Zastite protiv udara peska i kamencica imaju ulogu da svojim elasticnim slojem zastite osnovnu boju od obijanja i pucanja. Body 930 je na bazi katrana, dok je 950 na sintetickoj bazi. Koji ce se gde koristiti nema veze, oba sredstva su univerzalna, ali treba imati u vidu da je sinteticka zastita trajnija i skuplja. Katranska zastita ima nezgodnu osobinu da puca jer se katran susi vremenom, a ovo se delimicno moze usporiti tako sto se preko zastite nanese sloj lak-farbe.
Posebno je bitno zastiti supljine karoserije, kojih srecom kod bube nema mnogo. To su u nasem slucaju tuneli. U supljinama koje su zatvorene na neki nacin se cesto akumulira voda, koja naravno izaziva koroziju. Zato supljine treba zastiti uspricavanjem posebnih sredstava (na primer sredstva na bazi voska).
Sem toga, kriticna mesta su vrata jer u njih voda lako ulazi. Vrata je najbolje iznutra preci 2x osnovnom i 2x lak farbom. Treba uvek proveravati da li su rupice za isticanje vode iz vrata prohodne, jer ako voda duze vreme ostane u vratima nece pomoci nikakva zastita.
Akrilna farba je lak farba. Priprema se mesanjem farbe, ucvrscivaca i razredjivaca u odredjenom odnosu. Sem ovih, postoje i lak-farbe na drugim osnovama ali se u danasnje vreme ove akrilne najcesce koriste kod nas za popravku i ponovna farbanja automobila.
Gde se moze, nije lose matirati osnovnu farbu kada se osusi pre primene lak-farbe (sitnom vodobrusnom smirglom granulacije 400 ili 600 na primer).
Sto se izbora zastite tice, Body nije los ali ima i mnogo boljih. Koja ce se zastita primeniti zavisi pre svega od raspolozivosti materijala i kao i uvek, para. Najverovatnije je da i ovde vazi pravilo da je skuplji materijal i bolji.