vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 T1 kocioni cilindri

Ići dole 
+5
KdF
bubamara
strid
milan
Tomas Volk
9 posters
AutorPoruka
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 9:28

Imao sam ranije dosta problema sa kocionim cilindrima pa resih da napisem koju.
Uzimao sam gumice od Sigurnosti specijalno za T1 i ugradjivao ih u stare originalne cilindre.
Kako vise nema drzecih gumice ne pomazu vec kupovina preko.
Beca ih je uzeo od ATE i vrhunski su.Cena oko 200 EUR.
Za nas sa plicim dzepom je super vest da ih je moguce dobiti preko nasih drugara u Astoru za 1000 dinara po komadu od Brax-a.
Nije isti kvalitet ali je najvaznije da je nov deo.
Za manje upucene da kazem da prednji tockovi imaju po dva cilindra i da mogu biti levi i desni,cilindri zadnjih tockova su po jedan komad i isti su levi i desni.Skupa treba dati 6 x 1000 dinara sto dodje 6000.
Toga do skoro ovde nije bilo pa je pomak veliki,ja bar tako to cenim Smile
Zakljucak je da uz ove cilindre i od ranije poznatu stvar da se kod nas prave nove kocione cevi,creva,sajle,paknovi treba jos resiti pitanje glavnog kocionog cilindra.
Velika stvar je kada covek zna da ima na starom kombiju novo sve na motoru i kocnicama Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 18:33

malo je ovde ljudi koje to zanima nadju t1 i tako ga ostave Mad ali lepo od tebe Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 19:48

Ne obazirem se ja na to sto je malo ljudi.
U stvari sada ih i nije malo.Malo ih je bilo pre pet-sest godina.
Pa tada smo T1 vozili samo Dika,Toni i ja Cool
Ovo sada je super,bice vidljivih rezultata uskoro.
Evo cilindara,popodne stigli
T1 kocioni cilindri 20090506image0001
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 19:53

al si ih slozio Laughing Laughing
ma svaka ti dala pig pig
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 20:04

E al nema pica,cigara,letovanja,zimovanja i jos kojekakvih stvari normalnih za zivot.Onda je lako kupiti delove ovde What a Face
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 20:06

pa znas kako je,ljubav zna i da boli Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSre 6 Maj - 20:08

Pa da al zato ti vozis bez kocnica What a Face
Nazad na vrh Ići dole
bubamara
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
bubamara


Broj poruka : 668
Godina : 57
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 15.11.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeČet 7 Maj - 2:46

ko, strid?
ma on vozi i bez volana....i to dva puta! Wink
ima tehniku.... Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeČet 7 Maj - 8:05

Neki su se ranije bavili remontom cilindara. Najčešće je cilindar unutra nagrižen korozijom, pa se to obradom ukloni (unutrašnji prečnik se poveća) i ugrade se nove veće gumice. Ne znam da li neko to sada radi, ali u svakom slučaju takav je cilindar kao nov ako su gumice dobre.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeČet 7 Maj - 23:32

OK je obraditi cilindre al onda treba i gumice veceg precnika a i sa standardnima neznam bas kakva je trajnost.Jesam ugradjivao nove gumice al zivo me zanima koliko drze u eksploataciji.
Ma nista lepse nego straviti nov cilindar.
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 39
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeČet 7 Maj - 23:36

lepo kazes kao nov ako su gumice dobre, evo ja sam imao tu priliku da kupim gumice iz sigurnost zrenjani, hteo sam da ustedim malo na bubi ali nije mi se dalo, morao sam na kraju da kupim nov kocioni cilindar i sad radi kako treba.

ovo je za mene dobra vest, fino je sto u astoru imaju sve vise delova za T-1 Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimePet 8 Maj - 9:12

Mozda jedno glupo pitanje.

Pasu li ovi cilindri na Singl cab-62
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimePet 8 Maj - 10:06

To Jovca
Znas kako obicno je cilindar ugrizen pa je tu badava stavljati novu gumicu.
Mislim da nemamo prava da kritikujemo ljude iz Sigurnosti.Sve te hrapave nagrizene povrsine grizu novu gumicu i nije kriv proizvodjac gumica.Radi testiranja bi trebalo kupiti nove cilindre pa u njih staviti SIgurnost gummice.
Tako ce se jedino videti koliko su kvalitetne.Pa nemoze se zvanicno prodavati nesto opasno po zivot a bez ikakve garancije.
To Braca
Zasto glupo pitanje scratch
Odes na JPG i skines kompletan katalog .Sve sto je unutra i Astor moze da nabavi.
Da ne prvrcem sad po tome ili po fabrickom T1 katalogu al secam se 99 % da su zadnji cilindri za 1955 do 1971 a prednji od 1963 do 1970.
E sad mislim da je razlika u velicini anker platne,dobosa.Ovo staro je manje i tananije pa je otuda i razlika u prednjim cilindrima.Cenim da su manji.
Ili da zamenis to i prepravis na mladji patent ili da prednja 4 cilindra razbusis ali onda ima petljanja sa klipcicima i gumicama za to.Resenja ima samo eto treba malo konsultovati Vlajka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mimi westfalia
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
mimi westfalia


Broj poruka : 507
Godina : 55
Lokacija : obrenovac
Datum upisa : 19.06.2008

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSub 9 Maj - 7:19

Ako Rasa ne nadje cilindre u Astoru, odmah dolazi u KG bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.http://vw-klub.com/
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeSub 9 Maj - 8:24

Ako sam dobro razumeo Peru ostao je od prosle isporuke Tonijev komplet cilindara za tockove plus nesto raspareno.Znaci ako je Rasa uzeo zadnje u Astoru ima prednjih.
Od sada ce ih biti u svakoj porudzbini kako Pera rece jer narod se pati a ima nas ludih koji hocemo T1 Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeNed 10 Maj - 9:55

Nisam siguran, ali ljudi koji rade reparaciju kočionih cilaindara, mislim da ima neka firma u Pazovi i Petrovaradinu, kada ih honuju tj malo im povećaju unutrašnji prečnik (dok se svi risevi neutrališu) stave i malo veće gumice, tako da se preuzima "napakovan" cilindar...
E sada koliko to košta, ne znam...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeNed 10 Maj - 10:14

Ja sam samo cuo price o tome.Uspevao sam da spakujem nove gumice i stare cilindre.Dobro je da ima novih ali ako su gumice kvalitetne onda je i ova varijanta OK.Verujem da opet Sigurnost radi te ne standardne gumice,ko bi drugi?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitimeNed 10 Maj - 15:22

Ta firma bi trebala da se zove "Nesigurnost". Koje god sam njihove gumice koristio nisu trajale više od godinu dana (one spoljašnje, zaštitne). Koriste jako lošu gumu, na žalost.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





T1 kocioni cilindri Empty
PočaljiNaslov: Re: T1 kocioni cilindri   T1 kocioni cilindri Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
T1 kocioni cilindri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» cilindri
» klipovi i cilindri
» cilindri i klipovi 1600
» KUPUVAM 90mm cilindri
» Set klipovi , cilindri , kariki za 1200

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: Do 1967-
Skoči na: