vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 TRICIKL OD BUBE 1200j

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

TRICIKL OD BUBE 1200j Empty
PočaljiNaslov: TRICIKL OD BUBE 1200j   TRICIKL OD BUBE 1200j Icon_minitimeČet 4 Jan - 22:15

Prvo da poydravim sve clanove foruma, a onda da pitam. Pre 10-ak godina pravili smo drugaru trajk(ja sam ga vec imao) ulozeno mnogo para i rada, ispao extra, atestiran, registrovan, ponos i dika svog vlasnika... Dugo nije vozen, a sad je ponovo registrovan, sve u svemu presao oko 2k i za tu kilometrazu treci put lomi lezaj na levom zadnjem tocku, pa naravno semering, pa curi ulje, pa paknovi... Da malo pojasnim, kada je menjac skinut sa sasije bube radi farbanja ja sam ubedjivao vlasnika da ne skida poluosovine, medjutim on je ipak skinuo, one "cetvrtke"su poispadale itd. Interesuje me da li bi njihovo pogresno vracanje moglo da uzrokuje ovaj problem, ili sta bi moglo da gura poluosovinu napolje i skrca lezaj, Jeste da su gume 255/50, ali nije to ne znam kakvo opterecenje pogotovo sto je u pitanju trajk i maksimalno rasterecen. Ima li neko predstavu sta moze da uzrokuje ovaj kvar. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

TRICIKL OD BUBE 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: TRICIKL OD BUBE 1200j   TRICIKL OD BUBE 1200j Icon_minitimePet 5 Jan - 19:32

Aksijalni položaj poluosovine drži lezaj kod točka, a na drugom kraju je poluosovina uležištena preko ona dva "kamena" u diferencijal i tu je spoj klizni. Nema tu šta da gura poluosovinu, ali ja bi proverio da nije ona kriva pa da to ošteti ležaj. Mislim da je neko već spominjao ovde da je imao slučaj krive poluosovine.

Treba proveriti komparaterom, ne znam u kom slučaju bi poluosovina mogla da se iskrivi (možda od nekog udarca, sudara).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

TRICIKL OD BUBE 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: TRICIKL OD BUBE 1200j   TRICIKL OD BUBE 1200j Icon_minitimePet 5 Jan - 22:28

Prvo da se zahvalim na odgovoru, a evo i mog misljenja. Kod krive poluosovine tocak mora raditi levo-desno, a moze se iskriviti prejakim udarcem pri vec opterecenom vozilu, a lezaj izdrzi. Imao sam takav slucaj sa Yugom, sleteo sam sa puta i nasadio se na poluosovinu, nastavio sam sa voznjom, ali to je tresenje i ogromne vibracije. Kod bube se mislim to ne moze desiti, tj mala je verovatnoca. Kad se iskrivi rukavac(recimo buba prednji trap) tocak stoji nakoso, ali pri okretanju ne ide levo-desno. Buba od koje je pravljen trike je kupljena od poznatog coveka i ja sam je dovezao od Kragujevca do Palanke kao po loju. Problemi su poceli posle demontaze i montaze poluosovine sa kucistem. Koliko se secam one cetvrtke koje idu u diferencijal su konicne, plasim se da nismo tu nesto okrenuli i smanjili samim tim klizanje kroz diferencijal. Na kraju rasturicemo, odneti na strug i komparator, otvoriti cetvore oci, ukljuciti logiku, iskustvo u mehanici... no plasim se da i pored toga ne uocimo uzrok problema. Pozz i hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

TRICIKL OD BUBE 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: TRICIKL OD BUBE 1200j   TRICIKL OD BUBE 1200j Icon_minitimeSub 6 Jan - 23:16

Poluosovina na kraju koji ulazi u diferencijal je pljosnata, nema tu četvrtki (to ako se ne varam ima fića). Ovde postoje dva polucilindrična segmenta koji idu na kraj i oni ne bi trebalo da su konični.

TRICIKL OD BUBE 1200j Untitl10

Jedino ako pri montaži nisu slučajno zamenjeni i da su još bili raznličite debljine, pa je jedna poluosovina dobila preveliki zazor a druga zaglavljuje... Prilikom ugradnje ležaja bi se primetilo da li osovina zaglavljuje u diferencijalu, ona mora slobodno da se kreće po uzdužnoj osi.

Istina je da bi iskrivljena poluosovina izazvala i bacanje točka.

Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

TRICIKL OD BUBE 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: TRICIKL OD BUBE 1200j   TRICIKL OD BUBE 1200j Icon_minitimeUto 9 Jan - 21:54

Hvala na iscrpnom odgovoru. Cim se dobije malo vremena za resavanje ovog problema javljam rezultat. Hvala jos jednom i pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TRICIKL OD BUBE 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: TRICIKL OD BUBE 1200j   TRICIKL OD BUBE 1200j Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TRICIKL OD BUBE 1200j
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Starinski deciji Tricikl (za galeriju)
» 1200j
» 1200j
» Predstavljanje clanova
» 1200j

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: