vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 farbanje limova motora ???

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimeČet 5 Feb - 22:28

hteo sam da ofarbam limove na motoru ... pa ne znam da li je potrebno zbog visoke temperature koristiti neke specijalne vatrostalne farbe, ili bi izdrzala i akrilna farba scratch ???

Da li treba skidati usisnu granu ako hocu da skinem limove koji se nalaze iznad glava i cilindara !? Predpostavljam da ako treba da se skida grana, onda dihtunzi izmedju grane i glave moraju da se menjaju ... e sad, jesu to specijani dihtunzi, ili mogu da se naprave od nekog materijala !? I da li prilikom montaze usisne grane treba koristiti neke paste za dihtovanje ... ???

Unapred HVALA na odgovorima cheers !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
adro15493
VW zaluđenik
VW zaluđenik
adro15493


Broj poruka : 204
Godina : 37
Lokacija : Palić
Datum upisa : 25.08.2008

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimeČet 5 Feb - 22:58

Ne treba ti nikakva specijalna farba, ja sam te limove ofarbao nekom običnom crnom farbom(ANTIKOROZIVNI EMAJL, neki Slovenački proizvođač, 400din/lit) i uopšte se ne ljušti farba iako znaju ti limovi dobro da se zagreju. Jedino bi bilo dobro da ispeskariš te limove ili barem dobro očisti žičanom četkom!
Nisam siguran, ali mislim da se usisna grana mora skidati, a kasnije te zaptivače (prstene) možes kupiti u ekonomistu za sitne pare, ali nisam siguran da li je to uopšte neophodno menjati. Koliko je meni poznato ne koristi se nikakva zaptivna pasta kod spoja glava i usisne grane.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ftn.ns.ac.yu
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 8:02

Ja sam skidao i usisnu granu i alternator... Ima tu posla dokle sve raskantaš... Farbao sam nekom običnom nitro mat crnom, ništa spec. mada možda bi bilo bolje da sam uzeo sjajnu... Moja greška je bila što sam skidao staru farbu skidom koji nisam dobro isprao pa posle nova farba nije htela da uhvati, tako da ti preporučujem da stare limove samo izmatiraš i odneseš kod nekog sa pištoljem da prešpricaš...

Što se tiče dihtunga ja sam moje promenio i pored toga sam stavio neku diht masu. Možda i ne mora, ali stari su mi bili u lošijem stanju a nove sam već imao u kompletu dihtunga koji sam uzeo ko zna kada (koštao je nešto reda 10€, smešna cifra za broj gumica i čuda koji dobiješ)....
Nazad na vrh Ići dole
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 11:36

Hvala na odgovorima cheers !!!

Pa i mislio sam da ne bi trebala nekaposebna farba ... nego me je jedan drugar kod kojeg sam hteo da farbam natripovao kako cu se i ja i motor zapaliti ako nashpricam obicnu akrilnu farbu
affraid affraid affraid ... pa zato reko bolje da proverim sa strucnjacima king Exclamation Exclamation Exclamation

A razlog zasto se upustam u sve ovo ... pa moram svakako da skidam alternator, posto su mi lezajevi jako propali ... pa reko, ako vec skidam sve to, onda bih mogao i ostale limove da poskidam, ofaram, i pozavrcem shrafove koji fale ... a boga mi fali dosta ....

josh jednom, HVALA na odgovorima cheers !!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 11:43

Dok motor radi, limovi se ne greju jer između njih i motora struji hladan vazduh. Kada se zagrejani motor ugasi, toplota od motora počinje da zagreva limove i to je jedini period kada su oni izloženi značajnijem grejanju. Ja sam te limove farbao običnom farbom za metal i ništa se nije desilo. Čak se ni kućište motora ne greje preko 80-90°C a to može da izdrži skoro svaka farba.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 14:40

Svako ima svoje.
Izgleda da malo citate sta je pisano na forumu.
Da ponovim.Ja vise ne gulim,cistim i ne farbam te limove.To je gubljenje vremena i nikada nije uradjeno kako treba.
Jednostavno ispravim i zavarim ako je negde neki od limova iskidan,obrusim i sve na gomili ukljucujuci i kuciste turbine odnesem na peskarenje i plastifikaciju.
Odaberete boju (ima ih i u matu i u sjaju) i sacekate.
Ja u KG sve komplet platim 30 EUR.Perfektno cisto i vecito.
Jedino valja da se ureznicom prociste navoji posto dobijete limove nazad.
Opet kazem vecita stvar a 30 EUR se prezale kad je tako nesto u pitanju.
E sad ko voli da se uzalud muci onda ovo ne vazi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 15:21

Plastifikacija ume da bude mač sa dve oštrice, naročito na izloženim delovima (što doduše ne važi za limove oko motora). Ako se dobro ne uradi, brzo krene korozija (video sam takve felne). Naravno, ovo bi se isto moglo reći i za bilo koji posao, ali plastifikacija je ipak specifična po tome što se nanosi samo jedan sloj. Ako taj jedan sloj nije nanesen kako treba i porozan je, eto korozije.
Limovi oko motora nisu tako izloženi pa ta opasnost verovatno nije tako velika.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 15:53

Ja sam jednom plastificirao felne (to je to o čem Sloba priča) i bio sam jako nezadovoljan rezultatom...

Ako uzme i matira limove i prešprica ih u dve ruke koštaće ga sve možda oko 10-15€ (ako i toliko), neće biti trajno kao plastificiranje a verujem ni estetski, ali neće biti ni velike muke da se bilo šta od toga kasnije popravi... Kako ko može i kako ko voli...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 21:59

Ljudi,koliko sam ja shvatio komentarisemo motorske limove a ne bilo sta drugo.
Plastifikacija je 4 EUR a peskarenje je 3 EUR po metru kvadratnom tamo gde ja to nosim.Sloj nije porozan i kao sto rekoh vecita stvar kad su ti limovi u pitanju.
U plastifikaciju felni se ne razumem jer to peskarim a onda farbam.
Spreman sam da pred svima na narednom skupu pojedem komplet motorskih limova koji je perfektno ociscen i ofaban na moje oci.
Ko da ocisti 100 % blato,ulje,otpalu farbu i koroziju.
Farbanje tih limova ne da je povoljnije vec je bacanje boje.
Ko nema pametnija posla moze slobodno da se zamajava sa ovim.
To KDF
Da nije mozda sloj porozan jer je plastificirano a prethodno nije peskareno.Normalno je da korzija radi ispod.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitimePet 6 Feb - 23:20

Te felne su navodno bile peskirane pa plastificirane, ali su počele da koroziraju odmah posle plastifikacije. Nešto nije bilo urađeno kako treba. Da je plastifikacija bila neporozna, korozija ne bi izbila posle samo mesec-dva dana...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





farbanje limova motora ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: farbanje limova motora ???   farbanje limova motora ??? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
farbanje limova motora ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Farbanje motora,limova oko motora i menjaca
» Skripa limova
» sredjivanje T2b panel
» TA DA DA DAM !!!
» Oval 1954

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: