vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite

Pitanje, gasenje auta, struja?

Ići dole 
AutorPoruka
peki.kg
pridošlica
pridošlica
peki.kg

Broj poruka : 9
Godina : 24
Datum upisa : 16.06.2016

Pitanje, gasenje auta, struja? Empty
PočaljiNaslov: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitimePet 22 Dec - 21:58

Pozdrav drustvo, treba mi pomoc oko struje na bubi 1976, bar mislim da je u pitanju struja...

Auto mi pali lampicu za alternator kad nagazim na kocnicu i ujedno mi gasi auto. Prvo sam mislio da je problem u alternatoru, ispitao pobudne diode i ustanovio da regler nije valjao. Kupio sam novi regler i sve namontirao i cinilo se da je problem resen, medjutim nije. Kako nagazim jace na kocnicu, tako mi se auto ugasi i upali se lampica na instrument tabli.

Pomislio sam da su se dizne zapusile, pa sam ih odvio i ocistio, medjutim auto idalje isto reaguje...

Neki savet?
Odakle krenuti?
Sta bi moglo da bude u pitanju?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF

Broj poruka : 3806
Godina : 47
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitimeSub 23 Dec - 10:19

Možda je nizak nivo goriva u lončetu karburatora. Ne bih rekao da to ima veze sa alternatorom, čini mi se da je paljenje lampice posledica gašenja motora a ne uzrok.

Ako je napon na akumulatoru dok motor radi u normalnim granicama (oko 14 volti) regler je ispravan.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72

Broj poruka : 84
Godina : 46
Datum upisa : 29.09.2015

PočaljiNaslov: Re: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitimeSub 23 Dec - 12:59

Pozdrav
ja sam imao iste simptome na svojoj bubi prošli mjesec. Pročistio dizne i radilo dobro 5-6 dana a onda po starom. Ponovo skinuo dizne i opet zapušene bile (nedovoljno goriva u lončetu a ispod karburatora bilo vlažno). Plutajuću diznu sam morao zamijeniti skroz. Usput sam stavio i novi filter goriva. Sada radi kao sat, boje vuče a manje troši i ne gasi se na semaforima (usisnu granu sam ljetos temeljito očistio).

Iako su isti simptomi, ne mora značiti da je djagnoza ista. Mada ja sumnjam da je kod tebe regler u pitanju.

Sretno!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Pitanje, gasenje auta, struja?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: