vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Split instrument tabla

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeNed 13 Apr - 23:24

Danas sam imao slobodnu nedelju i dok sam cekao da Jovca dodje po svoj T1 resih da pokusam da vratim u funkciju instrument tablu za split 1949.
Uspeo sam i sve je sada u funkciji.
Bakelitnu tablu treba jos bolje ocistiti ali to ostaje za sledecu neradnu nedelju.
Sama tebla se sastoji od dve crvene 6V lampice koje signaliziraju dinamo i ulje i plave koja oznacava dugo svetlo i zelene za vinkere.Sam kilometar sat je drugaciji od buba posle oktobra 1952.Prekidaci su ono na cemu sam danas radio.Primitivni su sto je dobro a imao sam srece da nadjem upravo dva crna kakva i pripadaju mom standard splitu.Za deluks verziju naravski ide krem boja i dugmica i instrument table a okvir na km satu je hromiran za razliku od standardovog koji je braon boje.
Evo slika.
Split instrument tabla 20080413image0003aq0
Levi prekidac je za poziciono svetlo farova i stop lampi a drugi polozaj je za kratko svetlo.Desni prekidac je za ukljucivanje brisaca ili za unutrasnje svetlo.
Po sredini je neutralni polozaj.
Ispod kilometar sata je kontakt brava.Jedina funkcija joj je da da kontak.Start se vrsi na zasebnom dugmetu koje je van ove bakelitne table..
U mraku se priblizno vidi ovako nesto.
Split instrument tabla 20080413image0001bt1

Sam kilometar sat obasjava jedna 6V sijalica koja je tako smesno postavljena da u totalnom mraku jedva da ista i pomaze.
Znam da vam ovo nece koristiti al eto cisto da vidite cime se zamajavam a i kako je tehnika izgledala 1949 godine.Smejurija al ipak jedva cekam da napravim to cudo.
Za one koji ce imati zivaca da ovo sto pisem pogledaju do kraja evo i seme instalacije kojom se zaludjujem.Izdanje je avgust 1948.
Split instrument tabla 20080413image0007av2
Eto, moja interesovanja su otisla 60 godina unazad.
Kome je zanimljivo OK a kome nije... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimePon 14 Apr - 16:31

Bravo Tomo!

Mislim da je ovo od izuzetne koristi i smatram da ovakvih detalja treba da bude sto vise.

cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimePon 14 Apr - 16:55

Izvanredno! Nego, imam jedno pitanje koje se tice vinkera. Koliko sam primetio, u vinkeru postoji sijalica. Kada ta sijalica svetli ? Da li samo kada je upaljena pozicija, ili uvek kada se aktivira vinker? Da li sam ja nesto sanjao, ili mi se cini da je kod nekih kasnijih modela sijalica u vikneru treptala (kao danasnji zmigavac) ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeUto 15 Apr - 0:19

To Braca
Meni nije tesko da podelim sa ostalima ono do cega sam dosao,jedino je pitanje koliko je to drugima potrebno.
To KDF
Pa i po ovoj semi se vidi da nema automata za migavce odnosno vinkere.
Ceo rad vinkera se svede na to da kada se putem vinkersaltera aktivira on iz stubica ispadne uvis i onda se u njemu upali lampica.Stoji upaljeno dok god se ne iskljuci vinkerslater.
Kod splita vinkerslter stoji po sred instrument table odmah ispod sofersjbne i dugme je po obliku kao i ova dva na instrument tabli sa slike.Jedino je po velicini vece.
Od oktobra 52 i sa cviterom dolazi klasican vinkersalter na cevi ispod volana.
Slikacu i vinkersalter koji imam jedino je kod njega problem sto je beli za deluks a meni treba braon za standard.
Nazad na vrh Ići dole
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 46
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeUto 15 Apr - 4:21

2Kdf

Volk je vec odgovorio.

Fabricki nije nikada bilo da je sijalica treptala u vinkeru. Sijalica je bila upaljena dok god je vinker dobijao napajanje odnosno bio u otvorenom-aktiviranom polozaju.
Izuzetak su bili vatrogasni T1 busevi koji su fabricki imali ugradjene vinkere koji su naizmenicno izlazili i vracali se u prvobitni polozaj i time davali znak za skretanje. Da li zato sto su se ta vozila koristila u samo emergency situacijama?!

Video sam par puta i vinkere kojima je sijalica treptala ali je za to morala instalacija da se modifikuje dodavanjem releja i naknadne zice za svaki vinker kojim bi se samo sijalica palila. To ima i barndoor panel 20-1880 iz Danske, ja sam video demonstraciju u Hannoveru prosle godine. Izgleda lepo.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeSre 16 Apr - 11:48

Vrlo zanimljivo cyclops
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeSre 16 Apr - 13:29

To KDF
Slazem se da je zanimljivo ali za danasnje vreme je i veoma opasno ucestvovati u saobracaju sa takvom signalizacijom What a Face
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeSre 16 Apr - 15:05

Danas je opasno ucestvovati u saobracaju sa bilo kakvom signalizacijom, ko je sve za volanom i koliko je kola u saobracaju...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 46
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeSre 16 Apr - 16:00

KdF ::
Danas je opasno ucestvovati u saobracaju sa bilo kakvom signalizacijom, ko je sve za volanom i koliko je kola u saobracaju...

100% u pravu Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitimeSub 10 Maj - 22:21

becavw ::


Fabricki nije nikada bilo da je sijalica treptala u vinkeru. Sijalica je bila upaljena dok god je vinker dobijao napajanje odnosno bio u otvorenom-aktiviranom polozaju.
Izuzetak su bili vatrogasni T1 busevi koji su fabricki imali ugradjene vinkere koji su naizmenicno izlazili i vracali se u prvobitni polozaj i time davali znak za skretanje. Da li zato sto su se ta vozila koristila u samo emergency situacijama?!

Evo kako izgleda vatrogasni T1 http://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=591927 mada nije fabricki, Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
Sponsored content





Split instrument tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Split instrument tabla   Split instrument tabla Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Split instrument tabla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji
» Split 49
» Tabla - 1303
» kontrolna tabla 1303
» Split i oval nije split i oval

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: Do 1957-
Skoči na: