vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Krankenwagen

Ići dole 
AutorPoruka
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Krankenwagen Empty
PočaljiNaslov: Krankenwagen   Krankenwagen Icon_minitimePon 3 Dec - 12:30

VW T3 zdravstvenog centra u Kraljevu.
Krankenwagen Vwt3
Krankenwagen T3krankenwagen
Ti specijalni modeli uvek su mi bili interensantni,bez obzira na godiste.Gledajuci spisak T1 dolazim do zakljucka da su specijalni modeli slabo zastupljeni,i to sto ima je uglavnom korisceno preko kao vojno,vatrogasno,hitna pomoc gde je nakon rashodovanja vraceno u civilno stanje i kao takvo polovno doslo ovde.Mislim da je glavni "krivac" fabrika IMV u Novom Mestu koja je nekako u to vreme snadbevala zdravstvene centre vozilima.Opet gledajuci godista IMV kombija najvise je "stradao" T2.Nisam siguran kakvo je stanje bilo do na primer 67,a posebno pre 60.U svakom slucaju raspad drzave se poklopio sa momentom kada je vreme IMV kombija u sluzbi hitne pomoci vec proslo.Kao posledica svega toga hitna pomoc je krenula u opremanje svime i svacime.Tu su bile i donacije.Na taj nacin je i ovaj T3 dospeo u Kraljevo.Ne znam da li je u periodu 1991-2001 bilo donacija u vidu T2 krankenwagwn,ali pored ovog sam video jos jedan orginal krankenwagen T3,sada rashodovan i u privatnom vlasnistvu u okolini Knica.
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Krankenwagen Empty
PočaljiNaslov: Re: Krankenwagen   Krankenwagen Icon_minitimePon 3 Dec - 12:40

Sa spiska T1 koliko se secam jedan od Becinih kombija je ex vatrogasni,kao i jedan iz Panceva koji je bio ove godine na skupu.Kombija hitne pomoci nema.Od T2 znam za ex vojni(mislim nemacka vojska)prodat iz Lozovika u Orasje.Ove godine u Sapcu je bio jedan T2 za koji mi se ovako na prvi pogled cini da je bio vatrogasni,ali samo nagadjam
Krankenwagen Panelt2
Nazad na vrh Ići dole
 
Krankenwagen
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Ostalo-
Skoči na: