vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Tehnički pregled 06/2018

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeSre 15 Avg - 15:18

Pokušao sam da nađem temu oko novih pravila za proveru tehničke ispravnosti vozila koja se pre svega tiču naših vozila i nisam uspeo, pa otvaram temu,dajte svoje mišljenje ili još bolje iskustvo sa novim ,rigoroznijim pravilima....
Ja sam uspeo da registrujem tik pre stupanja na snagu ,ali me isto čeka sledeće godine... Razmišljam da odem sada na jedan probni tehnički i da mi ljudi napišu šta sve treba...Imam nekoliko izmena i dorada na bubi...

Pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeSre 15 Avg - 17:25

takonaopako ::
Pokušao sam da nađem temu oko novih pravila za proveru tehničke ispravnosti vozila koja se pre svega tiču naših vozila i nisam uspeo, pa otvaram temu,dajte svoje mišljenje ili još bolje iskustvo sa novim ,rigoroznijim pravilima....
Ja sam uspeo da registrujem tik pre stupanja na snagu ,ali me isto čeka sledeće godine... Razmišljam da odem sada na jedan probni tehnički i da mi ljudi napišu šta sve treba...Imam nekoliko izmena i dorada na bubi...

Pozzz...

Nisam imao priliku da probam, ali, koliko vidim, sve se svodi na (ne)stručnost i strah zaposlenih na tehničkom. Nisu sigurni ni u šta, pogotovo u sebe, pa kako se kome zalomi...

Naravno da niko nije lud da vozi očigledno truo i neispravan auto, a možda i jeste? Godinama je tehnički bio manje od formalnosti... ja se dobro sećam da su me 93 ili tako negde oterali sa tehničkog jer je auto bio žestoko prljav, a bilo je i par ogrebotina premazanih osnovnom bojom. Dalje nisu ni hteli da gledaju, iako sam samo otišao da ga operem, vratio se, i prošao sa maksimalnim ocenama... sve je u stvari bilo u redu.

Sve će se srediti vremenom, naučiće se ljudi pameti... e, jesam optimista!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimePet 17 Avg - 15:20

Bio pre dva dana na tehničkom...

Agencija preko koje godinama radim registracije za sva moja vozila je promenila mesto tehničkog pregleda tako da sam prvi put išao kod nepoznatih ljudi. Malo sam strahovao iako je moja buba potpuno ispravna, jer nikad se ne zna šta može da ispadne. Korozije ima malo, rupa nema.

Prethodne četiri god sam išao na isto mesto, prve god smo se upoznali, ja sa ljudima, oni sa bubom, pokazao im gde je br. šasije... Prvi put je dobro pretresli, a posle, mi smo ovo već gledali prošle god i samo osnovno, kočnice i svetla... Nikad nikakav problem.

Elem, dođem ja na tehnički 15 min pre zakazanog termina, rade mladić 30-tak god i devojka 20 i neku... Prvo slikanje, onda sve ostalo, stanje km sata, 21202, rekoh nije 21202, nego 02120,2, to poslednje su deseti deo km... Znate, mi moramo da napišemo ono što piše, pa to ti i kažem, nemoj pisati 20000 nego 2000...

Onda brojevi, motora uboo iz prve, šasije ne zna da nađe, rekoh, majstore jel treba pomoć... Ispod zadnjeg sedišta, ne zna da podigne sedište, na kraju me pustio da uđem iako je zabranjen pristup... onda mu pokažem i gde je tablica. Pita me,  motor dvotaktni ili četvorotaktni...

Dalje, standatdno, od dole, vešanje, spone, upravljač, kočnice, svetla, sve pregledao, jedino izduvne gasove nije kontrolisao...

Sve ok, dobio papir i ajd po nalepnicu u MUP.

U MUP-u niko ne čeka, predam papire i onda šok. Kaže službenica, morate da uplatite za novu saobraćajnu. Zašto? Vama je konstatovana promena boje, pogonskog goriva i ukupne mase. Rekoh, gospođo, buba je pre 42 godine ofarbana u Sarajevu u plavu, nikad nije farbana i dalje je ta ista boja plava na njoj, benzin i dalje isti troši... Da skratim, izšle nove šifre boja, više nije plava 3C, sada je S-plava 2. Gorivo nije više benzin 98, nego benzin. Ukupna masa je bilo upisano 1200, a ovaj je konstatovao (a stvarno i piše na pločici) 1180... Izbiše mi 1500 din iz džepa za ništa.

Da rezimiram, tehnički pregled niša posebno, ko i pre, samo rade sporije, imaju 35 min na raspolaganju. Rekao bih, da im je mnogo bitnija papirologija (brojevi i ostalo da li se slaže sa saobraćajnom) nego pre, bar tu gde sam bio.

I da slikanje, to je novost, sa četiri strane, od napred majstor stoji pored vrata, sa strane, majstor sedi za volanom, svi prozori obavezno zatvoreni. Slika km sata i slika pločice.

Eh da, zaboravio sam, gledao je sve četiri gume i zapiaso marku i dimenziju, verovatno za svoj zapisnik, jer to nigde nije pisalo u onom papiru što mi je dao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeUto 21 Avg - 16:10

U aktu koji je stupio na snagu povodom provere ispravnosti vozila stoji da za mnoge detalje odlučuje subjektivna procena ovlašćenog lica koje pregleda vozilo. Mislim da je to detalj koji narušava pravila i da mnogi mogu nepravilno biti vraćeni ili opet prođu za nešto gde ih na drugom mestu ne bi pustili. Pored toga su tim osobama dodelili ličnu odgovornost,mogući gubitak licence..itd...

Mogu da potvrdim iz svog iskustva pošto radim u jednoj auto kući na poziciji referenta prijema vozila u servis,prodaje,naplate usluga i u stalnom sam kontaktu sa vlasnicima vozila, imam kolege koji kada nam se pojave vozila starija od 10 godina nazivaju ih krševima ma u kakvom stanju bili i mnogo manje ulažu truda i angažovanju u poslovanju u skladu sa potrebama takvih lica...

Opet,da li je u pitanju srbija,pravila ,subjektivni osećaj,imao sam i neprijatno iskustvo i veliki gubitak vremena pre 3 godine prilikom reatesta plinskog uređaja na mom drugom vozilu. Nisam mogao da prođem u AMS ali mašincu bez problema (imaju različit stav prema poziciji postavke isparivača) .Pa eto,dve institucija a dva različita stava..ne bi smelo tako...

Nadam se da nećemo nailaziti na takvo ophođenje za naša vozila samo zato što su stara vozila...
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeSre 22 Avg - 0:38

Da li je nesto lakse odnosno da li postoji opcija registracije kao oldtajmer i koja je procedura?
Nazad na vrh Ići dole
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeČet 23 Avg - 15:54

Ja sam razmišljao o takvoj registraciji ,,,

ne znam ništa detaljnije od ovog linka

https://registracija-vozila.rs/105-uncategorised/1176-registracija-oldtajmera
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeSub 25 Avg - 11:54

Nazad na vrh Ići dole
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimePon 19 Nov - 12:47

Na vozilu imam panorama krov koji nije fabrički.Tehnički pregled može da se prođe ali uz odgovarajući atest. Otprilike sam se raspitao i manje više sve mogu da završim sem potvrde proizvođača. Ko je zadužen za uverenja naših vozila (buba 1972 god),generalni uvoznik za vw u srbili ili potvdu proizvođača potražujemo na drugom mestu?

Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimePon 19 Nov - 23:20

Trebalo bi uvoznik, odnosno Porsche Srbija, nazovi njih pa vidi šta će ti reći.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 49
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeSre 2 Jan - 21:30

takonaopako ::
Na vozilu imam panorama krov koji nije fabrički.Tehnički pregled može da se prođe ali uz odgovarajući atest. Otprilike sam se raspitao i manje više sve mogu da završim sem potvrde proizvođača. Ko je zadužen za uverenja naših vozila (buba 1972 god),generalni uvoznik za vw u srbili ili potvdu proizvođača potražujemo na drugom mestu?

Mene kad su zezali za broj mesta za sedenje, kontaktirao sam prvo Porsche koji je rekao da ga ne interesuju bube, pa sam kontaktirao vw muzej u Nemackoj, pa na osnovu njihove potvrde sam probao da ponovo kontaktiram Porse da mi na osnovu inostrane potvrde daju domacu, koji mi je rekao da ga apsolutno ne interesuju stara vozila, pa sam onda kontaktirao direktno agenciju za bezbednost i od njih sa dobio potvrdu o broju sedista za moju bubu - da se nista nije promenilo sve je isto kao zadnjih 35 godina.

Uglavnom smor zesci. Sad mi se neslaze jedan broj na motoru u odnosu na saobracajnu od ko zna kada, nemam snage vise da se natezem sa biroktratijom.
Ja da sam na vlasti propisao bi tehnicki na 2 godine, ili nikad - kao u Americi i izbrisao bi broj motora sa tehnickog.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitimeSub 12 Jan - 22:04

Poznato mi je ovo sa tehničkog pregleda.
U lokalnoj stanici za teh. pregled je počeo raditi jedan novi lik, pretpostavljam da je rođen devedeset i neke...
E sad, kako da klincu rođenom devedeset i neke objasnim zašto na mojoj bubi iz sedamdesete stvari nisu kao na nekom modernom autu, pitanje je sad... Razz, naravno da je davio sa pitanjima i o masu stvari nije imao blage veze...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Sponsored content





Tehnički pregled 06/2018 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnički pregled 06/2018   Tehnički pregled 06/2018 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tehnički pregled 06/2018
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» sabac 2007
» Sretna Nova 2018.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: