vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Alternator/regler?

Ići dole 
+2
KdF
KiCaSd
6 posters
AutorPoruka
KiCaSd
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 27
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 15:08

cao drugari nije me bilo neko vreme(zena,deca,pas, i kravata) Very Happy evo ovako:lampica struje u ktoku voynje uvek gori,kad anpunim akumulator pali normalno,alnaser remontovan pre mesec dana,posle nocne voznje ujutru akumulator prazan,znaci ne puni se tako?sve ukazuje na alternator ali ja ne znam sta da radim da li on treba da se remontuje ili samo da kupim regler i da ga zamenim?btw nemam pojma kako se skida regler i gde se nalayi ynam samo da nije ispod sedista...pisite sve sto znate...unapred grasias Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 15:57

1. Instrumentom izmeri napon na akumulatoru kada motor radi. Pri bilo kojoj turazi ne sme da prelazi 14V, a ne sme da bude ni ispod pocev od nekih 1500 o/min na primer.

2. Ako ispod sedista nema reglera, a siguran si da imas alternator na kolima, verovatno je u pitanju alternator sa unutrasnjim (ugradjenim) reglerom. Ne mora da znaci da je crko regler, mozda su i diode u pitanju, a mozda je i stator ili rotor, cetkice ili samo neki los kontakt. Cesto se desava da neki kabl ima los kontakt ili je los neki od kontakata reglera unutar alternatora.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 16:36

Zar ne treba da bude 14.5V?
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 18:30

krenes od najjeftinije stavke , uradis generalnu, ako ti to ne pomogne rasturis auto pa sve noo , tuneli krila, patosi, instalacija, ako i to ne pomogne, prodas ovu i kupis onu plavu metalik sa autoscout24 za 40 000 e , njoj siigurno sve radi Very Happy geek
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
pera
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pera


Broj poruka : 728
Godina : 65
Lokacija : Sopot
Datum upisa : 08.02.2008

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 19:01

Dobar savet!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 21:30

Sve u opsegu od 13.8 do 14.5 V je normalno. Naravno, tacnost svih nasih instrumenata se moze dovesti u pitanje, odstupanje od 2% pri naponu od 14V je oko 0,3V, sto znaci da ako instrument pokazuje 14V napon je mozda 13,7 a mozda i 14,3 V.
Zato sam uzeo orjentacionu vrednost 14V. Ako regler ne valja, odnosno probio je, napon ce varirati u odnosu na turazu - tako da pri vecem broju obrtaja sa iskljucenim potrosacima dostize i 16-17 V sto svakako izaziva pregrevanje (kuvanje) akumulatora i crkavanje sijalica.
Ako je regler crko na drugi nacin, tako da alternator ne puni uopste, onda napon ne ide preko 12-12,5V ma kolika da je turaza.

Ako je u pitanju prepunjavanje, skoro uvek je u pitanju regler. Tada kontrolna lampica ne sija tako da vozac i ne zna da se to desava.

Ako lampica sija alternator najcesce ne puni, i tu moze biti uzrok sve gore navedeno.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeČet 10 Apr - 22:17

ako lampica tinja moze onda je riknula neka od dioda na ploci
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimePet 11 Apr - 8:45

More bit bidne, more bit ne bidne...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimeSub 3 Nov - 23:19

Pozdrav ,,,
da se nadovezem na temu,imam problem sa praznjenjem akumulatora . Citajuci sve postove o ovom problemu mislim da sam uradio sve potrebne provere i ciscenje spojeva,pa me zanima vase misljenje u cemu moze biti problem??
Od pre mesec dana pocelo je da mi se desava da se akumulator isprazni totalno nakon stajanja bube od nekoliko dana. Kako ne vozim bubu svakodnevno mislim da nije problem u punjenju vec se desava da negde vuce struju. Posle jedne voznje poceo je da mi pregoreva 12 osigurac,po semi sam video da je to osigurac za merac goriva,lampica generatora,migavce i turn signals(?? ne znam sta bi to moglo biti).. Prilikom voznje bez tog osiguraca ,ne znam da li to ima veze,totalno mi se ispraznio akumulator!!
Pocnem redom da proveravam instalaciju i ne nadjem nista,,ali u jednom momentu osigurac vise ne pregoreva posle davanja kontakta i sada je kao sve ok.

Pre provere napona punjenja,ocistio sam kontakt - kleme na sasiji,ocistio kleme,ponovo spoio + klemu sa zicama ocistio i stegao,cak sam i samu masu doveo na kuciste alternatora.
Kada upalim auto gori lampica punjenja tek gasi prilikom dodavanja jednom jaceg gasa i vise ne pali kao da je sve ok.Sto se tice provere punjenja alternatora,na samom alternatoru imam 14v,na akumulatoru pri jacem gasu 13.80v,kada upalim svetla i brisace npr pada cak na 12v,tu onda nesto nije u redu???
Ako ima neko ideju sta bi jos trebalo proveriti ili sta je konkretno upitanju?

Jos samo da napisem posto je bilo reci u temi alternator umesto diname ,na svom vozilu sam ubacio alternator umesto diname sa sve nosacem od motora 1200 1976,trebalo je samo izbaciti postojeci regler u kabini,tu mi je pomogao g. KDF,sve je savrseno funkcionisalo...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4970323058735&set=a.1366969857157.2052733.1318988279&type=1&theater
(braon zicu sam doveo na alternator bila je na jednom srafu od karburatora ne znam gde bi ona fabricki trebala da dodje???)

hvala...
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitimePon 5 Nov - 7:44

Napon na akumulatoru bi trebalo da bude skoro isti kao na alternatoru. Izmeri pad napona na kablu koji vodi od alternatora do akumulatora kada motor radi i kada su uključeni potrošači - dakle jedan kraj voltmetra stavi na + klemu akumulatora, a drugi na kontakt alternatora. Ako tu postoji znatan pad napona, recimo veći od 0,1-0,2 V pri uključenim svetlima, onda je neki kontakt na tom putu loš.

Da li instalacija vuče struju kada motor ne radi i koliku, može lako da se izmeri ampermetrom, tj. univerzalnim instrumentom na opsegu za merenje struje. Kad je sve ugašeno i svi osigurači na mestu, skini jedan od kablova sa akumulatora, i ampermetar priključi između kleme akumulatora i tog skinutog kabla. Očitaćeš koliku struju vuče instalacija. Ako imaš časovnik ili neki radio koji troši struju, to će biti reda veličine miliampera (ili desetak mA).

Ako je struja veća, onda skidanjem jednog po jednog osigurača možeš da ograničiš šta vuče struju, a detaljnije ograničenje se može uraditi već prema šemi i tome šta koji osigurač napaja.

Umesto ampermetra za detekciju pražnjenja može se iskoristiti i obična prob-lampa (ili sijalica) ali se tada naravno ne može izmeriti struja.

Akumulator može i da se prazni i sam od sebe ako je loš, to ćeš ustanoviti tako što skineš klemu pa ga ostaviš nekoliko dana nepovezanog. Ako se tada isprazni nema mu leka...

Što se napona na akumulatoru tiče, on bi trebalo da bude oko 14V i pri uključenim potrošačima, ali pri malo većem broju obrtaja (recimo bar 1200-1500 o/min). Ako se pogleda kriva punjenja alternatora, vidi se da struja zavisi od broja obrtaja. Tako je na leru struja punjenja mala da bi bila dovoljna za sve potrošače pa napon na akumulatoru ne mora da bude 14V.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Alternator/regler? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alternator/regler?   Alternator/regler? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Alternator/regler?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Alternator-regler problem
» Regler
» Problem sa sauhom
» ALTERNATOR?
» Koji alternator?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: