vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Motor

Ići dole 
+8
Tomas Volk
GibaniTZa
Doktor
nikson
Dika
KdF
markoniw
Slavko St
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeČet 1 Nov - 11:55

MA ljudi mehanicari postoje za one koji o "bubi" zanju samo toliko gde se sipa gorivo i doliva voda za pranje soferke. Za ljude koje sve zivo interesuje a uz to su i malo pismeni(znaju da koristi PC )i imaju odredjenu literaturu,odrzavanje i popravka bube je zadovoljstvo.
Slazem se sa pojedinim misljenjima da majstor mehanicar ima rutinu i brzinu u radu.A dali nama zaludjenicima treba brzina i rutina?
Pa mi ovo sto radimo radimo iz cistog zadovoljstva a ne iz preke potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeČet 1 Nov - 12:38

Potrebno je barem neko iskustvo sa mehanikom. Ko uopste nema iskustva ove vrste, ne bi mu savetoavo da se uci na motoru...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeČet 1 Nov - 21:21

ako imalo znas oko mehanike i krenes sam da je rastavis moraces da znas i da je sastavis. to je bar moje misljenje scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Gost
Gost




Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 8:41

Pričajte vi šta god hoćete, ali motor kome je otvaran blok piksovan i trnovan, meni još nije ušao u Bubu, i nadam se da neće.(znam da u B.Luci nema niko alata za Bubin blok da bi uspješno trnovao, pa niko i ne pomišlja na takav rad.)
Može samo motor koji nema aksijalnog lufta pa mu zamjeniti leteće ležajeve, karike i pregledati stubline da nemaju riseva. U B.Luci se pojavili novi industrijski motori i ja sam ih kupio više komada, postavio u svoje Bube koje ostaju meni, čak jedan rezerve i ja ne otvaram haubu od mjenjanja do mijenjanja ulja.
Znao sam otkupljivati Bube koje nemaju aksijalni luft, vaditi motore, a ostalo u dijelove.
Nećete vjerovati da su se industrijski motori prodavali po 250 eura. Ko ga ne bi kupio i čuvao u " spavaćoj" sobi.?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 9:13

Ja mislim da je ovde prakticno nemoguce naci motor koji nije trnovan, ili koji nema aksijalnog zazora.

Da li kod vas broj motora stoji u saobracajnoj dozvoli, odnosno da li pri promeni motora treba sredjivati papire oko toga?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 12:04

KdF
Ja ti vjerujem, kod nas je druga situacija.
JNA, propala vatrogasne pumpe se raznosile nemilice, skoro sve veće firme propale a imale su agregate sa Bubinim motorom, i to se raznjelo.
Za vrijeme rata, 5 god. se Bube nisu vozile, motori su se spasili, a poslije rata niko nije htjeo da vozi Bubu kad je vlast odobrila uvoz zapadnog smeća bez carine. Narod navalio ko mutav, čak nisu htjeli skidati ni naljepnicu D samo da se vidi da je uvezao krša. Ja sam otkupljivao Bube po 50-100 eura, neke sam kaišao za dijelove a nekoliko sam kom digao i prodao u Holandiju 2 kom., u Litvaniju 1 kom., i u Italiju 1 kom. Ja sam jedini u Rep. Srpskoj prodao vozilo u Torino, svi uvoze vozila iz Italije, a ja sam bez oglasa prodao.
2 kom. sam prodao u Fed. BiH.Sa tim sam stao , slaba je to računica.
Kod nas ima broj isto u saobraćajnoj, ali niko ne gleda, a ako se pođe gledati ima lijeka i za to.
Bube se pravile u Vogošći, pa su ljudi iznijeli alat.
Ja mislim da ima i kod vas takvog alata.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 12:48

Alat nije problem, ali veliki problem moze da nastane ako neke institucije to doznaju... Tako da se po mom misljenju to ne isplati raditi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 13:07

Ja recimo prilikom genralke motora nisam trnovao blok, ono malo lufta je majstor sredio onim prstenovima koji se dodaju pod zamašnjak i sve 5 !
Čak su i svi ležajevi standardnih mjera... Cool
I dan danas nakon 250 000 km nemam vidljivog lufta i radi ko urica... cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Gost
Gost




Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 13:43

Isplati se , kod dobrog alata ispadne ko fabika .
Čini mi se da u nekim dijelovima BiH(Federacija) nema broja u saobraćajnoj?

Doktore, svašta se može raditi, ali dok god ima dobrih motora nema potrebe razmišljati o luftovima.
Ja sam ove godine išao na 4 susreta u Sloveniju, i šta misliš da me je motor ostavio, koliko bi me šlep koštao? . Gdje god krenem na susret meni je 800-1000 km, pa hajde sa lošim motorom i razmišljaj.
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 17:04

Tema fina da i ja napisem koju a trenutno ne samo da radim motor 1600 za moj novi ratlook panel vec i za her Becu 1500 a podizemo ga na 1600.
Becin motor rasklopljen.Blok ide na 0,50 mm a radilica na 0,25.Sve je bilo standardno.
COvek trazi motor da kupi a ja pisem o generalnama,nije uredu ali koristice svima.
Danas sam u KG obrusio radilicu i to je kostalo 2000 din.Kupio sam garnituru lezecih lezajeva 0,50mm/0-25 za 2200 dinara.
Sledi pranje bloka a za ponedeljak sam sa majstor Mirkom zakazao trnovanje bloka (30 EUR).
Imam i cene svega potrebnog iz Astora ali da sacekamo ponedeljak da to i pazarim.
Nedavno mi se javio Toni iz Panceva.Kaze covek da je isao da gleda neku vojnu pumpu sa bubinim agregatom na otpadu.Motor je zamanjen od neke bube a vojni ko zna kada je otisao iz kasarne What a Face
Imam prijatelja koji je radio do pre par godina po ugovoru u vojsci.Ponudio mi da mi zameni par pumpi i karburatora iz vojnog magacina.
Covek je mislio dobro a ja iako sam se otimao jer ne volim nepostene stvari ipak sam pristao.
Pogadjate Question
Dobio sam nevidjene krseve od pumpi i karburatora.
Pa tu su generacije vozaca menjale delove kroz taj magacin.Samo je prvi (onaj ko se toga setio i ko se usudio) dobio sve novo.Ostali su menjali otpad medju sobom.
JNA i JA i vojska SCG su propale znatno pre no sto smo mogli pretpostaviti What a Face What a Face What a Face
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 19:30

Sve je to bilo odavno trulo... Nije ni cudo sto je drzava propala i raspala se.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 19:32

Tomas, da sam bliže Beogradu možda bih i ja radio generalku.
Gdje radite radilicu, a gdje blok?
Ja sam bio dobre sreće pa sam prvi pokupovao pumpe sa ganjc novim motorima.
Što kaže Toni slabo ima novih motora, narod se dosjetio pa zamjenio motore.
Ima 2 firme u B.Luci gdje mi poslovođe nude nov motor da ja osposobim pumpu sa nekim starim motorom, to mi se ne isplati, dok platim njemu dok osposobim polovan motor? i nije mi frka da moram.
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: radilica   Motor - Page 2 Icon_minitimePet 2 Nov - 23:12

To Miroslav
Trnovanje kod majstor Mirka kod ZOO vrta a masinsku obradu kod mene u KG u firmi Adamovic (gazda je negde iz Bosne).
Brusenje i poliranje radilice je danas trajalo sat i po a kaoliko se secam glave sredjuju za 1500 din po komadu.Busenje cilindra je 1000 dinara po komadu.Prava stvar je kad se naidje na motor za delove u kome su klipovi na specijali.Nekada ih je bilo 77,5/78 /83,5/84/86/86,5.
Prava stvar razbusis cilindre,ubacis klipove specijalu i nove karike.Od svega sam imao ovo na 86 mm.Karike sam nasao u Astoru bez problema.Ulaganje je oko polovine cene celog novog kompleta klipova (14 500 -18 000 din).
Dobije se sve OK za tih 100 EUR .Jedino sto su ti klipovi prava retkost.Nekada znaci nije moralo da se cilindri kupuju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeSub 3 Nov - 7:54

Tomas,
Jedne prilike sam otišao kod poznatog tokara i zatražio da mi iz glave izvadi vođice ventila, a on meni da je to pkušao raditi te glave i da su sve popucale i da to ne radi više. Druge tokare nisam ni obilazio, pa se nakupilo glava sa luftom u vođicama ventila.Svi oni smatraju da je Buba prošlost i neće da se trude.
Da ti saopštim da imam klipove 3 specijalu za 16000 motor(neznam dimenziju na pamet moram pogledati)
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeSub 3 Nov - 8:29

miroslav ::
Tomas,
Jedne prilike sam otišao kod poznatog tokara i zatražio da mi iz glave izvadi vođice ventila, a on meni da je to pkušao raditi te glave i da su sve popucale i da to ne radi više. Druge tokare nisam ni obilazio, pa se nakupilo glava sa luftom u vođicama ventila.Svi oni smatraju da je Buba prošlost i neće da se trude.
Da ti saopštim da imam klipove 3 specijalu za 16000 motor(neznam dimenziju na pamet moram pogledati)

Miroslave taj ti tokar sigurno nije znao kako se menjaju vodjice ventila, uopste ne postoji razlog (sem neznanja) da glave pucaju prilikom zamene vodjica ventila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeSub 3 Nov - 8:39

Meni je upravo Mirko menjao vodjice. On i to radi. Moguce je da su tome glave pucale kada je nabijao nove, ako nisu bile odgovarajuceg precnika. Glave bi trebalo da radi bilo koja radionica specijalizovana za glave. Cak mogu i sicevi da se menjaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitimeSub 3 Nov - 8:48

Sad ste me zainteresovali, pa ću obići sve majstore i spasiti glave.
Dijelova je sve manje.
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Glave   Motor - Page 2 Icon_minitimeSub 3 Nov - 12:15

Sve glave su vazne What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Motor - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Motor
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» motor
» Oval 1954
» motor
» Motor za t1?
» lim za tip 1 bus motor

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Potražnja-
Skoči na: