vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Limarija za splita

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: Limarija za splita   Limarija za splita Icon_minitimeUto 25 Dec - 22:16

Interesuje me razlika u limariji za splita i buba do 59 god.Znam za zadnji vezni lim i zadnju haubu da je model do 1952 god specifican, ali me zanima prednja hauba, krila i prednji vezni lim.Za vrata takodje znam da odgovaraju samo za splita.Split je 1952 god za kojeg mi trebaju delovi. Hvala svima na pomoci Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: ...   Limarija za splita Icon_minitimeUto 14 Jan - 19:01

Opet pitanje za limariju.... Interesuje me da li ima razlike u krilima za bubu....1959 godine, 1964 godina, Ako ima razlike zanima me koje su to razlike. Na mnogim sajtovima se nude krila do 1967 pa posle toga idu od 1967 do 1973. Mene interesuje da li od 1958 pa nadalje do 1966 ima vise modela....
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija za splita   Limarija za splita Icon_minitimeUto 14 Jan - 20:47

Razlike u svim slucajevima ima,ali je moguce prepraviti ili su te razlike skoro neuocljive bez detaljnog sagledavanja auta(kada se trazi dlaka u jajetu)
Kod prednjih krila 59 vs 64 razlika moze biti u rupi za migavac zatim u vodu za instalaciju od solje fara koji kod 59 moze biti metalni,zatim u delu-grbi gde se vezuje prag(manja grba-veca grba)
Kod zadnjih u rupicama za stop lampe
Sve ovo vazi i za split krila s tim sto prednja od splita imaju okruglu rupu za resetkicu sirene,zatim lim koji naleze na karoseriju je reljefan,a na zadnjim krilima jos i udubljen otisak za stop lampu
Kod prednje haube splita se gleda prvo da li ima sest tacki za vezivanje nosaca haube,plus sedma za sipku-drzac
Doduse kao takva moze biti i od cvitera ili ranih ovala pa se tada gledaju jos neki detalji poput tri male rupice za vezivanje vw amblema(kod ovih kasnijih su cetiri rupice)itd.
Prednji vezni lim je slican kao kod cvitera i ovala
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija za splita   Limarija za splita Icon_minitimeUto 14 Jan - 20:58

Slike
http://www.thesamba.com/vw/forum/viewtopic.php?t=300210&highlight=front+hood
Ako ima tri rupe ali okrugle na istisnutom polju gde dolazi amblem automatski nema 6 plus jednu tacku za srafljenje vec cetiri i u pitanju je hauba nakon 1960,da ne bude zabune da su bitne tri rupe,bitan je i oblik rupe Smile 
Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: ...   Limarija za splita Icon_minitimeUto 14 Jan - 23:28

Hvala ti druze na pomoci... Za splita sam kupio prednja krila kod Gersona 900eu dva komada i to mi je poynato kao i na zadnjim ulegnuce za stop lampe... Za haubu takodje znam ali mi je bitno za bubu 1959 faldah koju imam i 1964 god koju takodje imam e tu me zanimaju krila jel planiram da kupim nova pa bi hteo znati razliku.... U kaeferlandu kao i na svim drugim sajtovima nude opciju od 1958 do 1967 godinu krila tako da po njima tu nema razlike...
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija za splita   Limarija za splita Icon_minitimeSre 15 Jan - 9:16

Razlike svakako ima kao sto sam napisao.1958 i 1959 nije bilo uopste migavca na prednjim krilima,posle idu sa rupom za uske migavce a vec 1964/1965 ide rupa za velike migavce.Znaci samo po tome imaju tri vrste.Mislim da se i oblik solje fara razlikuje,bar dve varijante,zatim 1958 i 1959 imaju metalnu cev za instalaciju koja vodi od solje fara ka karoseriji dok kasnije nemaju vec ide guma
Ima razlike i u toj grbi gde dolazi prag ali moraju se imati bas dva razlicita jedno pokraj drugog da bi se uocila razlika
Kod zadnjih kao sto rekoh samo rupice za stop lampe jer su 1958/1959 isle one bez migavaca a posle one najmanje sa migavcima
Nazad na vrh Ići dole
brabus
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
brabus


Broj poruka : 571
Godina : 44
Lokacija : pirot
Datum upisa : 03.03.2010

Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija za splita   Limarija za splita Icon_minitimeSre 15 Jan - 13:18

hvala druze na pomoci , sad ynam sta da trazim mada meni treba i za 1959 i za 1964 godinu i prednja i zadnja.
Nazad na vrh Ići dole
http://gorannacko@gmail.com
Sponsored content





Limarija za splita Empty
PočaljiNaslov: Re: Limarija za splita   Limarija za splita Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Limarija za splita
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Motor za splita?
» krila za splita...
» limarija
» pozdrav iz Splita
» Sredjivanje splita novembar 1949

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: