vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Merač nivoa goriva - 1303

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimeNed 21 Okt - 12:57

Elem, navikoh se na činjenicu da mi je rezervoar prazan kada kazaljka tek zađe u R polje, ali to nije sve:

Kazaljka mi je pokazivala da ima nešto između pola i praznog...Sutradan upalim auto, kada ono kazaljka ode na između pola i punog...Ajde, rekoh da se ne zezam, sipam čorbe za hiljadu kinti, i kazaljka ode na 1mm pre punog - tj kao da je prethodno pokazivanje bilo tačno...

Meni više ništa nije jasno sa tim cajgerom...Ili mi je neko sipo čorbu a nije mi reko (koliko je to verovatno? nije mi rođendan...), ili nešto nije u redu a ja ne znam šta...

@Dule, reci mi kako se vadi pokazivač na 1303? On ima drugačije kačenje, valjda na prncipu "bajoneta", kako sam pročitao...Jel ide neki dihtung ispod i koliko je on bitan?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimeNed 21 Okt - 15:00

GibaniTZa ::
Elem, navikoh se na činjenicu da mi je rezervoar prazan kada kazaljka tek zađe u R polje, ali to nije sve:

Kazaljka mi je pokazivala da ima nešto između pola i praznog...Sutradan upalim auto, kada ono kazaljka ode na između pola i punog...Ajde, rekoh da se ne zezam, sipam čorbe za hiljadu kinti, i kazaljka ode na 1mm pre punog - tj kao da je prethodno pokazivanje bilo tačno...

Meni više ništa nije jasno sa tim cajgerom...Ili mi je neko sipo čorbu a nije mi reko (koliko je to verovatno? nije mi rođendan...), ili nešto nije u redu a ja ne znam šta...

@Dule, reci mi kako se vadi pokazivač na 1303? On ima drugačije kačenje, valjda na prncipu "bajoneta", kako sam pročitao...Jel ide neki dihtung ispod i koliko je on bitan?

Sve mi se cini da si Ti ludo zaljubiska pa si moze biti ponekad pomalo zaboravan, mozda si zaboravio kad si sipao corbu. lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimeNed 21 Okt - 15:32

Dihtun ti je mnogo vazan ( na svakom mesto gdeje postojao). Koliko se ja secam, on se samo odvrce, ono 3/4 u stranu i onda ga polako izvuces? Uff stao mi mozadk, a vadio sam ga 1001 put i pokusavao nesto da popravim. Naravno nikada ga nisam popravio.

Plovak B kvaliteta ( na koji nemas garanciju) je 30 Evra, a A kvalitet kosta 100 evra i on mi je nesto skup.

vozim bube xx godina i merac za gorivo mi nikada nije radio, kao i grejanje!
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimeNed 21 Okt - 16:26

@Dika

Pa možda ponekad i jesam malo zaboravan, ali što se čorbe tiče jako dobro znam kada sam koliko uzo i čuvam račune...Koliko mi je ovo sve čudno prosto mi dođe da ispraznim magacin i da vidim koliko stvarno čorbe ima Laughing Laughing Laughing

@Dule

Meni za dve godine nije radilo grejanje...Ali plovak je nešto sa čim se ne bih zezao, prosto mrzim kada ostanem bez čorbe...Videću šta ću i kako ću, u krajnjem slučaju kantica sa 5l u gepek i onda mi sitno...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimePon 22 Okt - 8:33

A kako se vadi plovak iz rezervoara, na srafove ili je i to bajonet-sistem?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimePon 22 Okt - 8:55

Rekoh da je bajonet sistem...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimePon 22 Okt - 9:07

>@Dule, reci mi kako se vadi pokazivač na 1303? On ima drugačije kačenje, >valjda na prncipu "bajoneta", kako sam pročitao...Jel ide neki dihtung ispod i >koliko je on bitan?

Ovde pise "pozkazivac" a ne plovak - mislio sam da je pokazivac ono sa kazaljkom, a ne plovak...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimePon 22 Okt - 9:32

Lapsus...

Oproštaj molim...
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitimePon 22 Okt - 11:21

ja sam zbunjen!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Merač nivoa goriva - 1303 Empty
PočaljiNaslov: Re: Merač nivoa goriva - 1303   Merač nivoa goriva - 1303 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Merač nivoa goriva - 1303
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Konstanter ili konsanta za pokazivac nivoa goriva
» NEnormalno gutanje goriva
» Pokazivac kolicine goriva
» plovak za merenje goriva
» KAZALJKA goriva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: