vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kupovina i sredjivanje bube

Ići dole 
+3
goranmata
draganavala
Reloaded
7 posters
AutorPoruka
Reloaded
pridošlica
pridošlica
Reloaded


Broj poruka : 8
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.01.2014

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeSre 8 Jan - 11:32

Pozdrav svima, u zadnjih par nedelja citam vase postove u vezi sredjivanja bube i sve vise mi se svidja ta ideja. Naime i tatin san je da ima bubu, a meni se isto sve vise dopada ta ideja. Finansije su tu i tamo, ali posto bi se stvari postepeno uzimale mislim da ne bi bio bas toliki problem.
On je potkovan znanjem i iskustvom u radu, ja sam dobar sa kompom i pretragom, i nisam bas duduk, non stop sam budzio Tomos bt Very Happy, tako da bi zajedno uspeli da je sredimo. Ono sto bih ja radio na bubi je sredjivanje limarije i farbanje u neku tamno plavu, vece alu felne i sredjivanje motora i enterijera. Na spustanje ne bih isao zbog nasih puteva i vidim da onda odose zube Very Happy
Prvo sto sam video da ide adapter sa 4x130 na zeljenu i ja bih isao na 4x100, ili busenje dobosa, sta vi mislite o tome? Ili mozda umesto dobosa napred da ide disk samo nisam bas dobro prostudirao to, kako se stavlja.
Buba nebi prevaljivala neke velike kilometraze, nego umerena voznja, i nista divljanje. Svaki savet bi dobrodosao da se pripremim za pocetak.

Nazad na vrh Ići dole
Reloaded
pridošlica
pridošlica
Reloaded


Broj poruka : 8
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.01.2014

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimePet 10 Jan - 23:45

Imam jedno pitanje, radi se o felnama. Da li bi na bubu mogle da stane 17"-ke sa nisko profilnim gumama bez neke vece prepravke krila?
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeSub 11 Jan - 21:12

mogu, samo ce ti trebati aerodrom da se okrenes, i 2 x godisnje da menjas spone,kugle i glavu volana
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Reloaded
pridošlica
pridošlica
Reloaded


Broj poruka : 8
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.01.2014

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 3:08

Vidjam dosta buba sa sirokim gumama i felnama. Koji je onda neki maksimum?
Nazad na vrh Ići dole
goranmata
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
goranmata


Broj poruka : 572
Godina : 53
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 12.07.2010

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 16:02

Nema maksimuma za izlozbe a za voznju e tu se dzi orginala i uzivaces u voznji ali ipak ako se odlucis da promenis felne tu ces dobijati razna misljenja i iskustva od ljudi koji su vec menjali velicine a i ja ti mogu reci moje iskustvo a to je da sam na kraju vratio orginal felne  Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=lLzWdVRBS5U
Reloaded
pridošlica
pridošlica
Reloaded


Broj poruka : 8
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.01.2014

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 17:03

JA sam hteo da idem na sire tj vece u svakodnevnoij voznji, naravno nebi to bila svakodnevna voznja, ali ipak i se koristio za prevoz. A neke 16-ke sa 185/55?
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 18:40

Ja sam pre desetak godina vozio napred 195 sirinu bez ikakvih podsavanja i prepravki prednjeg trapa i bila je nocna mora za okretanje uz obavezno trljanje gume o karoseriju pri punim namotavanjima.Pozadi ista dimenzija nije pravila nikakve probleme.Naravno u pitanju je 15ica
Treba imati u vidu da prilkom promene profila prednjih guma moze doci do veceg ili manjeg odstupanja kod merenja brzine i predjene kilometraze na km satu
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 20:34

15'', napred 185 a nazad 195 eventualno 205 je nesto sto menja izgled a ne utice bitnije na radni vek delova trapa. kolega je u pravu moze se desiti da dobijeg gresku u merenju brzine i predjenog puta a definitivno dizes potrosnju i menjas performanse.. takodje treba da znas naj bitniji detalj vazan za bezbednu voznju a to je kocenje, na osnovu tezine vozila i nekih drugih njegovih karakteristika preporucuje se i sirina guma. lagan auto sa ovim tipom vesanja nece dobro kociti sa sirokim gumama vec kao sanke, da kliza blokiranih tockova....
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Tesla
pridošlica
pridošlica
Tesla


Broj poruka : 23
Godina : 39
Lokacija : Banja Koviljaca
Datum upisa : 12.11.2013

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 21:17

Ne moras staviti 195 sirinu,mozes i uzu gumu pa da probas sa distancerima malo da izbacis zadnje felne.Ili ako imas dobrog majstora da ti prosiri fabricke felnice...
Nazad na vrh Ići dole
Reloaded
pridošlica
pridošlica
Reloaded


Broj poruka : 8
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.01.2014

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeNed 12 Jan - 21:33

Zeleo bih da dodjem do izgleda tockova kao sa avatara, da popunim rubove. A nebih bas isao na nesto preko 55 visine.
Nazad na vrh Ići dole
nj
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nj


Broj poruka : 373
Godina : 52
Lokacija : N. Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimePon 13 Jan - 0:11

draganavala ::
mogu, samo ce ti trebati aerodrom da se okrenes, i 2 x godisnje da menjas spone,kugle i glavu volana

Dragan je ovde mozda zvucao grubo, ali ti je rekao kako stvari stoje. I Nebkv, ti je rekao realnost.

Ja na bubi imam 15/195, napred i nazad, iz svog cefa, vec 7 godina, i guma pri punom okretanju volana drlja na suvozackoj strani, sto nije problem aka godisnje predjes 5-6 stotina kilometara kao ja. Takodje, kad udjes u kolotrage, a na nasim putevima ih hvala bogu ima kolko oces, moras da drzis volan duplo jace da te ne `izbaci`

Sad ti vidi sta zelis, da se vozis, ili da izgledas `dobro`

Ako si za voznju preko 185 ne ide kako treba, a original nije slucajno stavljen.

O zimskim uslovima i da ne pricam
Nazad na vrh Ići dole
Tesla
pridošlica
pridošlica
Tesla


Broj poruka : 23
Godina : 39
Lokacija : Banja Koviljaca
Datum upisa : 12.11.2013

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimePon 13 Jan - 0:17

Reloaded ::
Zeleo bih da dodjem do izgleda tockova kao sa avatara, da popunim rubove. A nebih bas isao na nesto preko 55 visine.

Gume kroz 50 su tvrde za nase puteve a kroz 55 nista znacajno ne dobijas osim po dzepu jer su one mnogo redje i skuplje.Treba ti minimum 16 cola felna da popuni tu prazninu do ruba sa visinom gume 55.A one nisu jeftine i voznja ti nece biti ni blizu podnosljive.
moj savet maximum 195 50 15.Cesta dimenzija nisu skupe gume a i veliki izbor felni pogotovo 4x100
Opet razmisli jer ja se vozim svaki dan u autu sa gumom 195 50 15...svaka brazda na putu je moja a kamoli rupa pruga pa cak i sahta...
Nazad na vrh Ići dole
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimePon 13 Jan - 5:14

Reloaded ::
Zeleo bih da dodjem do izgleda tockova kao sa avatara, da popunim rubove. A nebih bas isao na nesto preko 55 visine.

Tvoj avatar je fotka Beexstera - sasija Porsche Boxstera na koju je napasovana karoserija 1303. Ovaj auto osim karoserije nema nista zajednicko sa bubom, sva mehanika je od Boxstera. Prema tome, nemoj uopste da gledas kako tu stoje tockovi, jer nisu to bubini trapovi ...

Ako ces da vozis redovno, serijske felne sa 175/70 15 napred je maksimum. Nazad mozes da prosiris felne i ides do 195. Ne zaboravi na kilometrazu, matematika je jednostavna: 155/80=sirina/profil.

Nazad na vrh Ići dole
Tesla
pridošlica
pridošlica
Tesla


Broj poruka : 23
Godina : 39
Lokacija : Banja Koviljaca
Datum upisa : 12.11.2013

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeUto 14 Jan - 15:46

djcorto ::
Reloaded ::
Zeleo bih da dodjem do izgleda tockova kao sa avatara, da popunim rubove. A nebih bas isao na nesto preko 55 visine.

Tvoj avatar je fotka Beexstera - sasija Porsche Boxstera na koju je napasovana karoserija 1303. Ovaj auto osim karoserije nema nista zajednicko sa bubom, sva mehanika je od Boxstera. Prema tome, nemoj uopste da gledas kako tu stoje tockovi, jer nisu to bubini trapovi ...

Ako ces da vozis redovno, serijske felne sa 175/70 15 napred je maksimum. Nazad mozes da prosiris felne i ides do 195. Ne zaboravi na kilometrazu, matematika je jednostavna: 155/80=sirina/profil.


Bravo djcorto,a bas sam razmisljao gde sam video taj auto.skroz sam zaboravio na to  Very Happy 

https://www.youtube.com/watch?v=XF82BXl9H5o
Nazad na vrh Ići dole
Reloaded
pridošlica
pridošlica
Reloaded


Broj poruka : 8
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.01.2014

Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitimeUto 14 Jan - 19:03

Znaci ne ide to na bubu bez mnogo prepravki. Steta, jer mi se jako svidjaju takve felne na bubi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kupovina i sredjivanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina i sredjivanje bube   Kupovina i sredjivanje bube Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kupovina i sredjivanje bube
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kompresija motora (kupovina VW Bube 1300)
» Usluzna kupovina delova iz Nemacke! ebay.de
» t1 kombi jos jedna kupovina(spasavanje) za vikend
» sredjivanje T2b panel
» 1200 j sredjivanje.....by rookie

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: