vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Srdjan-kš
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Kruševac
Datum upisa : 15.05.2016

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimeNed 15 Maj - 21:35

Pozdrav svima, zanima me ako neko zna gde mogu nabaviti u Srbiji plastični uložak oji stoji u centralnoj gredi odmah iza otvora ručice menjača, a kroz koji prolazi
šipka koja spaja ručicu menjača i menjač? Ne znam tačan naziv na srpskom, na engleskom je Vw bug shift rod bushing. ne snalazim se baš sa ubacivanjem slika ovde, a kao nov član ne mogu postaviti ni link izgleda tog dela. Hvala unapred na pomoći

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Beetle-Shift-Rod-Bushing-Replacement4

Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 7:14

Možda u Astoru?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Srdjan-kš
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Kruševac
Datum upisa : 15.05.2016

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 8:05

Nemaju, zvao sam ih par puta za prošlih 3-4 meseca i kažu da ih nikada nisu ni imali. Ono što mi je čudno je da na stranim forumima kao prvu stvar kod nepreciznog menjača ljudi navode taj deo kao bitan za proveru, a čak su mi i u Astoru prvi put rekli da nemaju pojma da taj deo postoji. I kod mene u Kš, prijatelj koji se bavi rasturanjem (doduše ne mehanikom već prodajom delova) mi se čudio kad sam mu rekao da mi to treba, kaže tog dela nema na bubi Very Happy tek kad sam mu pronašao pokidan na staroj šipki, on je poverovao Very Happy banalna stvar koja na Ebay košta 2,90 dolara a kod nas je ne mogu naći... Hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
Gocp
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 65
Godina : 60
Lokacija : Živinice
Datum upisa : 17.08.2014

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 8:22

Srdjan-kš ::
Nemaju, zvao sam ih par puta za prošlih 3-4 meseca i kažu da ih nikada nisu ni imali. Ono što mi je čudno je da na stranim forumima kao prvu stvar kod nepreciznog menjača ljudi navode taj deo kao bitan za proveru, a čak su mi i u Astoru prvi put rekli da nemaju pojma da taj deo postoji. I kod mene u Kš, prijatelj koji se bavi rasturanjem (doduše ne mehanikom već prodajom delova) mi se čudio kad sam mu rekao da mi to treba, kaže tog dela nema na bubi Very Happy tek kad sam mu pronašao pokidan na staroj šipki, on je poverovao Very Happy banalna stvar koja na Ebay košta 2,90 dolara a kod nas je ne mogu naći... Hvala na odgovoru
Pa naruči na Ebay-u. Poštarina bi trebala biti minimalna i bez carine obzirom da se radi o malom plastičnom dijelu.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan-kš
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Kruševac
Datum upisa : 15.05.2016

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 8:54


Pa naruči na Ebay-u. Poštarina bi trebala biti minimalna i bez carine obzirom da se radi o malom plastičnom dijelu.[/quote]

Pa to stoji kao opcija, ali se kao prvo čeka na paket i po dva meseca, pa čak i ne stigne, mada prodavac vrati novac izgubio si dva meseca čekajući, pa opet naručivanje. A pošto sam ga pronašao na Ebay i Amazonu i poštarina se plaća i ide od 15-88 dolara, cak i gde piše free shiping, za Srbiju se naplaćuje. Zato i pokušavam na ovaj način da pronađem, i brže bi bilo i jeftinije.Pa ko zna, možda i uspem ovako Smile Hvala i vama
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 9:43

Moglo bi da se napravi na strugu, koliko mi se čini...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Srdjan-kš
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Kruševac
Datum upisa : 15.05.2016

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 10:24

Pitao sam bio i jednog majstora strugara kog poznajem, kaže da može da se pokuša od materijala od kog se prave oni plastični točkići-vođice za klizeću kapiju, ali da je dosta tanak zid samog dela a ta plastika je malo kruća pa nije siguran kako bi se ponašala prilikom postavljanja i kasnije u radu. Ove nove su od plastike, malo mekše a originalni deo, koji mi je trajao 40+ godina je od najlona, bar tako piše u nekim knjigama o bubi (shift rod bracket with nylon bush Originalni naziv). Najbliže sam rešenju u tom "uradi sam" stilu sa pokušajem modifikacije grlića plastične 2l flaše, mada mi je jedan stari majstor rekao i, citiram: " To samo navučeš plastično crevo za vodu na šipku, u delu gde stoji ova plastika samo malo duže, i ima da bude k'o bombona. Ako ne odgovara dimenzija, uzmeš deblje pa malo ošmirglaš i to je to" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Ima covjek u Bihacu   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 11:18

Pozdrav,
ovu cahuru ima covjek u Bihacu. Mislim da moze poslati autobusom ili postom. Cijena 5 KM tje 2,5 Eura.

http://www.olx.ba/artikal/14530760/cahura-rucice-mjenjaca-buba/

Ako mogu pomoci javi!

Sraetno!
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan-kš
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Kruševac
Datum upisa : 15.05.2016

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 11:39

Hvala najlepše Edine, poslao sam poruku prodavcu pa ako postoji mogućnost slanja po nekoj prihvatljivoj ceni, naručiću. U medjuvremenu ako neko zna prodavca i u Srbiji za ovaj deo, neka mi pošalje link pošto ne znam kako će ići slanje iz Bosne. Hvala svima na pomoći
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 11:57

Meni se cini da sam video ovu vodjicu na nekom skupu na standu prodavnice sistem B iz Panceva
Privukla mi je paznju jer koliko mi se cini ista ide na T1 iz 60tih
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan-kš
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Kruševac
Datum upisa : 15.05.2016

Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitimePon 16 Maj - 12:57

nebkv ::
Meni se cini da sam video ovu vodjicu na nekom skupu na standu prodavnice sistem B iz Panceva
Privukla mi je paznju jer koliko mi se cini ista ide na T1 iz 60tih

Imaju taj deo, poslaće mi ga danas. Hvala vam najlepše, nisam ni znao da postoji ova radnja kod nas. Vrlo ljubazni i profesionalni ljudi. Još jednom hvala svima na pomoći, verujem da je to taj deo pa ako je još nekom potreban, eto znate gde ga ima cheers živi bili, pravi ste drugari!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j   Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrebna pomoć u pronalaženju dela za bubu 1200j
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potrebna hauba za bubu 1200j
» Za BUBU 1200J
» Prodajem bubu 1200j

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: