vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S

Ići dole 
+5
popesky
Tomas Volk
yeti
djordje 1200j
iceaura
9 posters
AutorPoruka
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimeČet 7 Maj - 22:12

Na motoru pise S 0102022 pa onda jos AR al okrenuto to jes ide prvo okrenuto R pa okrenuto A

e sad imam jednu slicicu al bas se i nevidi najbolje na njoj, moracu napraviti jos koju pa cu pustiti za sad evo ova

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Dscf0771.th
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimeČet 7 Maj - 23:46

u j.... jel ovo iz ruke??? affraid affraid affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimeČet 7 Maj - 23:58

Iz drhtave ru uu kkk k eeee cheers Ma ako prodjes tehnicki onda je OK.Sta tu nije jasno ovo nije nista cudno,kucan motor.Mozda se vodi na Golfa kao sto sam ja imao prilike da vozim.Na svu srecu je ne kupih jer u saobracajnoj je Golf 1.Ali uredno registrovana i prekucana.
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 0:02

sa tim brojevima bolje da ne ides na tehnicki, bacaj to u p..m... pa trazi drugi motor da ubacis, inace ako budu gledali ode i jare i pare...
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 1:22

Upravo tako....Ili brusi pa ponovo...
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 8:47

Broj nije fabricki utisnut na motoru vec naknadno.
Najverovatnije je sudeci po tome S ukucan negde preko.
Ako i papiri imaju isti broj onda nema razloga da taj motor ne ostavis na bubi.
Kod nas je ukoliko je iz kakvog razloga broj unisten ili nov blok bez broja policija upucivala i odredjivala brojeve za utiskivanje.Zato takvi motori imaju PUS pa dalje brojeve.Isto je vazilo i za broj sasije naravno ako je stari unisten ili vozilo zaplenjeno na carini.
Nema tu niceg nelegalnog.
E sad nagledao sam se svakakvih brojeva koje su po uputstvu SUP-a utiskivale ovlascene masinske radionice.
Izgled samog broja je zavisio od vestine radnika koji je to iz ruke radio.
Bilo je vazno odraditi posao a ne da ispadne lepo.
U Nemackoj je recimo prilikom remonta motora u zvanicnim servisima ukopavana povrsina gde se nalazi broj motora i obavezno je utiskivano na kraju broja X.
Kod motora 25 KS je utiskivano veliko A na kraju broja.
Znaci ako je zapis fabricki onda bi trebao biti prilicno pravilan (da slova i brojevi nisu zakoseni -ne moraju biti bas svi u istoj visini)
Kako ovde pocinje sa S a to nema veze sa fabrikom ukoliko i u saobracajnoj ide isto sa S onda je sasvim OK.
Nazad na vrh Ići dole
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 9:11

u saobracajnoj pise S0102022 bez zvezdica za razliku od motora na kom pise sa zvezdicam, auto je uredno registrovan sa tim brojem S0102022 i registracija jos traje.
e sad se ja pitam dali da odem do policije pa ih pitam sta znace te zvezdice i ostatak da im objasnim kako na motpru pisu brojevi pa sta bude nek bude jeb necu ovako da se vozim jos u corku da zaglavim to mi netreba. Imam brata koji mi je zamenik nacelnika i komandir kriminalisticke u SO on garant zna ko bi mi to mogao tacno reci dali je regularan.

poz i hvala
kad nesto saznam javim ako me nezatvore xD
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 9:19

iceaura ::
u saobracajnoj pise S0102022 bez zvezdica za razliku od motora na kom pise sa zvezdicam, auto je uredno registrovan sa tim brojem S0102022 i registracija jos traje.
e sad se ja pitam dali da odem do policije pa ih pitam sta znace te zvezdice i ostatak da im objasnim kako na motpru pisu brojevi pa sta bude nek bude jeb necu ovako da se vozim jos u corku da zaglavim to mi netreba. Imam brata koji mi je zamenik nacelnika i komandir kriminalisticke u SO on garant zna ko bi mi to mogao tacno reci dali je regularan.

poz i hvala
kad nesto saznam javim ako me nezatvore xD


nemoj da brines pre nego te zatvore ,, dobro je sto imas brata "ubacenog" u organe ... pa moze da ti proveri to ...

nego sta ti pise saobracajnoj kao model ?


Poslednji izmenio popesky dana Pet 8 Maj - 9:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 9:20

To što zvezdica nema u saobraćajnoj je OK, one se stavljaju da ne bi mogao ispred i iza da dodaš neku cifru, ali se ne upisuju u saobraćajnu.

Ako je buba bila stalno SO table, on bi mogao u dosijeu bube da ti proveri redosled dogadjaja, tj. da li je motor menjan ili samo broj ili šta, kako,...

Proveri ti i broj šasije da li se slaže sa upisanim u saobraćajnu.

Ja zamalo kupih neku bubu, registrovana još par meseci, broj motora OK, a broj šasije se ne slaže, verovatno je imao neku štelu na tehničkom...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 10:14

Ja sam hteo da pomognem al vidim da me ne razumete.
Ako je broj fabricki onda ima zvezdica ali na motoru a ne i u saobracajnoj.
Ako je broj naknadno utiskivan a po ovome S to jeste sigurno i ako isto tako i pise u saobracajnoj onda je legalan 1000 %
Mogu da obrisem ovo pa onda izmisljajte toplu vodu clown
Nazad na vrh Ići dole
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 10:54

ok Tomas Volk nadam se da je tako kako ti kazes, ja cu jos proverim sa burazerom i pregledacu broj sajije!
Neznam kako mi to nije palo na pamet odmah da gledam bio sam skroz zacaran,
a i prvi mi je auto

Hvala Tomas Volk sto si pojasnio ovo oko broj, eto sad se zna jos vise o bubi i o motorima i prekucavanju brojeva Smile

ama bas napredujemo iz dana u dan
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 11:01

Samo da ne unosim dodatnu zabunu pojasniću moj predhodni post.

Prva rečenica, mislim da je OK.

Druga rečenica, hteo sam da kažem ako te zanima istorija auta, možeš saznati, ali NEMA potrebe za tim jer se brojevi podudaraju i sve je u redu.

Treća rečenica, dobronameran savet, meni se smeju kad na bubi proveravam brojeve šasije i motora, kao star auto šta tu ima da se mulja.

Četvrta rečenica, kompletna se odnosi na moj slučaj i nema nikakve veze sa tobom, onu štelu na tehničkom je imao taj moj.

Da rezimiram, buba je savršeno legalna ako se brojevi podudaraju na metalu i papiru što jeste tvoj slučaj, tako da nemaš šta da brineš.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 11:02

popesky ::
iceaura ::
u saobracajnoj pise S0102022 bez zvezdica za razliku od motora na kom pise sa zvezdicam, auto je uredno registrovan sa tim brojem S0102022 i registracija jos traje.
e sad se ja pitam dali da odem do policije pa ih pitam sta znace te zvezdice i ostatak da im objasnim kako na motpru pisu brojevi pa sta bude nek bude jeb necu ovako da se vozim jos u corku da zaglavim to mi netreba. Imam brata koji mi je zamenik nacelnika i komandir kriminalisticke u SO on garant zna ko bi mi to mogao tacno reci dali je regularan.

poz i hvala
kad nesto saznam javim ako me nezatvore xD


nemoj da brines pre nego te zatvore ,, dobro je sto imas brata "ubacenog" u organe ... pa moze da ti proveri to ...

nego sta ti pise saobracajnoj kao model ?


broj motora: S0102022
godina proizvodnje 1975
snaga motora 25KW
radna zapremina motora u cm3 1192
tip 1200J
Nazad na vrh Ići dole
bubamara
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
bubamara


Broj poruka : 668
Godina : 57
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 15.11.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 18:00

Tolika frka oko sarajevke !!!! Je.......
Sedi, brate, u nju, i vozi Miško!

Ili treba ja i ovde gomila nas da ti pričamo priču o brojevima motora.......ja u školi naučio samo slova, brojeve ne vidim uopšte... lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com/
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimePet 8 Maj - 18:52

bio otsutan sa tog casa Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitimeUto 19 Maj - 12:06

iceaura ::
u saobracajnoj pise S0102022 bez zvezdica za razliku od motora na kom pise sa zvezdicam, auto je uredno registrovan sa tim brojem S0102022 i registracija jos traje.
e sad se ja pitam dali da odem do policije pa ih pitam sta znace te zvezdice i ostatak da im objasnim kako na motpru pisu brojevi pa sta bude nek bude
Moj savet ti je da se ne petljas po Supu kada je vec auto regularno registrovan i podaci su ok.Iz mog iskustva gotovo u svim gradovima sam primetio da ljudi koji rade po salterima po Supovima nemaju pojma(da ne pricam o sarolikosti od grada do grada,kao da nije u pitanju isti MUP).Zbune se kada vide stari tip saobracajne pre 1980,a ne nesto drugo.Mislim da je razlog tome neverovatna sarolikost u propisima tokom svih ovih decenija.Nekada se ne mogu snaci ni oko danasnje problematike,a da ne pricam koliko su upuceni sta je radjeno pre 30 ili 40 godina.U sustini nisu oni krivi,vec drzava i propisi(tu mislim na poslednjih 50 godina najmanje) Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Empty
PočaljiNaslov: Re: cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S   cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
cudna buba sa cudnom oznakom na motoru S
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» buka u motoru
» problem na mom motoru
» brojevi na motoru
» Buka u motoru
» bregasta na industrijskom motoru?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: