vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Aceton smaluje potroshnja gorivo?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Aceton smaluje potroshnja gorivo? Empty
PočaljiNaslov: Aceton smaluje potroshnja gorivo?   Aceton smaluje potroshnja gorivo? Icon_minitimePon 16 Jul - 2:10

Evo na sta sam naletio

http://www.pureenergysystems.com/news/2005/03/17/6900069_Acetone/

Kaze da i vrlo dobro rade i na Bubama...

Kaze da 0,0003% od kolicina gorivo da se sipa aceton

Kao sta sam shvatio 7.3l gorivo = 0,002217l aceton to dolazi 2ml aceton?
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Aceton smaluje potroshnja gorivo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Aceton smaluje potroshnja gorivo?   Aceton smaluje potroshnja gorivo? Icon_minitimePon 16 Jul - 2:35

Add in tiny amounts from about one part per 5000 to one part per 3000, depending on the vehicle -- just a few ounces per ten gallons of gas. This comes to between 0.0003 % to 0.0025 % acetone maximum or approximately 1/15th of one-percent. Note that is around .78 cc per liter or one ounce per 10 gallons. Not more than three oz. per 10 gallons.

Znaci tri americke tecne unce mu dodje 0,08869445 litara a 10 americkih tecnih galona mu dodje 37,8429661 litara sto prevedeno na srpski znaci dve i po rakijske casice na pun rezervoar Cool Valja probati, ne moze da naskodi...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Aceton smaluje potroshnja gorivo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Aceton smaluje potroshnja gorivo?   Aceton smaluje potroshnja gorivo? Icon_minitimePon 16 Jul - 12:43

ama ako to stavis 37 litara...a tko od nas to rade?

Svi stavamo (bar ja) 10l max na jedno punenje...(i josh 2 litara u rezervaru Laughing )
Znaci 1/3 to znaci skoro 1 casica rakija aceton...ili pola od onih kupeckih sta koriste devojke da izvade lak od nokte... Smile

Ako neko proba neka kaze dali radi,...ako radi i ja da sipam u rezervoaru...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Aceton smaluje potroshnja gorivo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Aceton smaluje potroshnja gorivo?   Aceton smaluje potroshnja gorivo? Icon_minitimePon 16 Jul - 13:07

Da da, smanjuje... A najvise smanjuje potrosnju ako auto ne palis. Onda skoro da uopste ne trosi (jedino ono sto ispari ) Wink

Procitao sam sve sto pise tamo. Ako je verovati piscu, smanjenja potrosnje ima. Medjutim, ja sam toliko gluposti procitao na internetu da vise nikome ne veujem dok se sam ne uverim u to. Bojim se da je to samo jedna u nizu slicnih prevara, kao sto su na primer bili razni magnetni poboljsivaci goriva, tablete za smanjenje potrosnje i slicni aditivi koji su se na kraju pokazali kao prevara.
Ne bi me mnogo zacudilo da tvorac onog gore sajta prodaje aceton... Wink

Pored toga, recept ima gresku - na jednom mestu stoji da je odnos 1:3000 do 1:5000, dok se na drugim mestima pominje odnos od 3 unce na 10 galona, sto ce reci oko 0,1l na oko 37,5 l sto je 1:400. Ocigledno da su nesto zabrljali ovde...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Aceton smaluje potroshnja gorivo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Aceton smaluje potroshnja gorivo?   Aceton smaluje potroshnja gorivo? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Aceton smaluje potroshnja gorivo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PUMPA ZA GORIVO
» Pumpa za gorivo.
» VW1300 = 1972 = PUMPA GORIVO
» Curi gorivo !!!
» plovak za gorivo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: