vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moj 1956 ragtop oval

Ići dole 
+23
pavle
Klemen Klemen
pera
Vule
bubuleja
BUBI
nikson
Milosk
vlajko05
Dika
GibaniTZa
toxic
buRago
igorsnegi
Jovan
Miso
dechkotzar
nebkv
becavw
marco
dexit
KdF
Tomas Volk
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 12:30

Pa sad, ne znam koliko naplacuje farbanje, ali stvarno dobar posao moze da se uradi skoro iskljucivo u komori gde sigurno nema prasine. I naravno da je masjtor kako treba. A to kosta...
Koja je farba koriscena (proizvodjac)?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 13:18

Alal ti plajvaz bounce
Nazad na vrh Ići dole
toxic
dr. VW
dr. VW
toxic


Broj poruka : 1065
Godina : 52
Lokacija : Friedrichdorf-NG
Datum upisa : 20.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 16:16

i sad ja trebam voziti ono svoje cudo? Sad

svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
http://www.classic99.hr
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Boja   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 16:57

Boja je agave green L240 prva na tom autu.Farbani su samo ovali sa njom 1956 i 1957.Vracen je sto se toga tice u tu 1956.Proizvodjac je Lechler a inace je akrilna boja.Od originalnih se sve u akrilu i dobija.Cetiri bube i buseva sam dosada farbao sa tom bojom pa je preporucujem svima.Cena je u Svilajncu gde je kupujem 40 EUR za set.U KG sam kupovao i nemacku Mipa.Isto akril a jeftinija je.
Farbao sam i u komori i dobijao slican rezultat kao ovaj sada.Sve sam poceo da radim sam sem farbanja i pripreme iz principa.Svi lazu a cene su velike i sto je najgore uvek finansijski pokleknem na kraju kad dodje farbanje.
Vazno je da ima mesta da se popravim na sledecem projektu (cviter novembar 1952).
To KDF
Ovo farbanje me kosta kad budem imao love i koliko smatram da je realno dacu.Jos se to nije desilo a planiram da za rad platim 200 EUR.Materijal sam ja kupio.
To Toxic
Nemoj tako,pa sve bube su vredne.Moj je problem sto su me modifikovanje i mladji modeli od 1957 prosli odavno.Nasao sam sebe u ovome sto sada radim.
To all
hvala svima ponovo ali ipak sve ovo radim ne da bi dobijao pohvale vec da bi jos koga uvukao u ovaj sport.
Nazad na vrh Ići dole
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 17:27

OK slazem se ali i sam znas da je mnogo teze naci te matore bubce ,a i kad ih nadjes dosta kinte treba ,a ja realno brate jedva izdvajam za moju i burazerovu ZUTU FURIJU. Naravno da bih i ja voleo da teram neki oval sa nekim besnim izduvom da malo bezi od fabrickog izgleda al jebiga vazno je da teramo bubu pa makar iz 75 pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Cena   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 20:08

To Burago
Poslednjih 10 godina sam u potrazi za delovima,autima i ljudima koji znaju nesto o ovome sto me zanima.Razumem da se nema para ali kod mene je slucaj da sam puno ulagao u ovo.Drugi ljudi zive i uzivaju a mene zena jedva istera na godisnji odmor.Nekoliko godina se cak nisam dao da mi to napravi.To je moj izbor.Jednostavno uzivam u tome sto radim.
Nije izgovor kad ljudi kazu da nemaju novca to razumem ali kad vide sta ja kupujem i koliko para sam bacio kazu da sam lud.2/3 para koje dodju u kucu ja dam na ovo i rezultat se uvek napravi.Kada bih imao mogucnosti sve sto napravim bi ostavio da cuvam.Znam da si iz KG.I ja sam iz Race ustvari sam rodjen u KG u Pivari i ovde takodje nije sjajno sa finansijama.
Nasao sam varijantu u kojoj puno radim a manje placam.Znas kako je,provincija smo i tako mora da bude.
Malo sam gnjavio ali eto ako imas ideju i ako si dovoljno tvrdoglav imaces sto zamislis.Drugi kapiraju da je meni lako ali nije bas to istina kad hoces da uradis ovako nesto.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeČet 21 Jun - 23:10

E, Tomo, možda sam malo neozbiljan, ali jel mogu ja moju devojku da pošaljem kod tvoje žene da je ona malo nauči razumevanju? Kada je videla tvoj Oval oduševila se, ali kada sam joj rekao koliko košta preko ona se zgorzila uz rečenicu " pa to je samo Buba "...

A tebi svaka čast, voleo bih da za koju godinu kada budeš rešio da ga prodaješ skupim tu kintu (za koju nisi rekao kolika je) i da zadržimo taj divan auto u okviru naših prostora...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Zene i cena   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePet 22 Jun - 0:00

E stvarno bi i mene zanimalo sta bi bilo kada bi doveo svoju devojku kod moje zene.Dve su pijaca a tri zene su vasar.To mu onda dodje kao skup.
I ja sam se zanosio mislju da valja sacuvati da auti odu napolje.Prvi bus je otisao u Vels a drugi Isnogoodu i to mi je draze.Bube koje sam radio su zaglavile sve do jedne tu kod vas u BG.Lepo bi bilo da ostanu ovde ali toliki patriota vise nisam.Treba ziveti i sredjivati jos redje modele to sam resio.
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePet 22 Jun - 0:01

GibaniTZa ::
Kada je videla tvoj Oval oduševila se, ali kada sam joj rekao koliko košta preko ona se zgorzila uz rečenicu " pa to je samo Buba "...

tebe smatramo za direktnog krivca zbog tog odgovora! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePet 22 Jun - 12:27

E a to ti je sa bubom kad je uzmes svi kazu ti si lud pocevsi od caleta ,ribe pa cak i moj najbolji ortak je reko "BRATE MNOGO CE PARA OVDE DA ODE ,POGLEDAJ JE SVA JE RDJAVA" a kad sve to dovedes u red onda matori zove sve ortake da vide kako smo ja i buraz sredili al jebiga to je valda neki VUDU koji vuce buba Rolling Eyes . Najteze mi padne kad dodje neko i kazemi brate mogo si YUGICA za te pare pale , ali naravno folciku voze samo oni koji je vole Cool
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePet 22 Jun - 12:28

Reče mi admin da je ovo offtopic ali dobra tema...Valja je započeti kao novu...
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePet 29 Jun - 15:16

Tomas Volk ::
E stvarno bi i mene zanimalo sta bi bilo kada bi doveo svoju devojku kod moje zene.Dve su pijaca a tri zene su vasar.To mu onda dodje kao skup.
I ja sam se zanosio mislju da valja sacuvati da auti odu napolje.Prvi bus je otisao u Vels a drugi Isnogoodu i to mi je draze.Bube koje sam radio su zaglavile sve do jedne tu kod vas u BG.Lepo bi bilo da ostanu ovde ali toliki patriota vise nisam.Treba ziveti i sredjivati jos redje modele to sam resio.
I ja saljem zenu na pijac!!!!Idea sunny Eto tri zene,eto vasara!jocolor Ako ovako nastavi,bice to sajam buba i zena!!!flower
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Zene i bube   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePet 29 Jun - 21:10

Zajednicko zenama i bubama je da od njih moze da se rikne:twisted: a na jednom mestu su OK ali dok ne navale da idemo sa skupa nazad.
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 11:52

mislim da se niko nece ljutiti ako na ovom mestu postavim direktnu sliku [nesto obradjenih fotografija sa neta] restauracije ovala iz race kako novi clanovi ne bi jurili preko linkova ovo umetnicko delo..

dakle, ragtop oval 1956 by toma volk - redom:

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto0

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto1

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto2

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto3

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto4

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto5

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto6

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto7

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto8

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto9

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto10

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto11

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto12

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto13

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto14

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 VolkResto15
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 12:09

Dexit,svaka chast na fotkama...
To je pravi izvestaj kako je Toma povratio u zivot taj automobil...
Lepo je da ljudi vide i osete deo energije koji je Toma ulozio da bi se primerak vratio u zivot...
Svaka chast jos jednom Tomo!cheers king
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 12:14

Tomas Volk ::
Zajednicko zenama i bubama je da od njih moze da se rikne:twisted: a na jednom mestu su OK ali dok ne navale da idemo sa skupa nazad.

Na sledećem, skupu bi moglo da se napravi nešto zanimljivo i za žene, tipa prezentacija nekih kućnih pomagala, kozmetike i sličnih gluposti...Da budu mirne i zadovoljne a što je najvažnije - da ćute...Čast gospođi KdF koja je sve vreme bila veoma zainteresovana i veoma prijatno društvo !!!


Elem, Tomo, vidim da si se trudio da auto vratiš u maksimalno originalno stanje, s obzirom da si skinuo stare žmigavce sa prednjih krila i vratio original zadnje žmigavce (pre su bili jajasti)...Baš si išao na savršenstvo, ne prestajem da ti se divim...

Samo jedna zamerkica, ako nije problem...Video sam u Mladenovcu da su žice koje idu ka onim malim prednjim žmigavcima ispod branika lepljene izolir trakom, i to je po mom mišljenju nekako neprimereno tako dobrom automobilu...Ima da se uzmu termo-bužiri i nisu nešto skupi..Naime, provučeš žicu (ili žice, ima ih raznih promera) kroz takav bužir i onda samo pređeš upaljačem ispod i on se od zagrevanja sakupi i stegne oko žica i to izgleda jako lepo, maltene fabrički...Nadam se da se nisam izlupetao nešto...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 16:38

igorsnegi ::
Dexit,svaka chast na fotkama...
To je pravi izvestaj kako je Toma povratio u zivot taj automobil...
Lepo je da ljudi vide i osete deo energije koji je Toma ulozio da bi se primerak vratio u zivot...
Svaka chast jos jednom Tomo!cheers king

Samo jedna mala napomena NIJE TOMA SAM RADIO I CECA JA DOSTA POMOGLA.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Strpljenje   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 18:23

Taj oval nije nista posebno.Hvala vam a najvise bi voleo da vidim jos koga od vas da se upusti u ovakvu avanturu.
Nije pitanje novca a iz razloga sto kad se ulozeno podeli na recimo tri godine ispada mesecno dostizna suma obicnim ljudima.Kazem mozete to i vi ali uz uslov da hocete da se izgaravite a i da naucite recimo da rukujete brusilicom,busilicom i naravno sa CO2.
Moj je problem sto dok sam radio ovala finansijama sam koliko sam mogao radio i jos splita i dva ili tri T1 pa sve to deluje kao finansijsko isusivanje dzepa.Jos sam ja takav da ako natrcim na koji zanimljiv deo ili cak i projekat to obavezno kupim.Nikad para ali utesno je sto sam napunio dvoriste i moje a i od komsija.
To Dika
Jeste Ceca je pomagala na tapaciranju ovala ali nju ne poznaju svi sa foruma ali sa skupova je zna vecina ljudi.
To Gibanitza
Imao sam buzir ali takvog precnika da je izgledao grozno ili drugi u koji nije imalo sanse da se ubace dve zice(vodio sam i masu iako je ceo auto masa).Znam da je trebalo da se tome posveti vise paznje ali me je odvuklo to sto sam znao da to budzim i da kako god uradim migavci tu ne idu.Samo da znas kakva je ludnica kad trazis migavce da pazaris a znas da nisu isli i sta god da vidis nije to to.
Mnogi znaju da radim sa ovim dosta dugo a ideja je da kvalitet u svemu podizem kako se blizim zavrsnom projektu.Dakle namerno tako radim,jer ako das sve od sebe onda si prazan za naredni projekat a svaki sledeci je kod mene redji i samim tim i bolji.Sa druge strane ne poznajem ljude koji uvek daju maksimum.Takvi kratko traju a meni se sa vama druzi jos.
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 20:45

Dika ::
igorsnegi ::
Dexit,svaka chast na fotkama...
To je pravi izvestaj kako je Toma povratio u zivot taj automobil...
Lepo je da ljudi vide i osete deo energije koji je Toma ulozio da bi se primerak vratio u zivot...
Svaka chast jos jednom Tomo!cheers king

Samo jedna mala napomena NIJE TOMA SAM RADIO I CECA JA DOSTA POMOGLA.
Svaka chast i za gospodja Cecu!Iza uspesnog coveka stoji cvrsta i stabilna zena!Sigurno da Toma nije imao podrsku,ne bi Oval izgledao tako kako izgleda!!!(Znam to iz licnog iskustva jer je supruga bila uz mene dok smo vracali u zivot nasu Bubu,do duse nasa je stara 37 godina ali dobro,od necega se mora poceti!)
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: pocetak   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimeNed 1 Jul - 23:31

Od necega se mora poceti kazes i to je buba stara 37 godina?
E ta ti je prava,dobri moj strateski partneru:king:
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePon 2 Jul - 0:25

Za sledeći projekat koji će biti korak bliži savršenstvu, probaću da ti nabavim bužir koji će odgovarati promeru dve žice...Provučeš žičke, zagreješ ga, ono se stegne i izgleda "fabrički"...

A što se tiče priče da bi voleo nekoga od nas da vidiš u sličnoj ulozi, veruj mi da bih voleo da budem jedan od tih...Samo, nadam se da će mi se jednoga dana ukazati mogućnosti i da će se sve složi u jednu celinu...

Šta ti je konkretno tebi od alata bilo potrebno? Jesi li koristio autogeno varenje ili samo CO2? Koj aparat imaš? Mene recimo plaši zamena tunela, kako da održim karoseriju na pravom odstojanju, da sve to zamenim i da posle legne kako treba? Strah me da ne bacim 200€ na patos i tunele a posle dobijem neki iskrivljeni užas...Mislim da je to problem većine nas jer se velike pare ulažu a lako se može zabrljati na mnogo mesta...
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePon 2 Jul - 8:56

e komso onda se javis meni ja ti pozajmim alate za to i kad sve iseces i vratis a ono vrata na merki nisu mrdnula ni makac Wink Cool Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Alat   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePon 2 Jul - 11:03

Karoserije koje nisu deformisane (a takve nisam video )bi bilo dovoljno ukrutiti ramom odnosno cevima koje se vare od stubica na stubic.Imas to da pogledas na nekoj od slika ovog mog ovala.
U slucaju da je sve kako treba podignes skoljku i sve spustis na stranu.Onda mozes da uradis sve na sasiji,nov pod i da za to zasrafis tunele.Sa skoljke se odsece sve sto je trulo i onda se ona vraca nazad na sasiju zajedno sa tim ramom.Postavis vrata,nastelujes zazore i onda mozes da krojis i oblikujes parcice lima i da varis skoljku za tunele.
Da bi se ovo radilo treba da zasrafis prednji i zadnji deo karoserije za sasiju.To su ona mesta gde se podmecu gume i gde se sve oslanja.Mislim na deo kod zadnjih tockova i napred u gepeku.4 srafa.
Problem karoserije kao sto je ovaj oval je sto su i ti oslonci od duplog lima bili propali.Morao sam da od karoserije donatora to raspunktujem,ispeskarim i onda presadim.Tek onda je bilo moguce da spustim skoljku na sasiju.
Dodatni problem je bio i sto je veza donje sarke bila trula na obadve strane.Morao sam to da uradim i onda zasrafim vrata,zatvorim ih podesim dizalicom i tek onda varim stubic unutra za tunel.Kad se to ucvrsti na tim mestima onda se radi obloga stubica koja je vidljiv deo(ima rupe za srafljenje vrata).Ispadne da se uopste ne primecuje da je bilo sta tu radjeno.Ostalo je klasicno resavanje problema jer sve sto nedostaje se sada vidi i mora se premostiti od karoserije do tunela.
Nije tu problem toliko to uraditi vec je problem naci nekoliko skoljki donatora koji mogu dati potrebnu limariju.Ne znaci otici u Astor i kupiti limariju do 67.U detaljima koji se vide je razlika a sto se funkcije tice sluzice i ti iz Astora.
Kad se sve izvari onda se skoljka skida sa sasije i cisti a onda imas izbor da je farbas rasklopljenu (problem je posle farbanja nastelovati zazore a ne oguliti boju) ili je ofarbati sklopljenu.Ja sam za varijantu 2.
Namerno ne komentarisem mehaniku ,kocnice i ostalo jer to mu manje vise ide kao kod drugih auta.
I meni je bilo sumnjivo prvi put na sta ce da izadje ali siguran sam da uz malo paznejsvako moze da ima zdrav auto.
Zabluda je traziti za kupiti bubu koja je zdrava (cak i ove iz 70-tih).
Ova moja varijanta je sigurna.Uvek se dobije super limarija ali sanse da se ostalo usere i dalje stoje.Ja radim sam a ovo da bi bilo perfektno trazi tim ljudi.
Od alata ne treba nista specijalno.Imam sem alata par drvenih kalupova koji mi uz stege sluze za savijanje lima.Imam i par improvizacija koje olaksavaju da se dobije zeljeni oblik pa to dosta pomaze a i smanjuje kolicinu kita.Sve radim sa Co2,imam i elektro ali on nicemu tu ne sluzi.
Tackasto variti gde god je spoj fabricki bio punktovan a gde se odesca parce jer je trulo pa se nastavlja novim limom variti pun var.
Tu ovi koji rade za lovu namerno rade isto varenje tacka od tacke na 2-2,5 cm.Posle brusenja toga naravno mora da se nanese kit.Kasnije se od vibracije javlja prslina a onda tu udje voda i O2 i eto korozije.Kad je pun var na takvim mestima onda nema te pojave sa garancijom.
Svaki od tih majmuna kaze ako ga pitas zasto tako radi/
sta ce ti pun var jako je i ovako.Ne radi se o jacini vec o vibraciji sto njima ne ide u prilog.Zasto da ne vozis auto ponovo da uzima lovu za krpljenje.
Eto ako nesto mogu da pomognem pitaj slobodno.Pomoci ce znam sigurno oko ovoga odgovorima i Nebkv i Dika.Pedja iz KS (Kafer na TGB) je kupio CO2 i polako krenuo videvsi sta mi radimo.Imace momak 1958 faltdah a da je nastavio da je trazi da bude u super stanju i takvu je kupi:scratch: pa pre bi osedeo ili otisao u EU i tamo je kupio.
Znaci vazi za sve a ja eto kapiram da kad se vec trudim onda je bolje sa starim modelima.Svaki moze da se uradi a obicno to laici vide i kazu da nema sanse.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePon 2 Jul - 11:18

Ajde ajde, videćemo kada prodam ovu 1300 i dođem do nekog jačeg keša...Merak mi je nešto na onu tvoju Belu iz 1967...Mada, možda bih se posvetio i nekom T2 za početak...
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitimePon 2 Jul - 11:23

skinuo sam neki trocasovni video [vhs snimak iz '80tih rekao bih] koji se zove ''better beetle - the body video''. nadam se da ce uz tomine redove pomoci onima koga zanimaju radovi na karoseriji. samo se upisite na pm i rezem do sledeceg vidjanja Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Sponsored content





Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj 1956 ragtop oval   Moj 1956 ragtop oval - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj 1956 ragtop oval
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» avgust 1955 = 1956 Oval ....
» Oval faltdah novembar 1956
» Becin oval
» Split i oval nije split i oval
» sve moje bube

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: