vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nova Buba?

Ići dole 
+10
Mico
Dika
nikson
dexit
markoniw
toxic
buRago
KdF
gazda
GibaniTZa
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimePon 15 Okt - 20:37

http://www.vwvortex.com/artman/publish/vortex_news/article_2052.shtml

Elem, po mom mišljenu, ovo je povratak VW na koncepciju Bube...

Ukratko:

Auto sa motorom pozadi (2 ili 3 cilindra, ovaj veći u opcionalnoj kombinaciji sa turbom - ali nije vazdušnjak)

Cena do 8k€...

Enterijer do maksimuma iskorišćen...Dizajn je ono što je prodavalo Bubu - smiling face

U proizvodnju ulazi 2010

Ja bih ovo uzeo bez razmišljanja...Mnogo mi se sviđa...Imam taman 2 godine da uštekam za učešće


cheers
Nazad na vrh Ići dole
gazda
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
gazda


Broj poruka : 514
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimePon 15 Okt - 20:54

Samo uzmi pa kad ti sam downloaduje neki virus sa neta i pocne da stuca,javi se da ti instaliram kasperskog Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimePon 15 Okt - 21:00

Ma, uhakovaću ga ja nekako lol!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimePon 15 Okt - 21:29

Folksvagen se ovim automobilom samo vraca na ideju da napravi jeftin automobil, tu od koncepcije Bube postoji samo motor nazad i zadnja vuca. Koliko sam razumeo, medjutim, ovo je ucinjeno zbog sto efikasnijeg iskoriscenja prostora. Kod Bube je ova koncepcija usvojena prevashodno zbog cene, jer su tadasnja tehnicka resenja uglavnom predvidjala motor i menjac napred, a diferencijal i pogon nazad. Spajanjem menjaca i diferencijala izbegnuta je upotreba kardanskog vratila, a takodje je izbaceno jedno kuciste (jer su menjac i diferencijal u istom kucistu). Time su znatno umanjeni troskovi proizvodnje. Verovatno je iz istog razloga je primenjeno i vazdusno hladjenje. Jedino mi nije jasno sta se desilo sa jednim od prototipova motora koji je bio dvotaktni, verovatno nije zadovoljio neke uslove... U svakom slucaju cena je morala biti manja od cene usvojenog motora. I da budem iskren, posto sam pobornik dvotaktnih motora, zao mi je sto isti nije bio usvojen, mada bi to verovatno znacilo da Buba nikada ne bi bila napravljena u ovako velikom broju primeraka. Izgleda da je Porse ipak bio dalekovid sto se izbora motora tice.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 12:15

Izgleda ok cyclops
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 12:30

tongue
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
toxic
dr. VW
dr. VW
toxic


Broj poruka : 1065
Godina : 52
Lokacija : Friedrichdorf-NG
Datum upisa : 20.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 12:41

napokon da si zelim jednog novog vw-a.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.classic99.hr
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 14:07

Moje misljenje je da je VW davno izgubio bitku sa "kosookima"(Japanci ,Koreanci i sutra Kinezi),kao i ostali evropejci, te da ce morati nesto dramaticno da se dogodi pa da evropska auto industrija povrati svoj ugled...Nama ostaju nostalgicna secanja (sva sreca jos uvek opipljiva kroz bubu bounce ).
Zao mi je sto VW nije uspeo sa retro fazonom kao Fiat 500 Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 14:12

Koliko znam, nova Buba je konstruisana i lansirana u Americi, pa je njena proizvodnja kasnije preneta i u Nemacku. To govori da je auto u stvari izvorno radjen za americko trziste pa uopste ne cudi sto nije uspeo da postigne neki veliki uspeh. U svakom slucaju, ne mislim da je nemacka auto industrija izgubila bitku sa daleko-istocnom... To ce tek da se desi kada Kinezi pocnu da masovno proizvode jeftine automobile - to ce prakticno sahraniti svu svetsku auto industriju, isto kao sto su sahranili elektronsku, tekstilnu i druge grane industrije.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 14:25

TO:Sloba
Cak i nemci u skoro svim test(vlasnici)pokazateljima , stavljaju japanska vozila ispred svojih (narocito HONDA),a prateci genezu dogadjanja na auto trzistu,mislim da se glavni "lom"dogodio kada je tojota konkurisala golfu 2 sa svojim modelom korola 80tih godina i dobila bitku..Tojota je proglasena sa svojim modelom korola za najprodavaniji model SVIH vremena..i to mislim ove godine..
Nego ,jer ste otpratili deo u vestima o pogibiji Tose da se nijedan vazdusni jastuk u tuaregu nije aktivirao affraid
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 14:46

Te statistike koje govore o pouzdanosti se stalno menjaju, koliko sam informisan japanska kola nisu vise na prvom mestu u tom pogledu.

Sto se vazdusnih jastuka tice, za uvezene automobile iz inostranstva koji su bili "malo" havarisani je opste poznato da te jastuke ovde (a ni tamo) niko ne popravlja jer su popravke jako skupe (jednom aktiviran vazdusni jastuk vise ne radi i potreban je jako skup - neisplativ - remont). I onda se desi da neko kupi "malo" havarisan i "popravljen" auto kome jastuci ne rade... Da li je to ovde bio slucaj ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 14:57

KdF ::
Koliko znam, nova Buba je konstruisana i lansirana u Americi, pa je njena proizvodnja kasnije preneta i u Nemacku. To govori da je auto u stvari izvorno radjen za americko trziste pa uopste ne cudi sto nije uspeo da postigne neki veliki uspeh.

ova prica podseca na 1303? What a Face
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 15:16

Nova Buba je i konstruisana i proizvodjena u Americi, u nekoj fabrici u Novom Meksiku koliko znam. Tek posle nekoliko godina proizvodnja je pocela i u Nemackoj.

Sto se 1303 tice, ova jeste bila namenjena za americko trziste, ali ne znam da li je pravljena tamo. Konstruisana tamo svakako nije.

Znaci nije ista prica...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 15:38

2 Dexit:

1303 je bila prilagođena za američko tržište a prodavana širom sveta i proizvodila se samo u Nemačkoj i u neznatnom broju u Sarajevu...

Za razliku od nekih jubi i special modela ona je čistokrvna Švabica - Nemac projektovao, Nemac napravio...
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 16:25

@kdf

nisam rekao da je ista nego podseca: prilagodjena amerima, nije postigla veliki uspeh, itd...

@giba

jubi je takodje projektovao nemac, prilagodjena je nemackom trzistu i prodavana iskljucivo na nemackom trzistu... jedino sto je sklapao neki hose! 3 : 2 za mene! What a Face

btw, sudeci po brojevima svaka kombinacija je moguca kod mene cyclops
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 21:28

KdF ::
Koliko znam, nova Buba je konstruisana i lansirana u Americi, pa je njena proizvodnja kasnije preneta i u Nemacku. To govori da je auto u stvari izvorno radjen za americko trziste pa uopste ne cudi sto nije uspeo da postigne neki veliki uspeh. U svakom slucaju, ne mislim da je nemacka auto industrija izgubila bitku sa daleko-istocnom... To ce tek da se desi kada Kinezi pocnu da masovno proizvode jeftine automobile - to ce prakticno sahraniti svu svetsku auto industriju, isto kao sto su sahranili elektronsku, tekstilnu i druge grane industrije.

Nova buba nije uspjela prvenstveno zbog cijene.Shminka brate!!! tongue
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 22:08

@Dexit

Sta bre pričaš da 1303 nije postigla uspeh? Čime se rukovodiš? To je bio model da spase što se spasti može od VW vazdušnjaka, pojavio se kada je već bilo prekasno...

Pa poslednja Buba koja je proizvedena na ovom našem kontinentu i koja je otišla sa njega je upravo 1303 u kabrio varijanti...

Pogledaj malo cene očuvanih 1303 i drugih Buba tog godišta preko grane...I pravi german look je nezamisliv bez 1303...

I još jedno : MADE IN GERMANY - to se računa i ceni cheers
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeSre 17 Okt - 23:53

rukovodim se informacijom da se 1975 vw vraca standardnoj, klasicnoj, ekonomicnoj i prepoznatljivoj liniji posle samo 4 godine prozivodnje 302 i 303 modela. ipak je buba narodni auto. diskovi, mcpherson i sl stvari koje su uglavili u super bube nisu mogli da isprate vec naprednije automobile tih godina sa istom ili slicnom opremljenoscu...

jeste 303 kabrio poslednji proizvedeni model - izasao je iz karmann karoserista '80, sam kazes - van kontinenta. za ameriku, evropljani nisu mnogo zagrizli super bube ili se ja varam, bez obzira sto su naprednije, to ne dovodim u pitanje? zadnji standardni model je ipak prepoznatljiv 1200 - proziveden u emdenu, a pritom nije otisao sa evropskog tla... lol!

cene tih godista se ne mogu meriti iz jednostavnog razloga sto standard 1200 iz '75 i 1303 iz '75 imaju ogromnu razliku kad je opremljenost u pitanju - mada, kod nas taj cenovnik i ne vazi...

primera radi german look jeste made in germany al' to ne znaci da se racuna i ceni afro Laughing

a cime se ti rukovodis kad kazes da je 1303 postigla uspeh? cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeČet 18 Okt - 6:10

dexit: a cime se ti rukovodis kad kazes da je 1303 postigla uspeh?


Pa dexi vozi je jedan Her Prezident cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeČet 18 Okt - 8:35

Uspeh je jer tehnički najnaprednija Buba:

-Najudobnija, najbolje leži

-Najbrža, najjača

-Najviše prostora unutra

-Najlakša za upravljanje...

Pored svega toga zadržavala je jednostavnost konstrukcije...

A to koliko je obična Buba kasnije postigla uspeh govori podatak da je od 1981 do 2003 proizvedeno samo milion i neki primerak!!! A za 5 (ili 4, još gore) godina koliko se proizvodila Super Buba je napravljeno oko 3,5 mil primeraka (14% od ukupnog broja za 3.5% vremena proizvodnje - statistika ne laže a računam samo Sedane)...Navedi mi neki auto iz tog perioda koji ima slične cifre...

Da sumiram - Super Buba je za klasu iznad obične Bube i time je upala u Golfov segment što joj nije dalo dug život. Da se pojavila recimo '65 sve bi bilo drugačije...Ista priča je i sa Typ3 i Typ4 - kasnili su po 5 godina...



Onda ta priča koja anulira vrednost modela koji je bio namenjen za Ameriku ili koji se tamo extra prodavao je skroz pogrešna...VW je postao to što jeste jer se Buba extra prodavala preko bare, posebno u SAD i to je bilo sredinom 60tih...Uostalom i svima nama omiljeni Porsche 911 je bio namenjen za Amerikanca...

A ti to malo čezneš za nekom Superkom?Ili se bagujem?
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeČet 18 Okt - 8:57

Eh bre, momci, bitno je da ja princip isti (vazduhom hladjen) sve su ostalo nijanse...
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeČet 18 Okt - 11:33

GibaniTZa ::
Uspeh je jer tehnički najnaprednija Buba:

-Najudobnija, najbolje leži

-Najbrža, najjača

-Najviše prostora unutra

-Najlakša za upravljanje...

Pored svega toga zadržavala je jednostavnost konstrukcije...

ja sam rekao da to ne dovodim u pitanje... ali ne vidim uspeh modela u tome!?

Citat :
A to koliko je obična Buba kasnije postigla uspeh govori podatak da je od 1981 do 2003 proizvedeno samo milion i neki primerak!!! A za 5 (ili 4, još gore) godina koliko se proizvodila Super Buba je napravljeno oko 3,5 mil primeraka (14% od ukupnog broja za 3.5% vremena proizvodnje - statistika ne laže a računam samo Sedane)...Navedi mi neki auto iz tog perioda koji ima slične cifre...

upravo, sta govori informacija da se preko milion i nebitno komada standard buba prozivelo a 20 godina posle prozivodnje super buba? scratch da je super buba bio uspesan model? pa i za standard bube golf iz 1975 je bio napredan pa to ocigledno nije omelo narodne mase da kupuju standard bube i posle toga...

Citat :
Onda ta priča koja anulira vrednost modela koji je bio namenjen za Ameriku ili koji se tamo extra prodavao je skroz pogrešna...VW je postao to što jeste jer se Buba extra prodavala preko bare, posebno u SAD i to je bilo sredinom 60tih...Uostalom i svima nama omiljeni Porsche 911 je bio namenjen za Amerikanca...

meni ne smeta sto je buba imala odlicnu prodaju preko bare nego sto zu zbog istih [amera] morali da se 'uvlace' menjajuci koncepciju Laughing

Citat :
A ti to malo čezneš za nekom Superkom?Ili se bagujem?

malo, ali posle nekih standard buba iz '50, '60, t1, ghie, fridolina recimo... Laughing

inace, nemam ja nista protiv 1303jki cyclops
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeČet 18 Okt - 11:46

znači ja vozim običnu bubu cheers
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimeČet 18 Okt - 16:20

Citat :
upravo, sta govori informacija da se preko milion i nebitno komada standard buba prozivelo a 20 godina posle prozivodnje super buba? scratch da je super buba bio uspesan model? pa i za standard bube golf iz 1975 je bio napredan pa to ocigledno nije omelo narodne mase da kupuju standard bube i posle toga...

Jednostavno - bila je jeftinija...Zašto je Amiga prestala da se proizvodi? Ista priča - cena i marketing...

Pored navedenog uspeh modela su brojke koje pokazuju količinu proizvedenih komada za dati period vremena...

Šta, 1303ka ima linijski četvorocilindraš vodom hlađen poprečno postavljen napred? To je uvlačenje a ne povećavanje šoferšajbne i unapređivanje oslanjanja...Prva Super Buba (1302) je bila namenjena svim tržištima a između nje i 1303 su razlike u komandnoj tabli, šoferci i veličini haube (i od 74 i 75 u nekim delovima trapa)...
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitimePet 19 Okt - 13:23

za volkswagen bubu sve je krenulo nizbrdo godine 1969...tada im je umro dugogodišnji direktor H.Nordhoff koji je 30 godina držao konce kako u marketingu tako i u proizvodnji...

1303 i 1302 su modeli sa kojima je sve završilo ali nije rečeno da se to nebi dogodilo da su se do kraja proizvodile "obične bube" stvar je bila u pomicanju standarada sigurnosti..a svi znamo da je 70-ti krenuo boom razno raznih automobila tehnički naprednijih od bube....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nova Buba? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nova Buba?   Nova Buba? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nova Buba?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» ''Nova'' buba
» Buba 1303 kao nova--PRODATA!!
» VW1300 1972 = KAKO CE DA IZGLEDA NOVA STARA BUBA
» Nova 2011 god.
» SRECNA NOOOVAAA 09!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: