vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

Struja

Ići dole 
AutorPoruka
Gogara
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 37
Godina : 27
Datum upisa : 28.04.2013

PočaljiNaslov: Struja   Pon 27 Jan - 17:09

Cao drugari,
Imam 'problemcic' Smile
Inace me malo zeza struja na bubi, sve odlazem da to sredim i juce sednem da je malo silujem po ovom sjajnom vremenu i posle nekih mozda sat vremen visokih obrtaja ugasim je i cujem da mi nesto cvrci. Osluskujem, njuskam i skontam da je akumulator. Malo sisti, kljuca i slicno, tj prepunjen je. Izvadio ga, stavio napolje zbog isparenja. Interesuje me sta je problematika kod prepunjavanja, koliki je problem i kako se resava? Svakako cu da potrazim nekog elektricara jer je odneo djavo salu ali me interesuje ako neko moze malo da me uputi u problematiku.
Unapred zahvalan Smile
P.S. Buba je sa alternatorom
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
KdF
Ultimativni znalac VW problematike

Broj poruka : 3800
Godina : 46
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Struja   Pon 27 Jan - 20:07

Prvo izmeri napon na akumulatoru dok motor radi. Ne sme da prelazi 14,5V pri bilo kojoj turaži.
Kako ti očigledno kuva akumulator, verovatno da je napon previsok a za to je odgovoran regler jer on ima ulogu da reguliše alternator tako da napon na akumulatoru uvek bude stalan i da ne prelazi tih 14-14,5V. Da ti akumulator ne bi propao dospi destilovanu vodu u ćelije (ako može da se otvori) jer je verovatno isparila.

Regler se može i ispitati, a i relativno ga je lako promeniti. Na bubu su išle dve vrste alternatora - sa ugrađenim reglerom (noviji) i oni sa odvojenim reglerom koji je stajao ispod zadnjeg sedišta (prvi alternatori, ugrađivani samo godinu dana). U svakom slučaju ako se ne može naći originalni relger može da se prepravi neki sličan ali to bi već bio posao za električara ili nekoga ko se bolje razume.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
Gogara
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Struja   Pon 27 Jan - 21:07

Drugar ima te merne uredjaje pa cemo sutra da isproveravamo, hvala Vam Smile
Nazad na vrh Ići dole
KdF

Broj poruka : 3800
Godina : 46
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Struja   Pon 27 Jan - 21:18

Jedan od simptoma neispravnog reglera i previsokg napona u instalaciji je često crkavanje sijalica. Ako se primeti na vreme i dospe voda u akumulator, može da prođe i bez posledica. Ali, ako akumulator izgubi mnogo vode može da se desi i da se nepovratno ošteti tj. uništi.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
Gogara
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Struja   Pon 27 Jan - 21:30

Ma onaj zaptiveni je akumulator tako da nema dosipanja, nadam se da nije sve isparilo :/
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1795
Godina : 47
Datum upisa : 09.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Struja   Pon 27 Jan - 22:22

pogledaj ispod nalepnica .. negde je fabrika morala da sipa kiselinu... oni su "zaptiveni" samo za nase oci. da bi pre crkavali, ali i zbog sigurnosti po korisnika jer je kiselina opasna:

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Struja   

Nazad na vrh Ići dole

Struja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: