vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Mlati me rucica menjaca

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 11:54

Ljudi dali moze nekako da se dotegne rucica menjaca mnogo se klati naokolo? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 12:28

Rucica menjaca je poluznim sistemom spojena sa konzolom biraca koja izlazi iz menjaca. Na tom poluznom sistemu postoji nekoliko zglobova (kuglasti zglob same rucice, kuglasti zglob rucice i sipke biraca, gumeni zglob sipke biraca i konzole biraca, biksna sipke i biksne konzole u njuski menjaca). U svakom od tih spojeva ili lezista moze biti povecan zazor, koji moze da se primeti kao povecan zazor u samoj rucici menjaca.

Za proveru gumenog zgloba, digni zadnje sediste i otvori poklopac na sredini sasije (drzi ga jedan sraf). Pogledaj unutra i videces jedan gumeni zglob koji spaja konzolu biraca koja ide iz menjaca, i sipku koja dolazi od strane rucice. Desava se da se guma u tom zglobu ispuca, pa zglob dobije zazora i onda se rucica mnogo klima. Ako je to uzrok, zglob (odnosno tu gumu u njemu) treba zameniti.

Drugi uzrok bi mogao da bude povecan zazor negde u poluznom sistemu kod rucice menjaca, ili pohabana caura sipke koja prolazi kroz sasiju. Caura se nalazi odma ispod rucice. Za zamenu ove caure potrebno je izvaditi celu rucicu a onda i sipku, za sta je potrebo skinuti okrugle poklopcice u dnu kucista rezervnog tocka, i ovalni poklopac na celu sasije (ispod jarma), kako bi se ta sipka kroz sasiju izvukla napolje.

Prvo treba ustanoviti gde je zazor povecan...

E sada, cini mi se da si pitao za nosace menjaca. Kada promenis iste, mozda ce se i situacija sa klimanjem rucice promeniti.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:21

Citat :
Ljudi dali moze nekako da se dotegne rucica menjaca mnogo se klati naokolo?

Skrati rucicu pa nece vise da te mlati po desnom kolenu Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:27

Nesmeta mi za koleno,nego za druge stvari. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:30

Citat :
Nesmeta mi za koleno,nego za druge stvari.
Ne znam ja sta ti radis sa sipkom biraca brzine. Pretpostavio sam da ti vibrira u toku voznje i udara te po desnom kolenu ali ocigledno da je nesto mnogo poganije u pitanju Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:36

Pa ima i prostje resenje - navuci na rucicu neku sundjerastu lopticu... Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:37

Bolje lopticu za tenis kao oni likovi sto imaju vucne kuke Laughing
Nazad na vrh Ići dole
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:44

2 Mico

No comment.
Nazad na vrh Ići dole
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimePon 9 Jul - 14:47

2 Mico

Zali se zenski pol,razocara se, a ja im onda objasnim da je to rucica menjaca a ne... Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitimeSre 11 Jul - 0:05

Dali moze da se rucica menjaca nasteluje tj. smanji veliki luft na leru?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mlati me rucica menjaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlati me rucica menjaca   Mlati me rucica menjaca Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mlati me rucica menjaca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» zupcanici menjaca
» VW 1300 = 1972 = ULJE MENJACA
» Nosaci motora i menjaca
» Uklapanje menjaca i motora
» Korpica pored menjaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: