vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Raštelovani ventili i potrošnja ulja

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Raštelovani ventili i potrošnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Raštelovani ventili i potrošnja ulja   Raštelovani ventili i potrošnja ulja Icon_minitimeČet 7 Feb - 10:03

U posljednje vrijeme sam primijetio da je potrošnja ulja na mojoj bubi 1200 povećana, pa sam pošao kod servisera, koji je rekao da su raštelovani ventili. Da li osim drugih uzroka, povećanje potrošnje ulja ima veze sa raštelovanim ventilima ?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Raštelovani ventili i potrošnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Raštelovani ventili i potrošnja ulja   Raštelovani ventili i potrošnja ulja Icon_minitimeČet 7 Feb - 10:23

Potrošnju ulja ne prozrokuju raštelovani ventili. Ono što se šteluje u vezi sa ventilima je zazor - ako je zazor nepropisan dolazi do drugih posledica (preveliki zazor prouzrokuje povećano trošenje delova razvodnog mehanizma i promenu vremena razvoda a time i eventualno smanjenu snagu; premalen zazor prouzrokuje loše naleganje ventila, eventualno pregrevanje ili pregorevanje siceva ili ventila). Zato ventile treba redovno štelovati. Moderni automobili uglavnom imaju hidraulične podizače sa automatskim štelovanjem zazora tako da se tu ništa ne šteluje.

Trošenje ulja izazivaju potrošene karike, cilindri, vođice ventila i sami ventili, ali zazor ventila ne.

Kod bube ne postoje gumice ventila kao kod modernijih automobila (one što liče na semering), već su to samo gumice kvadratnog preseka navučene na stablo ventila. Koliko one zaista smanjuju potrošnju ostaje nejasno jer stariji modeli nisu imali ni to a potrošnja nije bila bitno veća. Obično je povećana potrošnja ulja prozrokovana pohabanim cilindrima ili karikama.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mix1200
VW entuzijasta
VW entuzijasta
mix1200


Broj poruka : 133
Godina : 33
Lokacija : Obrenovac-Stubline
Datum upisa : 07.08.2009

Raštelovani ventili i potrošnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Raštelovani ventili i potrošnja ulja   Raštelovani ventili i potrošnja ulja Icon_minitimeSub 9 Feb - 1:27

KdF ::
Kod bube ne postoje gumice ventila kao kod modernijih automobila (one što liče na semering), već su to samo gumice kvadratnog preseka navučene na stablo ventila. Koliko one zaista smanjuju potrošnju ostaje nejasno jer stariji modeli nisu imali ni to a potrošnja nije bila bitno veća. Obično je povećana potrošnja ulja prozrokovana pohabanim cilindrima ili karikama.

Izvinjavam se mali off, zanima me samo da li je neko naknadno prilikom popravke motora (osvezenja i sl) ugradjivao gumice ventila? Uzimajuci u obzir da je potrebna prepravka gornjeg dela vodjice, na koji bi se navukla gumica. Zanima me iz licne radoznalosti da znam, da li je to uopste moguce? Question
Nazad na vrh Ići dole
http://avmilos@hotmail.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Raštelovani ventili i potrošnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Raštelovani ventili i potrošnja ulja   Raštelovani ventili i potrošnja ulja Icon_minitimeSub 9 Feb - 9:32

Ja sam stavio one originalne iz garniture ali su brzo popucale i otpale. A ne znam da li su moderne gumice uopšte potrebne jer je potrošnja ulja i bez njih zanemarljiva, posebno ako se ima u vidu da se ulje često menja pa se to i ne primeti.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Raštelovani ventili i potrošnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Raštelovani ventili i potrošnja ulja   Raštelovani ventili i potrošnja ulja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Raštelovani ventili i potrošnja ulja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VENTILI?-pitanje za KdF???
» usteda goriva
» VW1300 = 1972 = VENTILI 2
» Ventili,...
» VW1300=1972 = VENTILI (sucrore)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: