vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moj VW plac

Ići dole 
+13
VWMacedonia
pavle
strid
buRago
Klemen Klemen
nedo
Braca
Maja
jovca
popesky
Dika
Slavko St
zvonkobt
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 1 Jan - 14:17

nebkv ::
VWMacedonia ::
Zna se...BT je prava Buba lend Very Happy Ima i josh neotkriveno bogatstvo po ovih predela. Nasli smo sa dzvonkom jedna iz 1956 godina iz Slovenije. Ali mislam da nekad imala je sudar nazad i je promenjena kako 1958+ a unutra je kao pravi Ovala.
Neka fotka?Slovenija,znaci "stranac" Smile .Bas me zanima koja bi procedura bila kada bi Klemen na primer resio da je prebaci u Slo?Uradi tehnicki u Makedoniji,a papire i osiguranje prevede u Sloveniji,pa dodje sa tablicama :)Samo kad bi u Slo priznali taj tehnicki Smile

Nije na slovenskih tablica. Donesen je tokom SFRJ pa tako da sad je na makedonskih tablica. Ali svoj zivot zapoceo je u Sloveniji.

Unutra je ovako:

Moj VW plac - Page 2 401722

Nazad:
Moj VW plac - Page 2 403782

Mislim da nikad nije bio 1956 sa ovakvom izgled. Nakon 1958 godine su sa "proshirenim" prozor
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 1 Jan - 14:29

Super,tim mnogo bolje Very Happy Inace gledajuci unutrasnjost,betving volan,rucicu za menjanje brzina,cini mi se i vrata sa obodom oko tapacira,zatim pikslu auto bi trebao biti izmedju 21.12.1953 i do negde polovine 1955 najkasnije(ne znam tacan datum kada je promenjen betving,salt rucica,grbava vrata,ali oko plovine 1955 sigurno).Od pozadi izgleda poput post ovalnih buba(polovina 1957-1963).Sem oval sekcije koja nedostaje mladje su stop lampe i hauba.Ili je to sve zamenjeno kako kazes zbog nekog udara,ili je covek jednostavno prilikom zamene oval sekcije ugradio i mladju haubu.Ima dodatne opreme,posebno je zanimljiv sat Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 1 Jan - 18:52

Zna li ko da li su ti satovi bili elektromehanicki, ili su se navijali rucno?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 1 Jan - 18:56

krasan primjerak koji vapi za vraćanjem oval sekcije i ostalih originalnih detalja, iako je i ovako zanimljiv... Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Klemen Klemen
dr. VW
dr. VW
Klemen Klemen


Broj poruka : 1012
Lokacija : Ljubljana, Slovenija
Datum upisa : 04.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeČet 3 Jan - 22:24

VWMacedonia ::
Ali svoj zivot zapoceo je u Sloveniji.

OOOOOOOO kul!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hroscklub.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 8 Jan - 16:54

santa ,
Joj!Pa ovo je predivno!
Kako je lepo imati kolekciju i jos u voznom stanju.
Prosto covek da se ogresi i pozavidi...ali malo skromno,cisto ono ljudski je.
Svaka cast!
VW mama
SRECNA NOVA GODINA santa
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimePon 14 Jan - 15:08

Zvonko....go donese T1 da pominam da go vidam?
Nazad na vrh Ići dole
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 15 Jan - 10:07

Kako bi bilo dobro da neko otkupi licencu,pa ponovo da se prave BUBE!!!
Ja stalno mastam o tome...i da bude negde u blizini fabrika.
Verujem da bi ponovo imala veoma dobro trziste,bez obzira na sve novitete.
Naravno da se pravi potpuno isto,bez plastike i budzenja...
Joj al mastam!!!!
lol!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 15 Jan - 14:12

Tako napravljen auto bi koštao đavo i po... U današnjim kolima je oko 40% težine plastika, a kod bube ne verujem da je bilo više od 1%. A metal je mnogo skuplji od plastike. Drugo, izrada današnjih kola je mnogo drugačija i prilagođenija automatima, a izrada bube je zahtevala više ručnog rada. O kvalitetu svih materijala da i ne govorimo.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeUto 15 Jan - 14:44

Joj bre KdF,
pa ti si surovi realista-cista mehanika......
znam,al volim da mastam i zelim.Ko zna Bog je veliki i kod njega nista nije nemoguce!
Uf,UF.
Ti bas tresnes coveka o pod!
Kad bi neko bogat obnovio proizvodnju........ geek
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeSre 16 Jan - 18:09

Ma nije to toliko tesko...

Imamo 2 alternative

1) Partnerstvo sa VW da donese prese iz Mexico sa time da ugraditi delova iz ex-YU prostora i svih tih modela da bude sa katalizatorima Euro 3 i 4 *za sada* ...da ne gnjavim mnogo pravi Ultima Edicion.

2) Fiberglas postapku. Novih VW licencirani motora su 1800 evra+prenos, 1100 su pravjelni u drugih "satelit" fabrike. Svih delova su tu...sem fiberglas skoljka. Za to imamo Pikec (Pikec Tuning). Sav postupak do registracije moje pretpostavke 5000-6000 eura.

Ovo sam presmetao na ovoj nacin:

1) Skoljka - Znam da pikec trazi 1800 eura za Karmann Ghia pa evo za Bube 1500 eur
2) Motora 1600 su 1100 eura sa prenosom i danok i svih tih stvari nekih 1500-600 eura (Ako neko vole i VW original motora 1800 eura).
3) Vesanje, kablovi, izrada karoserija, amortizeri, svetla, stakla, evo grubo nekih 1500 - 2000 eura.

2000+1600+1500=5100 Evo da stavim josh 900 eura ne planiranih troskova. Pa evo nak bude i 6500 E. Mislim da bi smo napravili pravi BUM u svetskom trziste klasicnih automobila. Kao stu su napravili sa AC Cobra, Lotus 7...
Za nova buba sigurno ljudi bi izdvojivali 8500 eura. Ja da bih ziveo u EU i da uzmim plata od 2000-3000 eura mesecno, sta bi me kostalo da imam jedna pre-67 looker u moju garazu. Pa nek bude iz fiberglasa. Bila bi brza Very Happy
Mislim za ovu sumu realno napravio bi se jedan Fiberglass VW Bubu i da izgleda kao model pre-67! ne od ovih 68+.
Nazad na vrh Ići dole
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeČet 17 Jan - 11:47

Ej ako ekipa pokrene fabriku,da se zna VW mama je idejni tvorac!!!! lol!
Imam ideju ali ne i novce i znanje,mozemo da se pricamo o tome...
Jedino sto bi ja pre i francuski lim nego plastiku...nekako....
I naravno da model bude model a ne ko ova nova Buba da samo lici.Motor isto tako pozadi.Znaci sve isto,sa malim modifikacijama.
Na kraju ako joj je cena 10.000E,to je cool.
Opet gradski auto i opet Bube na putu!!!!
Bolje nego ove stoglave ubice.
Divno VWmacedonia sto me podrzavas u ideji! king
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitimeČet 17 Jan - 19:14

BUBI ::
Ej ako ekipa pokrene fabriku,da se zna VW mama je idejni tvorac!!!! lol!
Imam ideju ali ne i novce i znanje,mozemo da se pricamo o tome...
Jedino sto bi ja pre i francuski lim nego plastiku...nekako....
I naravno da model bude model a ne ko ova nova Buba da samo lici.Motor isto tako pozadi.Znaci sve isto,sa malim modifikacijama.
Na kraju ako joj je cena 10.000E,to je cool.
Opet gradski auto i opet Bube na putu!!!!
Bolje nego ove stoglave ubice.
Divno VWmacedonia sto me podrzavas u ideji! king

Ma kakvih modifikacija. Prava istinska VW pred -67 look. Nista vishe. Sem nekih sigurnosnih resenja (disk kocnica), EFI sistem, katalizator i nekako se resi to slabo grijenje u kabini ugradnja parno sa ventilatorima. Nista vishe.

Moj VW plac - Page 2 N785292499_274016_211
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moj VW plac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj VW plac   Moj VW plac - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj VW plac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: