!
Cinjenica je da mi na nasem trzistu nemamo mogucnost kupovine sirokog izbora kvalitetnih boja i proizvoda po realnim cenama.
Sva iskustva sa wurthovim konvertorom korozije su dobrodosla. Podelite ih sa ostalima.
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitimeUto 26 Maj - 0:19

vidim da imamo ista iskustava sa ovim konvertorom, cak i ta sto se tice korozije, bukvalno se ponasa kao neki prajmer i pravi film preko korozije, mada prodavci tvrde da je to zastita koja traje i po deset godina, samo ako se dobro ofarba, taj podatak ne postoji na deklaraciji niti se to moze dobiti napismeno, takodje tip koji se lazno predstavlja tao tehnolog zaposlen u toj firmi nije upucen koje boje se mogu naneti preko njega osim da boja nesme imati cinka u sebi....

Nisam siguran dal sam ovo pisao ali "nece skoditi , a ako ne skodi znaci da koristi"
tip je kupio fen za plastiku po ne normalno visokoj ceni, uzdajuci se u narodnu koliko para toliko i muzike, nazalost sasvim prosecnog kvaliteta, shvatio je kasnije, odneo ga u servis i utvrdio da su to bosch alat u drugoj boji i debelo naplacen...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





WURTH KONVERTOR KOROZIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: WURTH KONVERTOR KOROZIJE   WURTH KONVERTOR KOROZIJE Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
WURTH KONVERTOR KOROZIJE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» konvertor korozije
» najefikasnije otklanjanje korozije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: