vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nezvanicni registar T1 u Srbiji

Ići dole 
+25
aqua
goranmata
Ekangta
dobrica
milan
zrenjaninac
Milanche Le
brabus
kosta
pera
Bugman
cybertel
nikson
GibaniTZa
dexit
jovca
Klemen Klemen
Dika
bubuleja
Milosk
Tomas Volk
zikale
Doktor
Ivan V
nebkv
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSre 24 Okt - 13:35

bubuleja ::
koliko sam pobrojao ima ih 15-ak i jedan koji vozi....eto toliko o t1 u hr...tužno

to doc: treba se ekipirat i krenut u akciju traženja...vidiš da si ti uspio...

idem nagovarat brata da sredimo pick up-a... jocolor


Držim ti fige !

Stvarno je kako god okreneš to uzbudljiv hobi, a ako završi uspjelom restauracijom, nitko sretniji od nas ! alien alien alien
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Registar   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSre 24 Okt - 14:05

Kad pogledamo registar vidi se da jako mali broj od svega ovoga moze da dobije sansu da se restaurira.Opet i ako se to odredjenom broju i desi ne znaci da ce vlasnici imati volje da se druze na skupovima.
Sami skupovi su ovde u Srbiji bili sa 1 do 2 T1 i sa po najvise tri ovala.
Jako malo u odnosu na zemlje koje su u ovim stvarima daleko ispred.
Situacija se polako popravlja po meni i bice bolje.Pitanje je koliko ce vremena biti potrebno da na skupu imamo recimo desetak takvih vozila.
Za ljubitelje iz Nemacke,Belgije ,Engleske... i tamosnje skupove ce i ovo biti smesno.Ja uvek imam u vidu da nismo bogati ovim stvarima pa ako se uspe onda ce za ovako malu zemlju to biti velika stvar.
Ako se pogleda i cena takvih auta kod nas nije uopste velika.
Sama ponuda je mala ili nikakva (sem u slucaju Zikale redukcije projekata).
Sta uopste covek moze da kupi za 1000 ili 2000 EUR a da ima osnova da za te pare dobije auto sa kojim ce biti u fazonu scratch
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 27 Okt - 19:39

Pod rednim brojem 40,dragulj medj T1,najstariji T1 u Srbiji,na Balkanu,a mozda i malo sire Barndoor de luxe(pa mozemo reci "stara samba").Tacno godiste ne znam,mozda oko 1952.To je u okvirima T1 zaista nesto sasvim drugacije,poput splita medju bubama
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Barndoor
Obratite paznju na deo iznad sofer sajbni("celavi T1","bez kacketa"...)
A i sama unutrasnjost ne lici na ove posle 55
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Instrumenttabla
I to plus ovo je De luxe tabla,kod npr. panela,kamionceta ona je jos smesnija.samo sat ispred vozaca,a u sredini i ispred suvozaca ravan lim Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 27 Okt - 19:45

svaka čast nebkv ovo je top pronalazak cheers cheers cheers

ovo se ne viđa svaki dan
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 39
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 27 Okt - 20:49

affraid affraid dao bi levi bubreg za ovako nesto affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 27 Okt - 21:32

jovca ::
affraid affraid dao bi levi bubreg za ovako nesto affraid affraid
U datom momentu je trebalo dati mnogo manje srecom Smile ,1000e.Na zalost nije zavrsio u pravim rukama Crying or Very sad .Tj.kod osobe koja sigurno jedina ovde u Srbiji ima njegove nedostajuce delove,i ko bi ga ubrzo dovezao na skup.Ali znamo gde je pa...Nada umire poslednja Wink
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 27 Okt - 21:45

Jos jedan T1 pod brojem 32 koji se samo fiktivno vodi na listi,a 99% je zavrsio kao staro gvozdje,vise ga nema tu,vlasnik ga bacio.Srecom Beca je pokupio ostatke drugog(broj 30) koji je bio tu u dvoristu.Iskoristice se trap,menjac,branici...
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Lozovik2
Zanimljivo je to da je i ovo nekadasnji panel sa prorezanim otvorima za stakla
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 39
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 27 Okt - 22:52

ja sam video jedan T-1 u blizini pozerevca kad se ide za neka sela. da vidite onaj prizor bounce put je prav kao strela i ravnica je svuda a 50-ak metara u njivi ispod jednog velikog drveta lezi T-1 i onaj veliki znak mu se vidi napred, da znate kako to bode u oci zao mi je sto nisam imao cime da slikam to
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Klemen Klemen
dr. VW
dr. VW
Klemen Klemen


Broj poruka : 1012
Lokacija : Ljubljana, Slovenija
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeNed 28 Okt - 10:01

@nebkv
A gdje se je nalazila i gdje se sad nalazi ova barndoor samba? Kako si je ti uspio slikati?
Zanima me ova priča jer je ovo zaista rijedak primjer, koji se vidi samo na velikim skupovima poput Spa i u muzeju.
Daj se malo razpričaj o toj delux lepotici i još koje slike nebi žalio!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hroscklub.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Barndor samba 1952   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeNed 28 Okt - 10:51

Ja sam isao da je vidim kad nije bila na prodaju.
Mrzim taj bus.
Isao sam ponovo kad se prodavala.Znam ljude.Nudili su mi da ostavim akontaciju i da sutra dodjem po nju na 1000 a mozda je moglo da se da i 800 EUR.Ja u dzepu imao 200 a mogao sam da pozajmim ili bilo sta.
Ljudi su rekli da sutra dolaziu neko ko je zvucao ozbiljan.
Sutra sam u ruci drzao 4 000 EUR jer sam prodao zuto beli T1 ali me Dika pozvao i rekao da je barndor otisao za Orasje.
Tamo nema sanse ni u promilima da se napravi,nemoze ni da ga proda taj.Cak kaze da uziva u tim busevima.
Nudio sam kasnije tipu obadve moje sambe i novac da se zamenimo ali nije vredelo.
To je prvi put da sam razmisljao o kupovini i pogresio sam.Uvek sam bez razmisljanja kupovao a tada nisam hteo da ljudima dugujem jedan dan.
Ispada da ne treba biti OK 100 % scratch
Eto sada imam jos samo jedinu zelju da ako se ikada ukaze sanas ponovo ja i kupim taj barndor.Moram da verujem u to Very Happy
Inace sam pronasao i pripremio 80% onoga sto tom busu nedostaje.Ceo zadnji deo je istrulio i nema ga.Meni ni to ne smeta Very Happy
Eto Klemen,mrzim taj barndor ali isto i molim Boga da ga kupim.Sve ostalo bi tada prepustio drugima valjda
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePon 29 Okt - 13:34

Klemen Klemen ::
@nebkv
A gdje se je nalazila i gdje se sad nalazi ova barndoor samba? Kako si je ti uspio slikati?
Zanima me ova priča jer je ovo zaista rijedak primjer, koji se vidi samo na velikim skupovima poput Spa i u muzeju.
Daj se malo razpričaj o toj delux lepotici i još koje slike nebi žalio!
Toma je dao odgovor na veci deo.Barndoor je bio u Mladenovcu pre nego sto ga je tip iz Orasja kupio.Gde su je nasli momci iz Mladenovca ne znam.Inace bus je u takvom polozaju parkiran i prekriven da sam uspeo slikati samo ove dve fotografije,a da se nesto na njima vidi.Slikao sam je jednom prilikom kada smo Toma i ja svratili u Orasje kod daljeg rodjaka koji cuva sve te buseve tom tipu iz inostranstva.Mozda Dika zna nesto vise u vezi toga gde je prvobitno pronadjena Question
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 13:41

nebkv ::
Evo da ne budu samo suva slova i brojke i par fotografija:
T1 pod rednim brojem 29,slikan pre otprilike dve godine,tada registrovan,prozori naknadno proseceni
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Kombi-baljevac
Ovaj bus menja boraviste,otisao je iz Baljevca za Markovac kod Pece.Nesto vise mozda moze reci Toma s obzirom da sam od njega dobio info
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 16:08

Ovaj T1 na donjoj fotografiji je pod brojem 60.To je jedan od 14 T1 transportera iz Paracina.U stvari toliko ih je bilo u startu na tom placu-otpadu.Sada je plac "siromasniji" za ovaj panel kog je kupio Dragan iz Race,i jos jedan koji je nedugo nakon otkrica otpada zavrsio na starom gvozdju.Na placu su jos uvek tri busa koji su placeni ili skoro placeni i trebaju biti prebaceni.Jedan je Toma kupio(samba),i na licu mesta odvojio upotrebljivo s obzirom da je samba u stvari bila samo trula havarisana skoljka.Znaci ostalo je jos 8 T1 buseva koji su u takvom stanju da mogu posluziti samo kao izvor delova
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Draganbus
Ovaj panel je zanimljiv po svojim kliznim vratima koja su standard na T2 i kasnijim verzijama,ali ne i kod T1.Za divno cudo u Paracinu je od ovih 14 komada tri sa kliznim,i postoje ostatci jos jednog.Vise ih ima tu nego kod svih ostalih pobrojanih na listi!
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 16:12

Ovaj panel je pod brojem 54.Nalazi se na Ibarskoj magistrali izmedju lipovackih suma i Stepojevca.U sustini na zalost samo skoro gola,trula havarisana skoljka.
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Ibarska
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 19:07

sta je sa barndoorom koji se pojavio? What a Face Suspect
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 20:02

dexit ::
sta je sa barndoorom koji se pojavio? What a Face Suspect
Ako mislis na ovaj de lux iz prethodnih postova,nista.Zavrsio je u Orasju,sudbina je potpuno neizvesna.
Drugi u Paracinu cije sam ostatke pominjao ranije, i dalje je tamo.Zahvaljujuci Ivanu locirali smo ostatke prednjeg dela-kabine,i zadnjeg-motorskog prostora.Jos ranije smo uocili trap,vrata,pa i krov.U pitanju je panel,pokusacu sledecom prilikom da utvrdim godiste,ali nece biti lako s obzirom da je plocica pocela da truli.U svakom slucaju ima zadnji prozor sto znaci da je od broja sasije 20-012343,ili od aprila 1951,pa do 55.To su samo ostatci,ali model daje za pravo jednu OZBILJNU rekonstrukciju.Kada fotografisem ostatke i okacim fotke ovde,vecina ce misliti da sam-smo poludeli Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 20:43

Barndoor o kojem sam pricao na sastanku u Beogradu je samo pogresna informacija koju smo dobili Toma i ja, ispostavilo se da covek nije umeo na fotografiji da uoci razliku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Barndor   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 21:07

Evo da budemo jos precizniji.
Moj drugar Peca iz Markovca (vlasnik oval faltdaha 55) je pazario ovaj plavi ex panel 29. sa spiska.
Javio mi se i nije rekao gde ga je pronasao ali po prici je to trebao biti barndor.
Ispostavilo se da su mu ljudi poslali slike,on potvrdio kupovinu a oni mu doslepali kombi sinoc.Strasno je razocaran kombijem.Platio ga kako kaze 800 plus slep.
Nije znao da na slikama sve lepse izgleda no u prirodi.
Za utehu je da je najzad kupio T1
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSub 24 Nov - 22:10

Kada sam ga razgledao pre dve-tri godine primetio sam da je u fazonu "ma samo nesto prikrpi i prekreci da prodje jos jedan tehnicki",ali sam mislio da se to talasanje nece videti na slikama,a vidi se.Mozete onda zamisliti kakav je u prirodi.Draganov panel izgleda losije,ali sam siguran da bi kod ovog plavog krpljenje islo mnogo visoksije kad bi se skinule sve one naslage limova krpljenih tokom godina(prosecane prozore i ne racunam).I uopste vise volim stari auto parkiran u sljivaru 30 godina nego nesto ovako.Ali da me neko pogresno ne shvati.Ipak je ovo T1,ima papire i osnovu za rad.Jedino smatram da je preplacen u odnosu na stanje,samo slep je cetvrt cene.Mislim da je mogao da se uzme povoljnije
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeNed 25 Nov - 11:30

nebkv ::
dexit ::
sta je sa barndoorom koji se pojavio? What a Face Suspect
Ako mislis na ovaj de lux iz prethodnih postova,nista.Zavrsio je u Orasju,sudbina je potpuno neizvesna.
Drugi u Paracinu cije sam ostatke pominjao ranije, i dalje je tamo.Zahvaljujuci Ivanu locirali smo ostatke prednjeg dela-kabine,i zadnjeg-motorskog prostora.Jos ranije smo uocili trap,vrata,pa i krov.U pitanju je panel,pokusacu sledecom prilikom da utvrdim godiste,ali nece biti lako s obzirom da je plocica pocela da truli.U svakom slucaju ima zadnji prozor sto znaci da je od broja sasije 20-012343,ili od aprila 1951,pa do 55.To su samo ostatci,ali model daje za pravo jednu OZBILJNU rekonstrukciju.Kada fotografisem ostatke i okacim fotke ovde,vecina ce misliti da sam-smo poludeli Very Happy
Nije bas tako bilo. Laughing ja sam video hrpu lima skoro sjedinjenu sa zemljom i pomislio: "zamisli da je ovo barndor" i sagnem se pokusam da vidim ovalnu sipku koja drzi menjac (kod novijih je kutija) ali vec je utonula u zemlju i ne vidim iz prve, posle jos pola sata vratim se na to mesto i opet probam da je uocim ali zbog visoke trave i limenih ostataka ne uspem i odustanem. posle sat vremena Toma i ja smo pomerali neki krov T1 da vidimo nesto ispod ali nista i vratimo ga a Toma kaze pa evo ga krov od barndora. tu smo nesto rekli kao ma tu je bio neki barndor (paracin) cim ima njegovih ostataka i onda Toma ode do onog krsa koji ja nisam mogao da identifikujem i prepozna ga. To je to Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Barndor   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeNed 25 Nov - 13:36

Menjac sa tog barndora nisam zatekao.Prednji trap je otisao kompletan pre godinu dana na otpad.Siguran sam da bih uspeo da sasiju vratim da iz dva komada bude kompaktna ponovo.Krov nije problematican jer postoji na licu mesta.Zadnji deo je prelomljen ali bi se dao rekonstruisati.Prednja maska je tu ali je puno propala pa bi se morala praviti od tih ostataka a i od mladjeg busa.
Sve to moze ali i dalje nedostaju delovi za taj model.Nema ih puno jer je panel ali su svi specificni.Eto da sam sebi na volju da i ja malo mastam Very Happy Very Happy Very Happy
Da su mi finansije neogranicene zezao bih se sa njim,ovako zbrinuce te ostatke Beca.
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeNed 25 Nov - 14:21

Ivan V ::
nebkv ::
dexit ::
sta je sa barndoorom koji se pojavio? What a Face Suspect
Ako mislis na ovaj de lux iz prethodnih postova,nista.Zavrsio je u Orasju,sudbina je potpuno neizvesna.
Drugi u Paracinu cije sam ostatke pominjao ranije, i dalje je tamo.Zahvaljujuci Ivanu locirali smo ostatke prednjeg dela-kabine,i zadnjeg-motorskog prostora.Jos ranije smo uocili trap,vrata,pa i krov.U pitanju je panel,pokusacu sledecom prilikom da utvrdim godiste,ali nece biti lako s obzirom da je plocica pocela da truli.U svakom slucaju ima zadnji prozor sto znaci da je od broja sasije 20-012343,ili od aprila 1951,pa do 55.To su samo ostatci,ali model daje za pravo jednu OZBILJNU rekonstrukciju.Kada fotografisem ostatke i okacim fotke ovde,vecina ce misliti da sam-smo poludeli Very Happy
Nije bas tako bilo. Laughing ja sam video hrpu lima skoro sjedinjenu sa zemljom i pomislio: "zamisli da je ovo barndor" i sagnem se pokusam da vidim ovalnu sipku koja drzi menjac (kod novijih je kutija) ali vec je utonula u zemlju i ne vidim iz prve, posle jos pola sata vratim se na to mesto i opet probam da je uocim ali zbog visoke trave i limenih ostataka ne uspem i odustanem. posle sat vremena Toma i ja smo pomerali neki krov T1 da vidimo nesto ispod ali nista i vratimo ga a Toma kaze pa evo ga krov od barndora. tu smo nesto rekli kao ma tu je bio neki barndor (paracin) cim ima njegovih ostataka i onda Toma ode do onog krsa koji ja nisam mogao da identifikujem i prepozna ga. To je to Very Happy
Nisam bio upucen u detalje,jer sam se u to vreme borio sa secenjem limarije sa donora panela sa kliznim vratima za moj 63,ali ostalo mi je u secanju da si ti razgledao ostatke,uostalom Toma i ja smo toliko puta bili u Paracinu i nismo locirali te ostatke,a ti si prakticno prvi put,i eto...Doduse uociti i desifrovati onu gomilu lima i nije tako prosto,sem ako tamo ne trazis bas to.Ipak se tamo nalazi skoro 30 auta u komadu,i jos 10tak posecenih unaokolo
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 29 Nov - 18:01

Panel pod brojem 93,selo Cumic blizu Topole.Oko 60tog godista(napred siljati migavci,pozadi rupe za male okrugle stop lampe).Posluzice kao donor za neki drugi bus Crying or Very sad
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Panel1
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 11:24

Kamionce Dragana iz Race pod brojem 52
Ovako je izgledao pre kupovine i radova,parkiran u jednom preduzecu na ulazu u Zajecar
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Zajecar-dragan
S obzirom da je bio u vlasnistvu firme Dragan je taj i narednih dana imao odredjenih problema prilikom prevoda.Srecom je izbegao placanje i PDV-a.
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 11:27

A ovo je isto kamionce nakon farbanja,delom zapoceto pakovanje.U istom stanju je i danas s obzirom da je Dragan vec duze vreme na privremenom radu u Rusiji
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Kamioncedragan
Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Dragankamionce
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar T1 u Srbiji   Nezvanicni registar T1 u Srbiji - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nezvanicni registar T1 u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji
» nadjeno u srbiji
» Najstariji VW u Srbiji?
» Farbar u Srbiji!!!
» Replika karmana u srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: Do 1967-
Skoči na: