vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 rikverc skripanje

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
KiCaSd
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 27
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePet 8 Jun - 11:41

...e ljudi ovo sam primetio juce ujutru i jutros opet.Prvi put kad upalim auto i ubacim u rikverc i krenem cuje se neko skripanje u zadnjem delu auta,nije toliko jak zvuk i onako na prvi pogled ne deluje kao da se nesto lomi unutra.ovo se posle kad se zagreje menjac ne desava.ima neko ideju?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePet 8 Jun - 11:51

Za pocetak proveri nivo ulja u menjacu. Mozda negde curi a nisi primetio...

Da li kada ubacis u rikverc mozda moras da pridrzis rucicu, da li ispada iz rikverca?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePet 8 Jun - 12:02

Vidi kakve su ti manžetne i da li imaš ulja na zadnjoj strani anker platne (to ti ono gde su prikačeni paknovi, recimo zadnja strana doboša ako se tako može reći)...Ako tu imaš tragove ulja najverovatnije da ti je nivo ulja drastično opao...

Negro, malo bih sada da se pohvalim, ovaj problem je koliko kontam, nemoguć na 1303 jer se ulje iz menjača koristi samo za menjač a ne i za podmazivanje ostalih sklopova zadnje osovine...
Nazad na vrh Ići dole
KiCaSd
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 27
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePet 8 Jun - 16:05

Citat :
Da li kada ubacis u rikverc mozda moras da pridrzis rucicu, da li ispada iz rikverca?
to mi se nije desavalo.aj` prvericu nivo ulja.sad cu da se obrukam a kako da proverim?
@giba ti i tvoja 1303 Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePet 8 Jun - 16:19

Odvrneš onaj šraf sa leve strane menjača, kod osovine,to je ključ imbus 17, i brkneš prst unutra...Nivo ulja treba da bude do donje ivice otvora...Kroz tu rupu se i doliva, ali ti za to treba crevo i jedan levak koje ćeš podići na visinu da bi imao veći pad i lakše usuo to ulje...
Nazad na vrh Ići dole
KiCaSd
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 27
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 05.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePon 11 Jun - 18:27

...utvrdio sam da se skripanje cuje i kad pritiskam zadnju levu(vozacevu) stranu na dole,izgleda da je amortizer.moracu malo da smanjim nocne operacije:))))
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitimePon 11 Jun - 20:30

KiCaSd ::
...utvrdio sam da se skripanje cuje i kad pritiskam zadnju levu(vozacevu) stranu na dole,izgleda da je amortizer.moracu malo da smanjim nocne operacije:))))
Da li ti se skripanje cuje i kada pritisnes prednji desni tocak?Ako se i tu cuje,to je znak za smanjenje nocnih operacija!I ja sam imao slican problem,i kada sam promenio zadnje amortizere,nema vise skripanja!Najjeftiniji su ti zadnji amortizeri u sistem d&s 0112641079 oko 1400 din po komadu!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Sponsored content





rikverc skripanje Empty
PočaljiNaslov: Re: rikverc skripanje   rikverc skripanje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
rikverc skripanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Skripanje!
» rikverc
» Prekidac rikverc svetla
» Kupujem zadnje svetlo za maglu i rikverc svetlo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: