vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Share | 

kvačilo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
pixy
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 99
Godina : 43
Datum upisa : 29.08.2007

PočaljiNaslov: kvačilo   Uto 18 Sep - 17:39

Ne sećam se sad na kojoj temi, ali neko mi je dao savet za sređivanje krčanja menjača prilikom ubacivanja u prvu i u rikverc. Sad bi mi bio potreban detaljniji savet, tj. uputstvo (ako neko hoće da ga častim pivom mož i da dođe u centar grada da mi pomogne) o proveri stanja kvačila.

Problem je postao još gori i bojim se da neće biti bolje dok nešto ne uradim. Ajd objasnite mi tačno šta da radim dok je napolju vidljivost dobra. Ako ne, zamajavaću se sutra ujutro.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.iacbg.org
Dika
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 3636
Godina : 64
Datum upisa : 01.06.2007

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 18:09

pixy ::
Ne sećam se sad na kojoj temi, ali neko mi je dao savet za sređivanje krčanja menjača prilikom ubacivanja u prvu i u rikverc. Sad bi mi bio potreban detaljniji savet, tj. uputstvo (ako neko hoće da ga častim pivom mož i da dođe u centar grada da mi pomogne) o proveri stanja kvačila.

Problem je postao još gori i bojim se da neće biti bolje dok nešto ne uradim. Ajd objasnite mi tačno šta da radim dok je napolju vidljivost dobra. Ako ne, zamajavaću se sutra ujutro.

Kao prvo da li si bio u Astoru i kupio sajlu kvacila i ostale potrebstine, jer ukoliko se stvar sa kvacilom pogorsava to znaci da se sajla drzi na sve manje i manje niti i da ce uskoro da pukne.
Kao drugo verujem da nisi los vozac pa ako si primetio da prilikom pustanja kvacilo ne hvata kao i ranije (na istoj visini od poda) onda je to jos jedna potvrda da je sajla u pitanju.
Trece kad vozis i naidjes na uzbrdicu probaj da naglo dodas gas bez menjanja brzina, ukoliko se zvuk pojaca a auto ne reaguje onda je tu i lamela a ako auto reaguje-povuce onda je definitivno sajla.
Verujem da i ovako mogu da ti pomognem iz Mladenovca.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.vw-vhs-mladenovac.com
pixy
VW entuzijasta
VW entuzijasta

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 18:18

Dika ::

Kao prvo da li si bio u Astoru i kupio sajlu kvacila i ostale potrebstine, jer ukoliko se stvar sa kvacilom pogorsava to znaci da se sajla drzi na sve manje i manje niti i da ce uskoro da pukne.
Kao drugo verujem da nisi los vozac pa ako si primetio da prilikom pustanja kvacilo ne hvata kao i ranije (na istoj visini od poda) onda je to jos jedna potvrda da je sajla u pitanju.
Trece kad vozis i naidjes na uzbrdicu probaj da naglo dodas gas bez menjanja brzina, ukoliko se zvuk pojaca a auto ne reaguje onda je tu i lamela a ako auto reaguje-povuce onda je definitivno sajla.

kupio sam sajlu, ništa drugo. uzbrdicu nemam usput
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 18:20

Dika ::

kupio sam sajlu, ništa drugo. uzbrdicu nemam usput

To moze da se oseti i na ravnom kad ides solo trecom pa naglo dodas gas.
Nazad na vrh Ići dole
pixy
VW entuzijasta
VW entuzijasta

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 18:58

danas nabasam na lika koji isto ima bubu i koji mi reče da u Zemunu postoji neki opak majstor za stare bube, Cvorak se preziva. Jel zna neko nesto o coveku?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike

Broj poruka : 3703
Godina : 44
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 19:02

Da bi ustanovio da li kvacilo proklizava, mozes da postupis ovako. Upali motor, ubaci u trecu brzinu, dobro zategni rucnu kocnicu i pokusaj da krenes. Ako se motor ugasi kada pustis kvacilo, velika je verovatnoca da je sa korpom i lamelom sve u redu. Ako se desi da kvacilo prokliza kad ga pustis, dakle auto se ne mrda a kvacilo je pusteno i motor radi, lamela je najverovatnije dotrajala.

Ispod zadnjeg levog dela kola, iza tocka, na poluzi kvacila koja izlazi iz menjaca se zavrsava sajla kvacila. Na njenom kraju je jedna leptir matica pomocu koje se podesava zazor. Ako je zazor na pedali preveliki maticu treba zategnuti, i obrnuto. Ako ti se stanje sa sajlom stalno pogorsava, bice da je sajla dotrajala (ko sto rece Dika popucale su neke zice u njoj i sve ih manje ostaje jer pucaju i dalje) i treba je zameniti. Normalan zazor na pedali kvacila je 10-20 mm, mada kao sto rekoh nije pogresno ni da bude 30-40 mm dok god kvacilo hvata od prilike na polovini hoda.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
Dika
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 19:14

danas nabasam na lika koji isto ima bubu i koji mi reče da u Zemunu postoji neki opak majstor za stare bube, Cvorak se preziva. Jel zna neko nesto o coveku?

To je verovatno mislio na Milenka jer njegov brat Pedja radi druge stvari.
Obojicu licno poznajem ali sa skupova.

Milenko ima i delova pa mozda kod njega nadjes i bobinu.

Poslao sam ti telefone na pm.
Nazad na vrh Ići dole
pixy
VW entuzijasta
VW entuzijasta

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 23:23

Hvala ljudi.

Jedva sam stigao u Zemun, jer više ništa nije htelo da radi kako treba. U leru se gasila mašina, jedva je vukla ono malo uzbrdo iz G. Principa na Brankov most, stigao sam u Zemun i u četvrtak ću nekako da se stvorim kod majstora. Da li je samo kvačilo ne znam, ali VW ide na prvi pregled pod mojom nadležnošću.

Uf al to zvuči oficijelno.....
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1972
Godina : 32
Datum upisa : 02.06.2007

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Uto 18 Sep - 23:46

Ja prvih 6 meseci nisam izlazio od majstora...

Sada samo štelam paljenje, ventile, menjam ulje i podešavam karburaciju...Znači redovno održavanje...

Sve će to da legne na svoje mesto, ali ti automobili jednostavno vole da se voze...Što ih više voziš bolje idu...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: kvačilo   Danas u 9:10

Nazad na vrh Ići dole

kvačilo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KORPA-KVAČILO
» Sajla kvačila