vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 TNG iliti Plin u vazdusnjaku

Ići dole 
+8
KdF
bibin11
djordje 1200j
milan
demios
igorsnegi
AC ACA
Dika
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimePon 18 Avg - 21:30

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Plin10

Poz. 1 je posuda u kojoj se greje tecnost (50% rastvor antifriza G12) ispod posude nalazi se pumpa pomocu koje tecnost kruzi. Na posudi je ugradjen jedan grejac ( grejac od diizel motora ) i termodavac koji iskljucuje grejace na 80 stepeni Celzijusa. Ugradnjom termodavaca omoguceno je da se temperatura tecnosti za grejenje isparivaca krece od 60 do 80 C sto je veoma poviljno za pravilan rad isparivaca.

Poz. 2 je drugi grejac (isto od dizel motora)preporucljivo je da bude blizi isparivacu ali nesme biti u istom niti dodirivati isti zato je ugradjen u "T" racvu i od isparivaca odvojen gumenim crevom.

Poz. 3 je isparivac plina.

Poz 4 releji koji omogucuju funkcionisanje grejaca u sprezi sa termodavacem. Grejaci su vezani paralelno sto je negde iznad 30 a manje od 35 Amp.

Pumpa je ukljucena stalno dok se koristi plin a struja je vezana preko gasnog ventila tako da je ceo sistem pod naponom jedino kad se koristi plin. Sistem je preporucljiv samo za motore koji imaju alternator jer samo u tom slucaju ce biti dovoljno struje za sve potrosace na vozilu. Razmatram jos i da omogucim posebno ukljucivanje grejaca i pumpe bez ukljucivanja gasnog ventila kako bi se zimi tecnost zagrejala pre pustanja plina i startovana motora. Dovod struje do sistema je obezbedjen osiguracem od 40 A.

Ukoliko nisam bio dovoljno jasan stojim vam na raspolaganju.

Sistem je prosao atest kod Centra za motorna vozila AMS Srbije.

TNG iliti Plin u vazdusnjaku 2771764352a9941e9826vt7.th
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
AC ACA
VW zaluđenik
VW zaluđenik
AC ACA


Broj poruka : 264
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.09.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeUto 19 Avg - 21:11

cika diko mene zanima kako je ovo uradjeno, ako kojim slucajem dolazis u beograd sa busom mogli bi da se vidimo da ja to pogledam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autocentaraca.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeUto 19 Avg - 22:53

Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
demios
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.12.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeČet 11 Dec - 20:36

Imam jedno malo pitanje za Diku (i mene zovu Dika Smile ) po pitanju postavljanja i vezivanja grejaca.

Imam TNG u vodeno hladjenom motoru PSA TU3S (Peugeot 205 GT), problemi koji bih hteo da umanjim/otklonim su 1.) zaledjivanje isparivaca, problem koji je najizrazeniji zimi i 2.) brze postizanje radne temperature.

Ona konfiguracija sa pocetka teme me je odusevila i navela da nesto slicno uradim sa mojim motorom.

Naime, hteo bih da stavim jednu T racvu pre isparivaca i da dodam jedan dizel grejac, da bi rashladna tecnost sto pre dostigla radnu temperaturu, a samim tim i zeljenu efikasnost (manja potrosnja). Mislio sam da koristim isti termodavac kao i Vi na WV (60-80*C). Jedini problem koji imam je kako vezivati sve te delove (termodavac, relej, osigurac). Dakle, znam sta hocu, ali se slabo razumem u elektroniku, pa bih Vas zamolio da mi pomognete oko tog dela, da mi objasnite sta mi sve treba od delova i kako se povezuje (odatle mogu sam, jer znam neke osnove elektronike, ali nisam nikada konkretno radio sa el. u kolima). Hvala unapred i svaka cast za TNG u WV.

Pozdrav od Dike Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeČet 11 Dec - 22:06

demios ::
Imam jedno malo pitanje za Diku (i mene zovu Dika Smile ) po pitanju postavljanja i vezivanja grejaca.

Imam TNG u vodeno hladjenom motoru PSA TU3S (Peugeot 205 GT), problemi koji bih hteo da umanjim/otklonim su 1.) zaledjivanje isparivaca, problem koji je najizrazeniji zimi i 2.) brze postizanje radne temperature.

Ona konfiguracija sa pocetka teme me je odusevila i navela da nesto slicno uradim sa mojim motorom.

Naime, hteo bih da stavim jednu T racvu pre isparivaca i da dodam jedan dizel grejac, da bi rashladna tecnost sto pre dostigla radnu temperaturu, a samim tim i zeljenu efikasnost (manja potrosnja). Mislio sam da koristim isti termodavac kao i Vi na WV (60-80*C). Jedini problem koji imam je kako vezivati sve te delove (termodavac, relej, osigurac). Dakle, znam sta hocu, ali se slabo razumem u elektroniku, pa bih Vas zamolio da mi pomognete oko tog dela, da mi objasnite sta mi sve treba od delova i kako se povezuje (odatle mogu sam, jer znam neke osnove elektronike, ali nisam nikada konkretno radio sa el. u kolima). Hvala unapred i svaka cast za TNG u WV.

Pozdrav od Dike Smile

Zdravo demios,
kao sto vidis forum je posvecen VW vazdusnjacima a isto tako i ja. O plinu na vozilima sa vodenim hladjenjem nemam poja a i ovaj sistem koji si video nisam ja konstruisao vec jedan od bubasa.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
demios
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.12.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimePet 12 Dec - 4:17

U svakom slucaju hvala Smile BTW, zarazili ste me sa bubama lol! Sada sam dodao bubicu na listu zelja, tako da cu imati 5 kola kada pocnem da zaradjujem Very Happy

Uzivajte u VW !
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeČet 5 Mar - 19:54

Evo nekih izmena na sistemu za grejanje isparivaca. Ugradjen je Eberspracherov grejac vode i radijator za grejanje putnickog prostora ( iskoriscen od T3 ) sa ventilatorom. Prvi kilometri (10-15km) pokazuju da motor ima nesto vise snage, verovatno zbog boljeg grejanja isparivaca. A grejanje u putnickom prostoru iako nije dovrseno sasvim dobro radi, isto tako i na soferku duva bas topao vazduh.

TNG iliti Plin u vazdusnjaku T10811_IM000056 TNG iliti Plin u vazdusnjaku T10812_IM000058 TNG iliti Plin u vazdusnjaku T10813_IM000061

TNG iliti Plin u vazdusnjaku T10815_IM000057 TNG iliti Plin u vazdusnjaku T10816_IM000066

Instalacija za toplu vodu je radjena aluplast cevima koje se jako dobro oblikuju bez ikakvog alata. A ugradjen je i prekidac ventilatora sa 3 brzine.
Nastavak slika sledi sutra.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeČet 5 Mar - 19:58

a postoji li neko grejanje na struju od 12v koje bi moglo da se iskoristi???
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeČet 5 Mar - 20:02

milan ::
a postoji li neko grejanje na struju od 12v koje bi moglo da se iskoristi???

Sistem na struju se pokazao prilicno slabo imajuci u vidu da alternator nema dovoljno snage za onoliko grejaca (bar dva po 300W) koliko bi bilo potrebno za Bus!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeČet 5 Mar - 22:31

Cika diko, da li bi imalo prostora ugraditi to u bubu, i koliko kosta jedan takav grejac na trzistu ili polovan?
Nazad na vrh Ići dole
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimePet 6 Mar - 16:34

Da cena!!
To je pravo pitanje
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimePet 6 Mar - 17:40

Cena polovnog Eberspracher ili Webasto grejaca (isti su) se krece od 200 do 300 eura.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimePet 6 Mar - 18:39

hvala, cika diko, samo mi niste rekli da li moze da se ugradi negde u bubu, i da moze proci atest...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimePet 6 Mar - 19:40

Za bubu se izgleda pokazao dovoljan sistem sa električnim grejanjem, bar za motor 1200. Buba ipak manje troši od kombija...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
banedencic
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 51
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 07.03.2009

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 7 Mar - 1:23

pozdrav VW forumašima,moj prvi post ovde,za TNG u vazdušar ,nazovite majstor Mirka u Pančevu na 063/777-55-85 ili 013/320-924 od 08 do 16h.Iz ličnog iskustva,jedan od retkih majstora koj ne radi sve i svašta ,nego ono što zna i garantuje za to.Ozbiljna firma,registrovana,a ne majstor neki na majke mi.
Nazad na vrh Ići dole
http://avto.net
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 7 Mar - 1:28

ma kavi majstori, vidis da je cika dika izmislio toplu vodu, stoga postovi o plinu treba da se zavrse, resio je sve probleme jednog vazdusara i plin i grejanje na vodu... cheers
Nazad na vrh Ići dole
banedencic
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 51
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 07.03.2009

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 7 Mar - 1:38

samo sam hteo da uputim one koj hoće TNG u vazdušar na pravu adresu,s namerom da pomognem a ne da reklamiram,mnogo je "majstora",a malo je pravih.Kad imaš auto od 20000€ ,nisi faca ako voziš na plin,plin je za radničku klasu,da se oseća bogatije.
Nazad na vrh Ići dole
http://avto.net
Admin
Admin
Admin



Broj poruka : 247
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 7 Mar - 21:20

banedencic ::
samo sam hteo da uputim one koj hoće TNG u vazdušar na pravu adresu,s namerom da pomognem a ne da reklamiram,mnogo je "majstora",a malo je pravih.Kad imaš auto od 20000€ ,nisi faca ako voziš na plin,plin je za radničku klasu,da se oseća bogatije.

Dobro ti nama dosao na forum, samo je obicaj i pravilo foruma da nam se prvo predstavis a lako cemo za pravu adresu!
Nazad na vrh Ići dole
http://vhs-mladenovac.forumotion.com
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 7 Mar - 22:19

Bane,ja te nista ne razumem.
Sta ustvari hoces da kazes?
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
banedencic
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 51
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 07.03.2009

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 14 Mar - 1:32

Pozdrav forumašima,ljubiteljima old tajmera sa znakom VW.
Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru,ali imao sam problema sa VW motorom u Audi-ju 80cl iz "82 godine pa nisam stigao odgovoriti.Svaka čast čika Diki ,samo sam hteo uputiti na još jednog ljubitelja VW-a.Lično sam imao i vozio 6 komada VW bube,(1.2 "75,1302 1.6 "72,1.5 "69,1.2 "68,i dve 1.2 "76 TAS).Trenutno vozim Zastavu 128 "90 Sad lol!
Priznajem,ko jedan put sedne i provoza bubu,taj to ne zaboravlja.Filing je i buba je jedinstvena.Trenutno nisam u mogućnosti da vozim bubu,ali ...
Pozdrav iz Pančeva.
Nazad na vrh Ići dole
http://avto.net
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeSub 14 Mar - 11:04

5 buba?!Pa prodaj 128 i opet uzmi bubu
bar da znas na cemu si
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
banedencic
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 51
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 07.03.2009

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeNed 15 Mar - 0:19

prodaću je veruj mi ,zastava je možda srbski brend,ali je auto koj traži da mu se predaš da bi radio.Buba je Wery byutiful cars,dok sam to vozio,nisam znao za majstore.Ok,ovde to nije tema,majstor Mirko ga napravi na pogon na TNG i kad mu dodješ na servis,imaš osećaj da si kod svojeg,a ne na klanju.A buba na TNG,to je realnost.VW ljubitelji,živi bili,LP iz Pančeva
Nazad na vrh Ići dole
http://avto.net
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeNed 15 Mar - 1:31

Majstor Mirko je vraski dobar majstor ili ima dobrog pr-a Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeUto 24 Mar - 5:45

Dali je neko mozda zvao mastor Mirka???????????????

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitimeUto 24 Mar - 8:39

Pusti majstor Mirka, dosta nam je majstor cika Dika...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TNG iliti Plin u vazdusnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG iliti Plin u vazdusnjaku   TNG iliti Plin u vazdusnjaku Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TNG iliti Plin u vazdusnjaku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» marunada lovran 2007 iliti kestenijada u lovranu
» Plin u Bubi
» PLIN-ATEST
» Plin
» plin kako?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: