vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Dodatak za zimsku gumu

Ići dole 
+8
Nemanja Nikolić
Dika
milan
markoniw
KdF
popesky
AC ACA
the Mitar
12 posters
AutorPoruka
the Mitar
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.10.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSub 29 Nov - 21:04

lol! svima!

Montirao sam neke stare, ali solidne zimske 155/15 "Sava" gume, još iz "majku ti božiju" proizvodnje.
Na jednoj je po rubu ostalo čak i original metalnih eksera. E pa sad, pričao sam sa nekim starim vulkanizerima, koji mi kažu da su se ti ekseri kada ispadnu, montirali,tj.nabijali u predvidjene rupice koje se nalaze u sastavu gazećeg sloja, tj.šara na pneumatiku.
Zna li neko mogu li se ti umetci, ekseri nabaviti nekako, a da ne budu oni stolarski iz gvoždjare, ili ne daj bože oni mali raznobojni sa smajlićima, a gutaju se Laughing ?
Znam da je protiv zakona, ali i BUBA JE ZAKON!
Nazad na vrh Ići dole
http://milan.vranovina@gmail.com
AC ACA
VW zaluđenik
VW zaluđenik
AC ACA


Broj poruka : 264
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.09.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSub 29 Nov - 21:29

zabranjeno je da vozis te gume sa ekserima
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autocentaraca.com
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSub 29 Nov - 22:06

AC ACA ::
zabranjeno je da vozis te gume sa ekserima

zabranjeno je voziti i sa nepodesenim farovima, of road farovima, prolaziti pored znaka STOP punom brzinom, voziti babu na blatobranu IMT-a, ne paliti zmigavce pri skretanju naglo kociti, voziti dva kilometra vezanih ociju u rikverc, itd ... pa ljudi ipak voze tako ... ako koji eksercic zasmeta ... jebiga reci "nisam znao .. .tako sam kupijo"
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSub 29 Nov - 22:56

Gume sa ekserima (spajkovima) su zabranjene kod nas, ali koliko znam nisu zabranjene u nekim zemljama. Prema tome, možda negde i mogu da se nabave...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeNed 30 Nov - 14:42

re : stare gume - spajkovi ..

svaki iole " ozbiljan " vulkanizer ce reci :
- spajkovi ( ekseri ) sluze danas iskljucivo za voznju po " cistom " ledu , a za sve ostale podloge su i vise nego nepozeljni .. citaj o p a s n i ..tojest u belom svetu sluze samo za voznju prilikom trkanja na zaledjenim kolovozima .

- stara zimska guma ( vise od 5 godina od proizv.. ) je gora od bilo koje novije letnje gume ( ol sizon ) ..( u smislu bezbednosti ) u normalnim uslovima voznje , osim za voznju po lokalnim djadama ( blatnjavim .. sa sbegom ) pri brzinama ne vecim od 20 tak km / cas

ps : iskren savet : sa gumama , kocnicama i upravljackim mehanizmom se ne treba igrati ..
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeNed 30 Nov - 15:15

imam ja te eksere u firmi koliko ti je volja ovde se jos to koristi mogu da ti poklonim koliko hoces. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
the Mitar
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.10.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Spajkovski pozzz!   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeNed 30 Nov - 23:47

milan ::
imam ja te eksere u firmi koliko ti je volja ovde se jos to koristi mogu da ti poklonim koliko hoces. Very Happy

lol! Zemlajče, imenjače!
Kako bi mogli kontaktirati, da polako rešavam taj "spajk" problem?
Zabranjeno je voziti sa exerima, a nije zabranjeno zagadjivati našu "prohrom" planetu, plastikom na 4 točka affraid ?
Nazad na vrh Ići dole
http://milan.vranovina@gmail.com
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimePon 1 Dec - 5:57

the Mitar ::
milan ::
imam ja te eksere u firmi koliko ti je volja ovde se jos to koristi mogu da ti poklonim koliko hoces. Very Happy

lol! Zemlajče, imenjače!
Kako bi mogli kontaktirati, da polako rešavam taj "spajk" problem?
Zabranjeno je voziti sa exerima, a nije zabranjeno zagadjivati našu "prohrom" planetu, plastikom na 4 točka affraid ?

Za resavanje spajk problema treba ti i poseban pistolj za ubacivanje istih. Koliko se secam ta operacija se nemoze resiti zakucavanjem cekicem. lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimePon 1 Dec - 8:28

Zar nisu ti spajkovi malo kompleksniji od običnih eksera? Ako se ne varam, spajk se sastoji od ekserčića koji je umetnut u čauru iz koje ga potiskuje feder. Ovo stoga da točak u stvari leži na gumi kada ide po putu bez snega i leda...
Ili sam ja to nešto sanjao Sleep
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimePon 1 Dec - 8:42

ima pistolj za ukucavanje eksera u gume ali to ne mogu da ti dam.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimePon 1 Dec - 22:44

KdF ::
Zar nisu ti spajkovi malo kompleksniji od običnih eksera? Ako se ne varam, spajk se sastoji od ekserčića koji je umetnut u čauru iz koje ga potiskuje feder. Ovo stoga da točak u stvari leži na gumi kada ide po putu bez snega i leda...
Ili sam ja to nešto sanjao Sleep

Nema nikakvu oprugu jednostavno se upuca u rupu na gumi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
the Mitar
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.10.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimePon 1 Dec - 23:42

milan ::
ima pistolj za ukucavanje eksera u gume ali to ne mogu da ti dam.

Imenjače, ti si king u svakom slučaju, i hvala do neba!
Ako možemo da se nekako kontaktiramo, i dogovorimo oko "spajkića", za ostalo ću se već nekako snaći.
Dovoljno mi je bilo, tvoje prvo pismo, koje mi je ulilo nadu. Ako ti odgovara, pošalji mi privatno neki broj na koji mogu da te zovem, ili sl., pošto kažeš da uskoro krećeš za Srbiju, pa da se dogovorimo kako, kad i gde da se nadjemo.

Naravno, kao i uvek svima hvala na savetima, zadovoljstvo mi je čitati ih. Eh da je vremena, pa i u taj "Kran" da dodjem jednom.. Sad
lol! svima!
Nazad na vrh Ići dole
http://milan.vranovina@gmail.com
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 2 Dec - 17:26

Dika ::
KdF ::
Zar nisu ti spajkovi malo kompleksniji od običnih eksera? Ako se ne varam, spajk se sastoji od ekserčića koji je umetnut u čauru iz koje ga potiskuje feder. Ovo stoga da točak u stvari leži na gumi kada ide po putu bez snega i leda...
Ili sam ja to nešto sanjao Sleep

Nema nikakvu oprugu jednostavno se upuca u rupu na gumi.
pistolj je obican vazdusni pistolj i pritisak nabija eksere u vec postojece rupe na gumi dakle ne moze da se upuca u gume koje nemaju rupe ako ne zaboravim sutra slikam masinu i pustam slike,jeste da je masina iz 70-tih ali mi i to i volimo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja Nikolić
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Nemanja Nikolić


Broj poruka : 176
Godina : 37
Lokacija : Beograd-Dorćol
Datum upisa : 16.11.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 2 Dec - 18:28

...retro masina... 70" is... What a Face What a Face What a Face What a Face
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 16 Dec - 21:30

evo vam slike masine za ukucavanje eksera u gume i eksera Very Happy



Dodatak za zimsku gumu Fotografija0062el3
Dodatak za zimsku gumu Fotografija0063eb9
Dodatak za zimsku gumu Fotografija0064al4
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 16 Dec - 21:54

Izgleda da ove zime ekseri nece biti trazeni kod nas Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rakas Boris
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Rakas Boris


Broj poruka : 150
Godina : 38
Lokacija : Батајница
Datum upisa : 29.09.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 16 Dec - 21:59

Nisam nikada uzivo video gumu sa ekserima, a i ne znam puno o tome.
Ono sto znam, je u vezi relija Monte Carlo. Navodno da su tamo prvi put
upotrebljene, krajem 50-ih godina, ili pocetkom 60-ih, ne znam tacno.
I to na nekom manjem autu, koji je pobedio te godine, u svojoj klasi.
Posle toga su svi poceli da ih koriste!
Inace, po pravilima relija, na duzini od 10 cm, od obima tocka,
bio je odredjen maksimalan dozvoljen broj eksera i duzina (tj. "ono sto viri")
eksera, koja je oko 1.5 mm. Ne znam tacno, ali znam da je ispod 2 mm!

A inace, zar se ta tako stara guma, nece raspasti pri voznji sa ekserima!?
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 16 Dec - 22:10

Ima sanse da se i auti raspadaju od toga What a Face
Nazad na vrh Ići dole
mavs
VW zaluđenik
VW zaluđenik
mavs


Broj poruka : 156
Godina : 41
Lokacija : Slovwenia
Datum upisa : 17.04.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeUto 16 Dec - 22:33

na mojmu panelu je naljepka koja kaže da je vozilo imalo ove gume sa ovimi dodatki.. očem pofotkati i staviti ovdje...
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSre 17 Dec - 10:08

Koliko jemeni poznato "spajkove" je prvi upotrebio "Mini Cooper" dali '64 ili 65 na reliju Monte Carlo . Tada se polazilo na reli iz tri pravca a jedan je bio iz Atine
Te godine je bilo izuzetno puno snega ali i po tadasnjim putevima ekipa Minja je realciju BGD-Sarajevo presla za nepunih 5 sati naglasavam po izuzetno velikom snegu. Dalje u takmicenju u brdskim voznjama oko MC su bukvalno odrali sve redom zahvaljujuci tim"spajkovima" kasnije su sve ekipe pocele da ih uputrebljavaju
Ali da smo nacisto "spajkovi" su samo za utaban sneg i led na obicnom asvaltu nemoguce je voziti i kontrolisati auto sa njima.
70-tih sam isao na Kopaonik naskijanje i pozajmio sam gume sa spajkovima od drugara reli vozaca.Tada sam vozio 101 taj osecaj voznje po snegu i ledu uz izvlacenja iz svega sa punim gasom je neopisiv. Vuce koci a kontrolises auto 100 % . "Spajkovi"su pomeni samo za ekstremne uslove voznje a takvih je jako malo i isuvise je skupa varijanta sa rezervinm zimskim gumama koje upotrebljas jednom eventualno dva puta u godini i moras da ih drzi su gepeku na asvaltu a da ih upotrebljavas po po snegu i ledu na nekoj planini.Monogo jeftinija varijanta je sa raznoraznim dodacima keji se montiraju na postojece .gume
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Rakas Boris
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Rakas Boris


Broj poruka : 150
Godina : 38
Lokacija : Батајница
Datum upisa : 29.09.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSub 20 Dec - 15:41

Jedva sam nasao casopis gde sam to citao! Evo ovako, Renault Dauphine, to jest ceo Renault tim, imao je gume sa ekserima Vaillant, 1958 godine. I jedna od tih "dafina", je pobedila te godine. Tada su prvi put korisceni ekseri na Monte Carlo reliju.
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
the Mitar
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.10.2008

Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitimeSub 20 Dec - 17:24

milan ::
evo vam slike masine za ukucavanje eksera u gume i eksera Very Happy



Dodatak za zimsku gumu Fotografija0062el3
Dodatak za zimsku gumu Fotografija0063eb9
Dodatak za zimsku gumu Fotografija0064al4
Pozdrav imenjače, dugo se nismo čuli. Problemi sa tel. tj.internet vezama. Dakle, nema veze, što imam stari auto, to je za iole smislenog čoveka, ustvari plus king ,ali ove dvojne telefonske veze me uništiše.
Koliko vidim, to je baš neka mašinčina za "spajkovanje", teško ću to ovde naći. Nego, u pitanju su u stvari neke čaure, u kojim se nalazi ekser, ako dobro kapiram.
Prvom prilikom ću napraviti neku sliku mog pneumatika, i postaviti na forum. Biće zanimljivo, u svakom slučaju...
Nazad na vrh Ići dole
http://milan.vranovina@gmail.com
Sponsored content





Dodatak za zimsku gumu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatak za zimsku gumu   Dodatak za zimsku gumu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dodatak za zimsku gumu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VW Buba 1200
» dodatak predstavljanju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Potražnja-
Skoči na: