vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 VW buba 1971

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Loshmi
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 27
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 22.08.2022

VW buba 1971 Empty
PočaljiNaslov: VW buba 1971   VW buba 1971 Icon_minitimePon 22 Avg - 11:46

Pozdrav svima, red je da predstavim sebe i svoju bubu. Ali pre svega sebe, i da se malo vratim u proslost.
Milos iz Smedereva, '96-o godiste, volim da cackam sve sto se tice automobila i motora od malih nogu i tako.

Kako je doslo do toga da zavolim bube? -pa nikako, i nisam ih zavoleo nego oduvek voleo  VW buba 1971 1f600
Naime prvi auto kog se ja secam je bila nasa crvena YU buba iz '86-e, koja je bila kupljena kad sam ja imao godinu dana. Vozila me je u vrtic, prosla sa nama najteze sankcije, jeste da je bila nalickana za prodaju tako da joj je stalno nesto falilo(ali sreca njena pa je cale bio sam svoj majstor, sve radio pa cak i polugeneralnu ispred kuce na travi, tako je ljubav prema cackanju svega cega se dohvatim dosla i do mene... kruska ne pada ispod jabuke) VW buba 1971 1f600
Na njoj sam ucio da vozim po neprometnim makadamskim ulicama kad sam bio osnovac, onda ju je uhvatio trulez, stajala je neko vreme i otisla na otpad za 100e. Jedini auto koji ne mogu da prezalim, koji je imao dusu, al ajd sad...


VW buba 1971 Viber_10


E sada dolazimo do ove nemice 1971. Naime moj pokojni deda je prvi vlasnik, cuvao ju je kao oci u glavi. Izbegavao da vozi zimi, bio velika picajzla sto se odrzavanja tice, sve na njoj je moralo da bude cakum- pakum i perfektno. Imam i fabricko uputstvo i servisnu knjizicu od nje Smile Ta buba je mene dovezla iz porodilista, vozila i dovozila iz vrtica, vozila na plivanje i na odmore itd...

Ja, deda i buba, paaaa... '97-e cenim po svom uzrastu  VW buba 1971 1f600


VW buba 1971 Viber_11


Nazalost, deda je 2018-e naprasno dobio tezi oblik demencije tako da vise nije bio u stanju da vozi, ali je i u takvom stanju insistirao da se registruje, pa ju je moj tata odvezao, i do pre neki dan joj je ta voznja do tehnickog iz oktobra 2019e bila poslednja do sad. Prosle godine je, nazalost, preminuo i igrom nesrecnih okolnosti je meni, kao unuku jedincu, pripala. Do sad nisam mogao da je registrujem, pre neki dan sam dobio resenje i sad na posao, da joj se vrati stari sjaj, pa na tehnicki. Mada oko nje nema ni sta mnogo raditi.

Od nedostataka: ne radi pokazivac goriva(koji je radio, ne znam sta je moglo da se desi al resicu ja vec to, verovatno neka oksidacija) i zablokirale su kocnice od stajanja. Ne totalno, cim na cimanje moze da se pogura(pa sam je i provozao malo po ulici 100-200m tako, koci, ukopava, samo sto ne otpusta lepo).

Od rezervnih delova za nju imam brdo... stari karburator ociscen u servisu i konzerviran, novi stavljen zbog polugice gasa, na njoj je malo vlazilo a deda nije hteo nista da nosi na bixovanje itd nego otisao i kupio nov. 3 kompleta rezervnih svecica, platine, pumpu goriva, nov amortizer volana, sva 4 kociona cilindra i paknova(ali necu da montiram vec bih stare da razradim ako budem mogao a nove cuvam za rezervu jer bube ne planiram da se ikad odricem, pa trebace a pitanje kako ce za koju godinu biti za delove), regler znam da je pre neku godinu stavljen nov(BOSCHov), razne sajle nove nalazio po ormarima, auspuh je takodje skoro stavljen nov, rezervoar pre koju godinu takodje itd... uglavnom sem tih sitnica zbog stajanja nema sta bitno pipati. Naravno, ulje u motoru i kocnicama se podrazumevaju.

Planiram u buducnosti da nosim zadnji branik na hromiranje. Naime zbog cega je ofarban u sivo- davnih godina ga je u Bosni covek lupio sa ficom otpozadi i iskrivio mu branik. On je odmah otisao i kupio nov, stari bacio, ali taj novi nije bio ni upola kvalitetan kao stari(prednji originalni nema jednu tackicu), pa je korodirao vec posle par godina.
Steta je na ovakvom primerku da to odudara. I Migavce na blatobranima da ofarbam u sivo jer su izbledeli a sivi su i bili.

Sam motor znam da sigurno nikad nije otvaran, dok je skidan zbog zamene kvacila 3 puta. Poslednji put su promenjene i gumice na hladnjaku jer je pustala po koju kap ulja, tako da sad vise ni toga nema.

I buba danas:

VW buba 1971 20150210

VW buba 1971 20150211

VW buba 1971 Img_2010

VW buba 1971 Img_2011


I jedan skorasnji snimak paljenja i kratke voznjice po kraju, ali kao nov clan ne mogu da uvezem spoljne linkove pa ga mozete potraziti na jutrjubu pod nazivom:

VW Buba 1971 - Prvo paljenje i test voznja nakon godinu dana    (kanal takodje loshmi).


Pa eto, kako se sta u buducnosti bude desavalo sa bubom izvestavacu ovde. Nadam se lepom druzenju pa se mozda nekad i upoznamo na nekom oldtimer skupu VW buba 1971 1f600
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

VW buba 1971 Empty
PočaljiNaslov: Dobrodošao   VW buba 1971 Icon_minitimeNed 4 Sep - 2:48

Dobrodošao!
Odličan primjerak špar bube sa, pomalo tužnom ali, ozbiljnom pričom. Pokojni deda je sigurno ponosan. Na tebi je da je maziš i paziš! Svakako je treba servisirati, ali to je kod bube bar lako i finansijski podnošljivo.
Nadam se da će sa ovom pričom ovaj forum malo živnuti.

Pozdrav iz Sarajeva!
Nazad na vrh Ići dole
Loshmi
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 27
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 22.08.2022

VW buba 1971 Empty
PočaljiNaslov: Re: VW buba 1971   VW buba 1971 Icon_minitimeNed 4 Sep - 23:18

Hvala na lepim recima! Veliki pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

VW buba 1971 Empty
PočaljiNaslov: Re: VW buba 1971   VW buba 1971 Icon_minitimeUto 27 Sep - 21:30

Pozdrav i dobrodosao
Kao prvo hvala na zanimljivoj prici
Crvena Buba bi trebala biti 76to Smile
Sto se tice bele zaista lep primerak,zanimljivo je da su stedeli na hrom poklopcu migavaca na krilu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





VW buba 1971 Empty
PočaljiNaslov: Re: VW buba 1971   VW buba 1971 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
VW buba 1971
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» buba 1971 na prodaju
» Buba 1200 1971
» VW 1971
» 1971. VW 1300
» Bubajlo 1971

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: