vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Cudan fenomen

Ići dole 
+8
vlajko05
GibaniTZa
BUBI
igorsnegi
Miso
KdF
vwomoljica
Mico
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeUto 26 Jun - 17:32

Mozda zvuci malo kao paranoja, ali meni neke stvari govore da se taj auto i ranije pregrevao - otkacen termostat, izvadjene klapne za hladjenje, termometar na instrument tabli... Zasto bi neko ugradjivao termometar ako je sve bilo u redu (osim ako nije neki instrument-manijak ko ja)?

I onaj spojler napred remeti strujanje vazduha. Posto se topao vazduh izbacuje dole, ispod kola, onda bi se moglo pretpostaviti da vazduh koji struji ispod poda dok auto ide potpomaze izbacivanje vazduha iz motora i time poboljsava hladjenje. Onaj spojler ispod branika smanjuje ulaz vazduha ispod poda cime se stvaraju neke turbulencije ispod poda, koje ko zna kako uticu na izbacivanje vazduha iz motora. Mozda i ne uticu, ali da je tako nesto trebalo, fabrika bi verovatno to i stavila...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeUto 26 Jun - 17:38

Citat :
I onaj spojler napred remeti strujanje vazduha. Samo je pitanje kako, i da li to moze da utice na usisavanje vazduha za hladjenje...

Idea Bravo doktore... Sve nesto hocu da pomenem al' nikako da se setim... Ja iskreno verujem da remeti ali nemam vazdusni tunel da utvrdim a VTI ne smem da odem... mislice da ih zajebavam; a i imaju strazu naoruzanu dugim cevima...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeUto 26 Jun - 17:45

Ponesi sargarepu pa im zapusi cevi Cool

Onaj istopljeni kondenzator je trebao da nam ukaze na pregrevanje i pre lampice za ulje, prevideli smo to. U svakom slucaju, mislim da promena ulja nece mnogo pomoci... Ocigledno da tu nesto nije u redu.

Samo oprezno sa pomeranjem paljenja - ono je mozda vec pomereno unazad, ako ustanovis da je kasnije nemoj da ga pomeras unapred jer ce to povecati grejanje! Mozda ne bi bilo lose da popricas sa bivsim vlasnikom, mozda uspes da mu izvuces neku informaciju koja bi nam pomogla da resimo misteriju.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSub 30 Jun - 14:44

Izgleda da je pomeranje paljenja delimicno resilo problem. Ulje cu svakako zameniti, cisto probe radi. Ova Modrica mi je nekako isuvise postane retka kad se motor zagreje. Ionako ga menjam na 3000km a za zadnje dve nedelje vec predjoh 1500km Twisted Evil A moracu i nabavim haubu sa ona cetiri proreza, nece nista da skodi...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSub 30 Jun - 17:16

Nece da skodi, ali sumnjam da ce da koristi.

Elem, gledao sam podatke o viskoznosti raznih ulja na 100°C.
Ako je verovati proizvodjacima, i ako su ulja originalna, ta Modrica 20W60 ima viskoznost 22-23, dok na primer Galax Unia (koje ja koristim) ima 15. Galax Sint 15W50 ima oko 19. Znaci Unia je dosta redje ulje kada se zagreje. Na zalost, strani proizvodjaci uglavnom ne daju ovakve podatke za svoja ulja pa ne mogu da ih uporedim...

Ko ce ga znati, mozda to ulje koje imas u motoru nije originalno? Modricu dosta falsifikuju, i to u Bosni, ko moze da garantuje za originalnost, a time i za specifikacije?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSub 30 Jun - 17:21

Citat :
Ko ce ga znati, mozda to ulje koje imas u motoru nije originalno? Modricu dosta falsifikuju, i to u Bosni, ko moze da garantuje za originalnost, a time i za specifikacije?

Sto bi rekli Anglosaksonci: "I can not agree more"
Nazad na vrh Ići dole
cybertel
VW zaluđenik
VW zaluđenik
cybertel


Broj poruka : 156
Godina : 46
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 18.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 0:46

igorsnegi ::
Ja koristim Modrica 20 60 i do sada nije bilo problema sa tim uljem.Imao sam slican problem kao ti,prebledeo sam od muke kada sam video lampicu kako prosijava jer sam tek sredio i ofarbao auto,dekintiran skroz!Problem je bio u zardjaloj buksni koja nije imala dobar kontakt na satu napred u gepeku!!!

[b]od kad modrica ima dobro ulje!!!!!pa ljudi ulje je ono sto je najbitnije za zivot motora!!! ja konkretno mislim da je mobil 20w50 u kantici od 5l izuzetan,zatim bp-superviscostatic(british petrol),castrol ako je original,ali ga na zalost nema ni litra originala,shell,texaco,a od domacih izuzetno je kvalitetno Krusevacko universal Wink
Nazad na vrh Ići dole
cybertel
VW zaluđenik
VW zaluđenik
cybertel


Broj poruka : 156
Godina : 46
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 18.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 0:54

Mico ::
Zadnjih dana se desava nesto sto unosi nemir u moje srce. Naime kad je motor propisno zagrejan (gradska voznja, kreni-stani) i kad radi na leru, lampica za ulje pocne da treperi... Dodam gas, ona se ugasi, pustim gas ona opet treperi... Ulje uvek proverim pre nego krenem i nivo je na max. Broj obrtaja na leru je podesen i motor radi ravnomerno, znaci bez stucanja, zastajkivanja i tome slicno. Napominjem da se ovo desava samo kad je motor zagrejan. Ulje sam zamenio pre cetiri dana. Koristim Modricu 20-60.

