vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
black mamba
pridošlica
pridošlica
black mamba


Broj poruka : 23
Godina : 46
Lokacija : Beograd, Brestač
Datum upisa : 10.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeUto 6 Nov - 23:58

Pozdrav ljudi.

Imam problem sa kocnicama. Naime valjano koci tek kada drugi put pritisnem kocnicu. Sve mi to lici na vazduh u sistemu. Ispustio sam vazduh iz sva 4 cilindra, malo je bilo bolje ali nakon kratkog vremena ista prica.

Da li postoji mogucnost ispustanja vazduha iz glavnog kocionog?

Vidim na njemu mali sraf. Da nije to?

Inace isti je zamenjen pre pola godine-godinu.

Sumnjam na losu tecnost, creva i cilindre mada mi jedan majstor kaze da nisu dobro nastelovani paknovi.


Sto ciniti, a ne uzeti sve novo Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mi.dzaba.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeSre 7 Nov - 0:28

Pa jednostavno, uzmi sve novo cheers

Ja sam menjao zadnje kočione i glavni, ali sve je to bilo džabe u neku ruku jer su mi i prednji mlohavi...I njih ću uskoro, samo izgleda da čekam da padne sneg i temperatura ispod nule pa ću onda...

Znači pre svega, proveri sve cilindre da li vlaže...Ako i na jednom vidiš ulje kada zavrneš onu zaštitnu gumicu menjaj ga jer je on uzrok propadanja kočnice i mesto gde ulazi vazduh...A za glavni kočioni ne znam šta da ti kažem, gledaj da li curi ispod pedale...

Koliko znam sa glavnog kočionog se ne ispušta vazduh već samo iz instalacije i to po sledećem redosledu : zadnji desni, zadnji levi, prednji desni, prednji levi...Taj šraf na glavnom ti je sigurno umesto prekidača..

Bilo bi dobro i da zameniš tečnost (260din flaša u Južnom Bulevaru, treba ti komada dva), vremenom je upila sigurno dosta vlage i ubrzaće rđanje cilindara i kočionih linija...

Štelovanje je obavezno...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeSre 7 Nov - 7:00

black mamba ::
Pozdrav ljudi.

Imam problem sa kocnicama. Naime valjano koci tek kada drugi put pritisnem kocnicu. Sve mi to lici na vazduh u sistemu. Ispustio sam vazduh iz sva 4 cilindra, malo je bilo bolje ali nakon kratkog vremena ista prica.

Da li postoji mogucnost ispustanja vazduha iz glavnog kocionog?

Vidim na njemu mali sraf. Da nije to?

Inace isti je zamenjen pre pola godine-godinu.

Sumnjam na losu tecnost, creva i cilindre mada mi jedan majstor kaze da nisu dobro nastelovani paknovi.


Sto ciniti, a ne uzeti sve novo Smile

Mali sraf je osigurac za klip u glavnom kocionom cilindru i ne diraj ga. Vazduh se iz glavnog kocionog cilindra ispusta kroz ostale kocione cilindre (direktno iz njega se ne ispusta), kod tebe moze da bude da su se gumice u glavnom istrosile pa pod pritiskom ulje preliva iz jedne u drugu komoru. Lek je zameniti gumice u glavnom kocionom, a moja preporuka je zameniti ceo glavni kocioni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeSre 7 Nov - 8:00

Da li sistem gubi ulje, tj. da li opada nivo ulja u rezervoaru?

Da li ima razlike u visini pedale kada polako pritiskas, i kada naglo i brzo pritisnes istu?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
black mamba
pridošlica
pridošlica
black mamba


Broj poruka : 23
Godina : 46
Lokacija : Beograd, Brestač
Datum upisa : 10.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeSre 7 Nov - 21:21

Uh...

Da krenem redom.

Cilindar ne bi trebao da bude problem ( posto je relativno nov ). Iskreno da kazem ne skida mi se posto sam prosli put polomio crevo, oblaznuo sraf.... Mad

Nisam primetio da negde gubi tecnost (da curi). Standardan je nivo u bocici.

@KDF
Nisam siguran, ali mislim da je isto.

Prvi put kako god da stisnem slabo koci, a drugi put zabode.

Ipak mislim da ne ginu novi cilindri. I nova creva. I novo ulje.

Prvo cu probati sa uljem a onda...

Bitno mi je bilo da znam da nije do stelovanja paknova i da ne dajem zaludno pare (kao gomilu puta do sad)

Hvala na pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mi.dzaba.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeSre 7 Nov - 23:32

Ja sam mislio da ne dajem pare pa mi ipak odoše...Nije to kako ti hoćeš već kako Buba zapoveda Laughing ...

Elem, promeni ulje, ispusti vazduh...Motri na situaciju...Ako je isto, vidi da promeniš kočione cilindre ( a i creva)...Onda bi trebalo da bude kako treba...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitimeČet 8 Nov - 7:52

Pa ako sumnjas da paknovi nisu nastelovani, prvo to uradi - to je najjeftinije (ako radis sam). Mada, meni se cini da se nesto desava ili sa glavnim (sto rece Dika- preliva izmedju gumica iz komore u komoru) ili sistem negde vuce vazduh. Doduse ako ulazi vazduh moralo bi i ulje da curi, ali ponekad ulje curi toliko malo da se i ne primeti, ali vazduha je i sasvim malo dovoljno da se kocnica ne ponasa kako treba. Ne bi bilo lose da odes na tehnicki pregled samo da ti izmere kocionu silu, tako bi barem ogranicio da li ne valjaju prenje ili zadnje kocnice... Naravno to opet kosta.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????   ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ???? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ispustanje vazduha iz glavnog kocionog ????
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VW Misterija
» buka(sustanje) vazduha prilikom voznje 1303
» Kupujem plasticni poklopac za filter vazduha dupli karburato

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: