vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji

Ići dole 
+29
goranmata
adro15493
kema
cobi
milan
mimi westfalia
dexit
wendol
Nemanja Nikolić
nebojša
zikale
kosta
bili
nikson
GibaniTZa
Braca
jovca
Bugman
bubuleja
vlajko05
Dika
becavw
KdF
dechkotzar
Ivan V
Tomas Volk
Doktor
toxic
nebkv
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeUto 18 Nov - 7:58

Da, ta buba stoji u magacinu na suvom jedno trideset godina. Video sam par slika što je neki novinar slikao, u sasvim je dobrom stanju. Na žalost, pre pet šest godina kada sam se motao oko tog magacina i razgovarao sa zaposlenima, nisam ni znao kakvo se bogatstvo krije unutra.

Međutim ta priča o gradonačelniku ne pije vodu jer je nestalo neko dijamantsko prstenje od iste glumice iz istog fonda pa se digla velika prašina, a prodata je i neka kuća u Bg-u od iste glumice, a ne zna se baš kako je i zašto prodata, a i ko je uzeo lovu.

Sumnjam da posle cele frke (još se vodi istraga) može buba da "nestane". Bilo bi lepo kada bi bila restaurirana (ako je to uopšte potrebno) i smeštena u neki muzej.

Samo da dodam nije vlasnik auta grad NS, već neki fond po imenu te glumice, a tim fondom upravlja gradska uprava.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeUto 18 Nov - 8:41

Jos bolje,sad bar znamo kompletnu pricu.
U svakom slucaju registar starih modela se povecao za plus 1 Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimePet 26 Dec - 10:43

Malo sam se raspitivao i konačno uspeo da saznam, nije novosadska glumica, već beogradska operska umetnica Melanija Bugarinović.

Ona je 1978. (tada je imala 75 god) posle smrti ćerke sa Novim Sadom sklopila ugovor o osnivanju Fonda "Melanija Bugarinović i ćerka (ime i prezime)". Od tada buba stoji u magacinu i vlasništvo je fonda.

Po Zakonu, imovina poklonjena gradu, državi,..., ni na koji način ne može se otuđiti. Ipak zlato je ukradeno, a jedna od dve vile na Dedinju je prodata...

Koga interesuje više može čačkati po Netu, ima toga, ali o bubi skoro ni reč osim "...volkswagen u lošem stanju koji se nalazi u češkom magacinu...". Sliku nisam nigde uspeo naći.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
kosta
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 97
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.11.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimePet 16 Jan - 0:10

bili ::
Malo sam se raspitivao i konačno uspeo da saznam, nije novosadska glumica, već beogradska operska umetnica Melanija Bugarinović.

Ona je 1978. (tada je imala 75 god) posle smrti ćerke sa Novim Sadom sklopila ugovor o osnivanju Fonda "Melanija Bugarinović i ćerka (ime i prezime)". Od tada buba stoji u magacinu i vlasništvo je fonda.

Po Zakonu, imovina poklonjena gradu, državi,..., ni na koji način ne može se otuđiti. Ipak zlato je ukradeno, a jedna od dve vile na Dedinju je prodata...

Koga interesuje više može čačkati po Netu, ima toga, ali o bubi skoro ni reč osim "...volkswagen u lošem stanju koji se nalazi u češkom magacinu...". Sliku nisam nigde uspeo naći.
Moj prijatelj iz ns-a zna bivseg direktora upravnog odbora fonda melanije b. i covek koliko se seca auto nije bio u magacinu nego na parkingu gradskog saobracajnog n.s. probacu da saznam nesto vise.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hotvws.com
zikale
VW zaluđenik
VW zaluđenik
zikale


Broj poruka : 243
Godina : 55
Lokacija : leskovac
Datum upisa : 14.10.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimePet 16 Jan - 21:33

o toj bubi zna sve covek koji se na forumu predstavio kao "cirkus" ime mu je dragan iz novog sada
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Jan - 14:00

Pa naravno da zna sve kada je buba u istom objektu u kojoj je i NS Time Club čiji je on vlasnik.

Upoznao sam čoveka, a u klubu ima baš svašata retro, pa čak i jedan MIG 21....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
nebojša
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : Kula
Datum upisa : 23.12.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Jan - 14:48

NS time cheers . Tog lokala se sećem iz studentskih dana. Sećam se miga ali bube se nesećam. Do duše najčešće smo išli leti i sedeli u bašti a netreba zanemariti ni drunken
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Nemanja Nikolić
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Nemanja Nikolić


Broj poruka : 176
Godina : 37
Lokacija : Beograd-Dorćol
Datum upisa : 16.11.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Jan - 15:06

...Gde je taj klub tacno u NS-u ..zeleo bih da odem da vidim!? scratch Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Jan - 17:00

Klub se nalazi u jednom manjem delu tzv češkog magacina, ostali deo su skladišta grada, Matice srpske,... i koliko sam čuo ta buba se nalazi u jednom od tih skladišta, dakle ne u klubu.

Sama lokacija je blizu Štranda, tzv. "kineske četvrti", studentskih domova A i B,...

Koliko sam čuo klub ne radi svaki dan kao ranije, već se koristi samo u specijalnim prilikama (npr 4. maj, 29. novembar,...), a može se i zakupiti,... Dragana tj. Cirkusa nisam video dobrih 3-4 god. a u periodu od 1995 do negde 2002 bio sam jako, jako čest gost, kasnije sam ređe svraćao.

Dakle buba jeste pod istim krovom, ali ne u tom klubu pa se ne može videti osim ako imate ekstra sreću pa naletite na radnika baš tog magacina u kom je buba koji je isto samo svratio.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Feb - 22:03

http://www.polovniautomobili.com/auto_oglasi/Volkswagen/Buba_Volkswagen/116664

Zna li neko nesto vise, ovo je oval izgleda, ima li ga u registru Question scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Feb - 23:47

To Bugman
Lik se nedavno predstavio kao ljubitelj na BG forumu.Taj auto trenutno nije u registru.
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSre 4 Mar - 22:07

Ubacio sam ga u registar neposredno posto si mi javio za njega Wink
1957 lowrider
Nazad na vrh Ići dole
wendol
VW zaluđenik
VW zaluđenik
wendol


Broj poruka : 281
Godina : 45
Lokacija : Bihac
Datum upisa : 04.06.2009

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimePet 12 Jun - 23:43

Bugman ::
@ nebkv
Nasao sam sliku onog sredjenog ovala sto sam pominjao
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Ovalksld2


Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Ovalks2wz1
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Ovalks2wz1.2aad804de5
Buba je boli glava Smile)

www.mimicortazar.blogspot.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mimicortazar.blogspot.com
Gost
Gost




Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSub 13 Jun - 12:43

FULL!
Ovo je EXTRA!
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeUto 16 Jun - 22:11

nebkv ::
Ubacio sam ga u registar neposredno posto si mi javio za njega Wink
1957 lowrider

kad je vec uradjen refresh teme, ta buba je izgleda zavrsila u radionici kod prijatelja mog komsije, izgleda da ima novog vlasnika, nadam se vise informacija uskoro..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeNed 19 Jul - 1:33

Danas je na kratko skup posetila i ova Buba pre 57 koje nema u spisku.Na prvi pogled niko ne bi rekao da je u pitanju auto iz 1953 Suspect
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Th_ovalob
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Th_ovalob09
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeNed 19 Jul - 1:51

odaje ju veličina prednjeg stakla, to prvo vidim ! Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
mimi westfalia
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
mimi westfalia


Broj poruka : 507
Godina : 55
Lokacija : obrenovac
Datum upisa : 19.06.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeNed 19 Jul - 10:48

Ali ficini farovi cine svoje Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.http://vw-klub.com/
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeNed 19 Jul - 11:19

ja ovde nista ne bi dirao Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeNed 23 Avg - 0:03

Sedim u bubi pre jedno mesec dana u centru Mrcajevaca okrenut ka Kraljevu,kad odjednom pokraj mene prozuja ibarskom slep zastavica u pravcu Cacka-Beograda,a na njemu crna buba pre 57.Dok sam ja krenuo,okrenuo se i izasao iz varosice slep mi pobegao.Nisam ni video odakle je-tablice.Buba deluje polukompletno,za rad.Vidi se da je dugo stajala u nekom dvoristu-garazi.Ja nemam predstavu ko je kupac,odakle je i gde je buba pokupljena.a kako ta vest nije ovde obelodanjena verovatno je u pitanju neko ko nije u kontaktu sa forumom-racunarom Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimePon 24 Avg - 16:27

Listam malopre album sa fotofrafijama sa skupova pocev od Jabuke 2002 kada sam prvi put bio,i nadjoh ovu fotografiju iz Jabuke 2003
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Th_2003
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Th_pancevo03
Ovaj oval bi trebao biti 1956to bivsi Zokijev(nas drugar Zoki iz Krusevca),u registru Beograd(ex Zoki).
Inace kada smo kod skupova 2005 je bila bas godina skupova,Jabuka,Mladenovac,Cacak,Krusevac,Lazarevac,Sabac.Koliko znam prvi skupovi na kojima nisam bio su krenuli u sezoni 2001,Jabuka,Cacak,Sabac.Neka me neko ispravi ako gresim
Nazad na vrh Ići dole
cobi
pridošlica
pridošlica
cobi


Broj poruka : 14
Godina : 47
Lokacija : Niska Banja
Datum upisa : 30.09.2009

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav iz Niske Banje   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSre 30 Sep - 15:00

Zdravo,
Evo da se javim i ja.
U mome dvoristu je vec dugo vremena jedna oval buba tj. ono sto je ostalo od nje - ima menjac sva stakla sedista u losem stanju. Videcu po broju sasije ( ako ga nadjem na njoj ) iy koje je godine, spisak sam nasao na Samba sajtu. Poslacu i neke slike .
Toliko od mene za sada .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSre 16 Dec - 18:44

Da li je ovaj split iz oglasa u registru?Paul?Bilo bi lepo nabaviti broj sasije za registar
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimeSre 16 Dec - 20:17

Ja mislim da nije u registru s obzirom da imam podatak da je taj auto bukvalno na klocnama od 1969 godine medjutim Ja se cesto cujem sa Misim i cujem veceras od njega da je navala na Split nevidjena...Pokusacu da saznam nesto vise i da ti doturim te informacije...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitimePet 18 Dec - 21:15

Split iz oglasa je otprilike 1950-to ili 1951 god a prva registracija je 1952 a broj sasije je 0318341 motora 0384837....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» split i oval na holandskom trzistu!
» Split i oval nije split i oval
» split 52 export
» Zwitter
» Split i oval

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: Do 1957-
Skoči na: