vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

Motor blokirao

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
savo.l
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 6
Godina : 27
Datum upisa : 03.06.2013

PočaljiNaslov: Motor blokirao   Pon 3 Jun - 3:58

U pitanju je buba 1200j '76 god. U njoj je motor zapremine 1300 ccm. Auto se redovno vozi, ali silom prilika nije paljena 5-6 dana.
Kada sam probao da je upalim, zaverglala je, ali je brzo prestala da vergla, pa sam pomislio da je akumulator crkao. Međutim, kada sam stavio novi akumulator čuje se samo kako se zupčanik anlasera spoji sa zamajcem, i dvije lampice na instrument tabli slabije svijetle dok držim ključ. Tada sam otvorio haubu i pokušao da okrenem radilicu. Motor je blokirao tako da radilicu mogu da okrećem samo u odgeđenom osegu, kada je okrećem u lijevo u jednom trenutku se čuje udarac (ne znam kako bih opisao taj zvuk), čini mi se da potiče od cilindara 3 i 4.
Motor je uredno održavan, ulje redovno mijenjano, redovno štelovano paljenje, čišćen karburator...

Znam da bi svašta moglo da bude, i da se vjerovatno ne može znati što je u pitanu dok se ne otvori motor, ali možda neko ipak može da pomogne.

Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
kema
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 961
Godina : 50
Datum upisa : 19.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Pon 3 Jun - 20:26

ume i osovina ac pumpe da blokira motor
Nazad na vrh Ići dole
savo.l
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Pon 3 Jun - 21:07

kema ::
ume i osovina ac pumpe da blokira motor

Nije do toga, već sam probao. Skinuo sam pumpu od goriva, izvadio klin i opet bloklira.
Izvadio sam i šipke koje idu od bragaste do klackalica i opet ništa. Ventili s ove, spoljašnje, strane glave izgledaju normalno.
Nazad na vrh Ići dole
zvonkobt
VW zaluđenik
VW zaluđenik

Broj poruka : 159
Godina : 30
Datum upisa : 17.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Ned 23 Jun - 21:14

otvori gorni deo karburator i proveri dali ajnspric dizna sto ako ja nema onda je u cilindaru
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.vw.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

Broj poruka : 479
Godina : 46
Datum upisa : 19.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Pon 24 Jun - 9:53

zvonkobt ::
otvori gorni deo karburator i proveri dali ajnspric dizna sto ako ja nema onda je u cilindaru
 to moze da proveri i da ne otvara  karburator, uglavnm se pomenuta vidi u samom 'grlu' karburatora. 
 a sto se tice motora esko je bilo sta reci pre nego se motor otvori. ako ima odredjeni hod pa stane i ne moze dalje moguce da je odvijena klipnjaca ali to se moralo cuti u voznji ..
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://...
savo.l
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Čet 31 Okt - 10:31

Još uvijek nisam skinuo i rastavio motor. Pošto vjerovatno neće biti isplativo popravljati ovaj motor, razmatram kupovinu novog.
Možete li mi dati neke savjete u vezi kupovine, na što da obratim pažnju prilikom kupovine? Kako da provjerim stanje motora?
I na kraju koja je okvirna cijena polovnih motora koji su u solidnom stanju?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike

Broj poruka : 3761
Godina : 45
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Čet 31 Okt - 11:53

Pravo stanje motora koje se ogleda u istrošenosti sklopova i delova može se ustanoviti isključivo rasturanjem i merenjem, fizičkim prelgedom. Stanje kompletnog nerasturenog motora može samo posredno da se proceni, na primer merenjem kompresije, zazora radilice, pritska ulja, potršnje ulja itd. ali rezultati takvog pregleda nisu potpuno pouzdani. Tako se ne može saznati da li će motor trajati još dugo ili će uskoro da dođe do ozbiljnog kvara. Zato je možda ipak bolje rasturiti taj blokirani motor i proceniti troškove eventualne popravke pre nabavke drugog motora. Polovni sklopovi su uvek mačka u džaku...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
savo.l
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Čet 31 Okt - 12:26

KdF ::
Pravo stanje motora koje se ogleda u istrošenosti sklopova i delova može se ustanoviti isključivo rasturanjem i merenjem, fizičkim prelgedom. Stanje kompletnog nerasturenog motora može samo posredno da se proceni, na primer merenjem kompresije, zazora radilice, pritska ulja, potršnje ulja itd. ali rezultati takvog pregleda nisu potpuno pouzdani. Tako se ne može saznati da li će motor trajati još dugo ili će uskoro da dođe do ozbiljnog kvara. Zato je možda ipak bolje rasturiti taj blokirani motor i proceniti troškove eventualne popravke pre nabavke drugog motora. Polovni sklopovi su uvek mačka u džaku...
Tako sam i mislio... Našao sam motor od vatrogasne pumpe Rosenbauer sa papirima, kaže da je radio 10-ak časova. Cijena je 500€. Pretpostavljam da je to ok cijena, ali trenutno nemam toliko...
Nazad na vrh Ići dole
KdF

Broj poruka : 3761
Godina : 45
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Čet 31 Okt - 14:57

Sama činjenica da je motor radio 10 sati uopšte ne govori o stanju jer je moguće da posle jako dugog stajanja mnogi delovi u motoru koroziraju, ako je na primer pumpa stajala napolju ili u vlažnom okruženju što nije redak slučaj... Sem toga neki delovi stare i bez upotrebe (gumeni dihtunzi na primer) pa se takav motor ipak mora pre ugradnje detaljno pregledati.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
savo.l
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Čet 31 Okt - 17:30

KdF ::
Sama činjenica da je motor radio 10 sati uopšte ne govori o stanju jer je moguće da posle jako dugog stajanja mnogi delovi u motoru koroziraju, ako je na primer pumpa stajala napolju ili u vlažnom okruženju što nije redak slučaj... Sem toga neki delovi stare i bez upotrebe (gumeni dihtunzi na primer) pa se takav motor ipak mora pre ugradnje detaljno pregledati.
Hvala na odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

Broj poruka : 479
Godina : 46
Datum upisa : 19.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Pet 1 Nov - 12:07

vec smo jednom raspravljali na tu temu < jos ni jednom se nije prodavala pumpa sa mnogo radnih sati u ne proverenom stanju, uvek i sve su sa 10-38 radnih sati i perfeknom stanju, sveze oprane pred prodaju koliko da skinu prasinu jer dugo stoji...
za 500e ima kompletnu generalnu delovi +obrade samo jos ruke da platis a akoje ostavljen u dobrom stanju bez obzira na havariju vecina tih delova je i dalje u ok stanju, treba ga rasturiti i zameniti osteceni deo a to sve nece biti vise od polovine pomenute sume i znaces pravo stanje motora i sta mozes ocekivati od njega.. to je savet a ti po svom kako ti volja Wink
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://...
savo.l
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   Pet 1 Nov - 15:49

Ljudi, hvala vam na savjetima i odgovorima.
Nadam se da ću uskoro biti u mogućnosti da skinem motor i da ga rastavim, pa ću javiti koji je kvar.

Pozdrav iz Bara!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Motor blokirao   

Nazad na vrh Ići dole

Motor blokirao
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Motor blokirao