E sad:

-da li je to riknula pumpa za ulje pa ne pravi dovoljan pritisak?
-da li je davac pritiska ulja neispravan?
-da li je ulje loseg kvaliteta pa se razredi na visoj temperaturi?

Sta kazu vasa iskustva?

promeni ulje i nemoj koristiti taj krs od ulja vise,to je samo dobro ulje za ispiranje,koristi ono sto sam napisao u predhodnoj poruci

remontuj uljnu pumpu i trazi od gibanitze ili nekog drugog da ti posalju sliku o prepravci pumpe na veci protok

zameni davac pritiska preventivno

ako motor ne pravi nikakve cudne zvuke pri promeni obrtaja kada je vruc,znaci da mozes da vozis bez glavobolje,pri tome da izpostujes predhodne savete Wink
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 7:23

Optima modriča Long Life 20W60, sa njom prešao 10 000km ( tri zamene, sada će četvrta) i nije nikada bilo problema...Zimi možda malo teže pali, ali inače je ok...

Pre sam kupovao po 4l u kantici, a sada uzimam dve flaše od litar jer ga troši nešto mizerno...Uzimam ga u prodavnici u Ivana Milutinovića, kraj Gest-a...Do sada su izgleda uvek imalo originalno ulje...

Ćale isto to ulje sipa u Audi 80 1.8 '86 i prešao je preko 80 000km ( ukupno blizu 200 000km) i motor je isti kao onog dana kada sam ga uzeo...

Zapravo,kada sam misilio da je problem u pitanju je bilo to što sam zategao ler gas ( piroćanac) pa se na nizbrdici i pri kočenju on još više smanjivao i padao jako nisko a samim tim i pritisak ulja i tada mi se palila lampica...Sada kada sam ga malo otpanjio i kada sve radi kako treba, lampicu za ulje vidim samo kada dam kontakt pri paljenju...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 15:53

@cybertel, na osnovu cega tvrdis da je ta Modrica losa a da su ta druga ulja dobra (ukljucujuci i taj FAM Univerzal)?

Koliko mi se cini, FAM i Galax ulja su potrpuno ista samo nose razlicite nazive.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 16:49

hm, i ja vrtim preko 8.000km galax 2060 i nisam zamjetio probleme..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 18:27

cybertel ::
igorsnegi ::
Ja koristim Modrica 20 60 i do sada nije bilo problema sa tim uljem.Imao sam slican problem kao ti,prebledeo sam od muke kada sam video lampicu kako prosijava jer sam tek sredio i ofarbao auto,dekintiran skroz!Problem je bio u zardjaloj buksni koja nije imala dobar kontakt na satu napred u gepeku!!!

[b]od kad modrica ima dobro ulje!!!!!pa ljudi ulje je ono sto je najbitnije za zivot motora!!! ja konkretno mislim da je mobil 20w50 u kantici od 5l izuzetan,zatim bp-superviscostatic(british petrol),castrol ako je original,ali ga na zalost nema ni litra originala,shell,texaco,a od domacih izuzetno je kvalitetno Krusevacko universal Wink
Upravo si sam rekao,na zalost nista nije origininal ili mozda jeste,to sam dragi Bog zna!Modricu uzmes na NIS-ovoj pumpi,ima deklaraciju uvoza a koliko sam iz pouzdanih izvora saznao uvoz Modricinih ulja na NIS-ovim pumpama je iz prve ruke i nema kopija!!!!Deklaracije su kontrolisane u Jugoinspektu i tu prevare nema,licno sam razgovarao sa Mirkom i Mladenom Alvirovic,direktorom i sefom test ekipe SAT media group-a koji tesno saradjuju i prave akcije zajedno sa Jugoinspektom (mozda ste gledali na RTS-u )i shtite prava potroshaca!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 18:30

P.S/A i cena Modrica ulja je prihvatljiva pa mozes da ga menjas na 3-4 000 km!!!!cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimeSre 4 Jul - 21:49

Ja sam bas zato, plaseci se falsifikata, koristio Galax. Kupujem ga u fabrickoj prodavnici pa se nadam da je to original, mada covek nikada ne moze da bude siguran...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
cybertel
VW zaluđenik
VW zaluđenik
cybertel


Broj poruka : 156
Godina : 46
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 18.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePet 6 Jul - 1:03

KdF ::
@cybertel, na osnovu cega tvrdis da je ta Modrica losa a da su ta druga ulja dobra (ukljucujuci i taj FAM Univerzal)?

Koliko mi se cini, FAM i Galax ulja su potrpuno ista samo nose razlicite nazive.

]Zato sto je vlasnik fam-a nemac!!! I nemac kontrolise proizvodnju,moj kum je mehanicar po struci inace bivshi rally trkac,pa je slucajno bio u pogonu fabrike,inace jedino galaxovo ulje koje nesto vredi je galax racing,ali litar tog ulja kosta 612din...s toga moj savet za svakoga ko koristi mineralno ulje samo i iskljucivo samo mobil 1 i to sae 20 w 50 u velikoj kantici od 5litara,cena je oko1300 dinara. Wink
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePet 6 Jul - 7:57

A gde da nadjem to Mobil ulje a da znam da je originalno?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePet 6 Jul - 8:29

cybertel tesko da je mobil 1 kanta od 5 lit. za 1300 din. original , kd mene u radnji kosta LITAR oko 450 din. i jeste oiriginal 100% , slobo imas ga u astoru i lav autu ( jaoooj ubice me admin Neutral )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePet 6 Jul - 10:42

Original iz Tunguzije, znaci...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Admin
Admin
Admin



Broj poruka : 247
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePet 6 Jul - 18:32

@cybertel

Ne koristiti velika i ne pokušavati stavljati boldovana slova, s obzirom na pravila foruma...

Sledeći put ću biti primoran da obrišem ceo post jer se to smatra kao dranje na ostale članove(u ovom slučaju zbog pokušaja bolda, urlikanje) a to nije lepo ma koliko se mišljenja ili iskustva razlikovala...Ovoga puta ću ga prepraviti...
Nazad na vrh Ići dole
http://vhs-mladenovac.forumotion.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 7:39

Mali update...

zamenio sam ulje. Sipao sam Shell Helix 15-40. Motor radi sasvim normalno tj. nema pregrevanja iako je ulje malo redje...
Rezime: lose podeseno paljenje i falsifikovano ulje su mi zadali svu glavobolju Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 12:17

Multigradna ulja imaju neke dodatke koji omogucvaju da se ulje manje razredi kada se zagreje. Tako, kad se posmatra multigradno ulje ono moze biti redje od monogradnog kada je hladno, a kada se ulja zagreju na istu temperaturu monogradno ulje moze biti redje od multigradnog!
Najbolje bi bilo kada se viskoznost ulja ne bi menjala sa temperaturom - tada bi i ladno ulje podmazivalo isto tako dobro kao i toplo, ne bi bilo problema sa paljenjem zimi i slicno. Na zalost, nije tako. Zato su multigradna ulja sto se viskoznosti tice bolja od monogradnih, jer je ta promena viskoznosti sa temperaturom znatno manja.

Na zalost, ti dodaci koji od monogradnog ulja prave multigradno, stradaju u motoru tako se ta dobra osobina multigradnog ulja gubi vremenom i na kraju ulje postaje retko kada se zagreje, odnosno ne ponasa se kako bi trebalo.

Da li je to jedino po cemu da zakljucis da je ulje bilo fals?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 12:31

Citat :
Da li je to jedino po cemu da zakljucis da je ulje bilo fals?



Nazalost da. Ambalazu od ulja sam uredno bacio posle promene ulja sa sve kesom u kojoj je bio fiskalni racun. Posto prelazim veliku kilometrazu za kratko vreme (ziveo plin) zamene ulja su cesce pa isto kupujem gde stignem; mislim na Modricu 20-60 koje ima na svakom koraku tako da ne mogu da se setim gde sam uzeo 3l za zamenu. Kasnije sam, za potrebe dolivanja, kupovao ulje na NIS pumpi u Zemun polju.
Ovaj Shell sam ranije kupovao u Auto Neni (koji su navodno uvoznici ili gen. zastupnici, tako nesto) i nisam imao muke...
Neka za sad ovako, a posle se mozda opet vratim na modricu..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 12:38

Vrag ce ih znati... Ko zna da li je i to ulje na pumpi originalno. Pumpadzije su poznate po svom postenju, ne bi se iznenadio i da podvaljuju fals ulje. Istini za volju, to moze da uradi bilo koji prodavac u bilo kojoj prodavnici, samo ako moze da nabavi jeftino fals ulje.

U cemu bi to ulje moglo da se razlikuje od originalnog? Pre svega u aditivima. Bazna ulja su sva slicna i tu nema neke velike razlike.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 14:59

Citat :
Ja sam bas zato, plaseci se falsifikata, koristio Galax. Kupujem ga u fabrickoj prodavnici pa se nadam da je to original, mada covek nikada ne moze da bude siguran...

Ajd' daj mi adresu te prodavnice pa da i ja tamo pazarim...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:04

Ali oni prodaju samo Galax ulja! Prodavnica je preko puta biljne apoteke u Tadeusa Koscuska pa malo prema Dunavu, neposredno pre onog podvoznjaka.
Naravno, pitanje je da li i njih neko falsifikuje (kad falsifikuju Bosna svecice onda se nicemu ne cudim), i da li su ti tamo prodavci posteni ili se samo prave. Ja do sada nisam primetio neku razliku u ulju ovih nekoliko poslednjih godina koliko ga koristim.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Cudan fenomen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudan fenomen   Cudan fenomen - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cudan fenomen
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Cudan fenomen 2
» Cudan motor

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: