vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 gašenje motora

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitimeSre 7 Dec - 13:58

Imam bubu 1200. Zimi se dogadja da kada je hladno, motor se često gasi, dok se ne ugrije.Podešavan je sauh, čišćena je usisna grana.To se ljeti ne dešava. Da li je neko imao slična iskustva i kako je riješio problem. Momir Čukić iz Podgorice.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitimeSre 7 Dec - 23:14

Verovatno dolazi do zamrzavanja karburatora. Ovo je posebno uočljivo kada je velika vlažnost vazduha. Fabrika je ovaj problem više puta rešavala ali izgleda da je rešen tek na poslednjim modelima koji su imali plastično kućište filtera za vazduh i nešto drugačije karburatore.

Ovo je naročito uočljivo u gradskoj vožnji jer se motor radom na leru i pri malom opterećenju (vožnja nizbrdo) jako sporo greje, a samim tim se i karburator zamrzava sve dok se ne zagreje. U karburatoru isparava gorivo pa se telo karburatora hladi. Kada u kontakt sa hladnim zidovima dođe vlažan vazduh unutra se kondenzuje voda, i ako je temperatura dovoljno niska ona se zamrzne i zatvori kanal za prazan hod - motor se tada gasi na leru ali radi kada se doda gas jer nisu svi kanali zatvoreni. Kad se karburator zagreje iznad tačke mržnjenja sve proradi...

Klapna na kućištu filtera za vazduh treba da bude zatvorena tako da motor usisava predgrejani vazduh sve dok se ne zagreje - ovo je najvažnija mera protiv zamrzavanja, ali je često nedovoljna. Takođe je potrebno da motor ima termostat koji ubrzava zagrevanje, ali ta pojava se dešava čak i kada je motor sasvim ispravan - to dosta zavisi od uslova vožnje, kao i vlažnosti i temperature vazduha.

Evo kako sam ja to rešio posle dosta eksperimentisanja... http://kisobrani.blogspot.rs/2015/11/blog-post_25.html
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitimeČet 8 Dec - 10:20

... a obicno i fali crevo za predgrevanje, od zadnjeg pokrivnog lima do ulaza filtera za vazduh...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitimeČet 8 Dec - 12:00

Regulacija klapne za usisavanje predgrejanog vazduha se tokom godina menjala - prvi modeli to uopšte nisu ni imali, zatim je postojala klapna balansirana malim tegom tako da je motor usisavao predgrejani vazduh samo na leru, a kada protok vazduha postane veći onda je usisavao hladan vazduh. Ovakva klapna je mogla i da se fiksira u jednom položaju, tako da motor (zimi) stalno usisava predgrejani vazduh. Kasnije je uvedena klapna regulisana termostatom preko sajle, a na kraju (kod plastičnog kućišta filtera za vazduh) vakumski i kontrolisano malim termostatom u kućištu filtera. Međutim kako se predgrejani vazduh uzima ili sa radijatora (grejača) kod starijih modela, ili od samog vadzuha za hlađenje koji izlazi sa donje strane motora, u oba slučaja je potrebno neko vreme da se taj vazduh zagreje a dok se to ne desi motor usisava hladan vazduh i zato se karburator zamrzava. Kod motora sa vodenim hlađenjem karburator se često greje vodom tako da se to ne dešava ili je bar slabo primetno, ali ovde je ta pojava primetna i prilično nezgodna kada je temperatura oko nule a vlažnost vazduha visoka. Grejanje usisne grane pomaže boljem isparavanju goriva u samoj grani, ali se toplota sporo prenosi do karburatora tako da je to slaba pomoć.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Kubelwagen
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 38
Lokacija : Valpovo
Datum upisa : 28.01.2018

gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitimePet 2 Feb - 16:40

Imao sam isti problem sa gašenjem motora, ne samo po minusu vec i u prelaznim razdobljima, jednostavno rečeno zbog nedovoljne zagrijanosti motora uslijed automatskog iskljucenja čoka. Znao sam odmah po gašenju prekinuti kontakt na minutu dvije da se čok ponovno aktivira. Nakon drugog "čokiranja" motor se izvuče iz crkavanja, no takav način nije nikako ekonomičan. Naime kod mene je bio izvađen termostat koji upravlja hladjenjem cilindara i režimom usisa zraka karburatora. Problem sam riješio provođenjem posebne sajle kojom upravljam klapnama hladjenja cilindara tako da je po prvom paljenju hlađenje zatvoreno dok kasnije polako otvaram ili zadržavam, a usis mi je stalno na zimskom režimu rada. Nema više crkavanja!
Nazad na vrh Ići dole
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2018/01/15/pre-40-godina-pro
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitimeSub 3 Feb - 14:59

Ja sam termostat ugradio ali to nije rešilo problem. Zamrzavanje karburatora sam uspeo da sprečim tek ugradnjom električnog grejača
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t4882-grejae-karburatora?highlight=greja%E8.
Zamrzavanje dosta zavisi od relacije na kojoj se kola voze - ja sam na primer na brdu i gde god da krenem idem nizbrdo dok je motor hladan a tada je zamrzavanje najizraženije jer se motor sporo zagreva. Ako se na primer pretežno vozi na otvorenom motor se brže greje i zamrzavanje možda uopšte ne nastupa, ili nije mnogo izraženo.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





gašenje motora Empty
PočaljiNaslov: Re: gašenje motora   gašenje motora Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
gašenje motora
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 1200,1972
» Limovi oko motora T2
» Glava motora
» glava motora za 1.2
» Pranje motora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: