vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 10:17

Imam jedan cudan problem. Kada treba da se zaustavim, tj kada usporavam u LERU(samo kocnice, ne kocim motorom) broj obrtaja pada toliko da se nekad i ugasi u zavisnosti koliko naglo kocim. Ako malo grublje stajem, na primer na semaforu on se ugasi. Kada je pod sauhom, tj. kada je hladan to se ne desava.Karburator je generalno sredjen i menjane su dizne i ajnspric pumpa jos letos. Tu je sve ok, mislim i da je paljenje u redu posto pali bez problema i odlicno vuce. Ovo mi se desavalo i pre sredjivanja karburatora. Sada vec pocinje da me nervira pa se javljam ako neko moze da mi pomogne. Ja tripujem da se usled inercije gorivo vraca u rezervoar a onda ispada da pumpa nije ok. Nju nisam menjao. Zapertlana je i ne mogu da je otvorim. Sta mislite? Jel se nekom desavalo nesto slicno?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
vwomoljica
VW zaluđenik
VW zaluđenik
vwomoljica


Broj poruka : 178
Godina : 41
Lokacija : omoljica
Datum upisa : 05.06.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 11:02

Jeste meni, ugrej dobro auto ali dobro i nasteluj karb da ima malo jaci ler gas. I bez obzira na to ako bas naglo legnes na kocnicu on ce da se ugasi jbg.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sranje-tesko.co.sr
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 11:21

Pa dobro, a jel zna neko zasto, ranije nije bio takav....?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 11:45

Pa pazi, ili ti je nizak ler gas ili nemaš dovoljno bogatu smešu...

Ovo rešavaš, pored Marjanovog načina, tako što ćeš proveriti koliki je nivo benzina u lončetu jer ako je on nizak u određenim situacijama (kada ideš nizbrdo, kada kočiš) zbog smanjenog hidrostatičkog pritiska osiromaši ti smeša i onda auto počne da se gasi...Takođe možeš i da odvrneš šraf za bogatstvo smeše, ako ga imaš (svi noviji karburatori sa oznakom većom od 28 )...Ovo što te muči je izraženije zimi nego leti (čak sam u nekim uputsvima za upotrebu video da piše da treba povećati ler gas i bogatstvo smeše zimi )...

Gorivo se nikako ne vraća u rezervoar jer nema povratno crevo, a i postoji iglični ventil na karburatoru koji to onemogućava i ne može da prođe kroz pumpu u kontra smeru...Jedino što može da se desi sa viškom goriva je da preliva...

Ono šta još može da se desi je da ti zbog hladnijeg vremena mrzne karburator i/ili usisna grana...Proveri da li ti sve radi kako treba što se tiče grejanja usisne grane i funkcionisanja klapne za regulaciju ubacivanja toplog vazduha u karburator (ono na kućišta filtera za vazduh)...

Meni se to na Beloj Bubi dešavalo stalno, ali sam navikao i dodavao sam gas petom...Na Plavoj mi se to ne dešava - plastično kućište filtera za vazduh sa ispravnom klapnom, naštelovan karburator Solex PICT4 (kažu projektovan da se manje mrzne), dvostruko grejanje saug grane...
Nazad na vrh Ići dole
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 12:24

Sto se mrznjenja tice mislim da jos uvek nije hladno da bi se to desilo, a gasio mi se i letos. Karburator mi je 34 pict 3 ili tako nesto. Imam plastican filter za vazduh. A gde mu je ta klapna za stelovanjena filteru?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 12:39

A da nije mozda pumpa oslabila pa da gorivo tezi da se vrati ka rezervoaru pre ulaska u pumpu usled inercije, pa samim tim da ova nema sta da sprovede u karburator? Opet inercija, bas sam dosadan??
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 13:25

bodeja ::
Sto se mrznjenja tice mislim da jos uvek nije hladno da bi se to desilo, a gasio mi se i letos. Karburator mi je 34 pict 3 ili tako nesto. Imam plastican filter za vazduh. A gde mu je ta klapna za stelovanjena filteru?

U karburatoru i usisnoj grani vlada podpritisak, usled smanjenog pritiska dolazi i do pada temperature...Nema veze nešto puno sa vremenskom prognozom...

Nije klapna za štelovanje, nego klapna za regulaciju priliva toplog vazduha. Ona se nalazi u onom produženom delu kućišta filtera za vazduh, odmah iznad mesta gde papirno crevo koje sprovodi topao vazduh sa glava ulazi u kućište filtera. Koristi se podpritisak iz usisne grane (crevce koje ide sa leve strane usisne grane do kućišta filtera ga obezbeđuje) onda u kućištu imaš neki bimetalni senzor koji reguliše da li se taj vakuum prenosi do klapne koja je u skladu sa tim otvorena ili zatvorena. Proveri ta crevca da li su cela...

Obično pumpa znake svog slabljenja pokazuje leti kada se pregreje...Mada, uvek je možeš istestirati s tim što ja ne znam tačne cifre (koliku količinu goriva izbaci posle kog vremena pri kom broju obrtaja)...To zna Dr. KdF....
Nazad na vrh Ići dole
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 16:58

Ok, hvala u svakom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 23:33

E....crevca za vakuum su cela i nova. Tu je sve ok. Popodne sam skidao dizne na karburatoru, one dve sa desne strane i dobro sam ih produvao kompresorom. Jedna je imala trunku, i to bas ona za ler. Sada se vise ne gasi kada kocim. Resio sam problem. Hvala na savetima i predlozima cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
Gost
Gost




Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 23:40

uuuurrraaaa!!!!nema vise problema,buba je zmaj.... Laughing Smile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimePet 7 Dec - 23:43

Nego kako, ha!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitimeSub 8 Dec - 0:16

U nekom uputstvu sam procitao da ako se motor gasi pri naglom kocenju na leru, to znaci da je smesa na leru prebogata. Nisam siguran za koji tip karburatora to vazi, kod razlicitih Solexa su razliciti sistemi kanala i dizni.

Do smrzavanja kanala za ler u karburatoru i smrzavanja leptira za gas dolazi najcesce na temperaturama oko 0-10°C kada je vlaznost vazduha velika. Usled smanjenog pritiska u karburatoru i usled isparavanja benzina (sto apsorbuje toplotu), temperatura karburatora je kod hladnog motora znatno ispod nule pa se na zidovima unutar karburatora kondenzuje vlaga iz vazduha, i te kapljice vode se smrzavaju i lede. Taj led zapusava otvore za protok smese na leru sto rezultira gasenjem motora cim se pusti gas. Ovo se delimicno leci usisavanjem predgrejanog vazduha.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"   Gasi se zbog inercije "inertno gorivo" Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gasi se zbog inercije "inertno gorivo"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ""VolksWorld"" magazin pdf
» VW1300=1972 MERENJE "dwell angle + duty cycle"
» Sta kriju nase ulice---Secanje na "AUTO SVET"
» Trazim T1 ili T2 pick-up
» Motor se gasi !????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: