vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Glava 1300

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Iva Kitanovic
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Iva Kitanovic


Broj poruka : 52
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 22.08.2012

Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitimeSub 25 Avg - 19:41

Pre nego sto odem kod mog majstora, koji misli da sam glupa ako sam zensko, zelela bi da se informisem o nekim izmenama na motoru.
Imam dva motora, 1300 dupli usis i 1600 jedan usis. Da li je potrebna masinska obrada glave sa 1300 kako bi se stavila na 1600 i da li su potrebne izmene na bloku 1600?
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitimeSub 25 Avg - 20:28

Iva Kitanovic ::
Pre nego sto odem kod mog majstora, koji misli da sam glupa ako sam zensko, zelela bi da se informisem o nekim izmenama na motoru.
Imam dva motora, 1300 dupli usis i 1600 jedan usis. Da li je potrebna masinska obrada glave sa 1300 kako bi se stavila na 1600 i da li su potrebne izmene na bloku 1600?
Hvala

Potrebna je obrada glave od 1300 da bi isla na 1600 dok na bloku nisu potrebne nikakve prepravke! Naravnu da ne pominjem da je potrebno obe glave zameniti i usisnu cev takodje!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitimeSub 25 Avg - 23:15

Iva Kitanovic ::
Pre nego sto odem kod mog majstora, koji misli da sam glupa ako sam zensko, zelela bi da se informisem o nekim izmenama na motoru.
Imam dva motora, 1300 dupli usis i 1600 jedan usis. Da li je potrebna masinska obrada glave sa 1300 kako bi se stavila na 1600 i da li su potrebne izmene na bloku 1600?
Hvala

ako tvoj majstor tako misli -odmah ga promeni. nije majstorovo da procenjuje da li mu je musterija glupa ili ne, vec da popravi ono zasta je placen, i to naj bolje sto moze. a musterija osim kljuca u bravu ne mora da ima visi kurs primenjene mehanike....vec nesto kesa 'za ovo planinarenje'

kad budemo imali ovakav odnos izmedju majstora i musterija mozemo reci da smo uspeli kao drustvo.

evo i odgovora mada mi je malo naivna cela prica o curici i bubici pa jos i friziranje..


glavama je potrebna prepravka tj. sirenje sica hilzne u glavi, obavezno nakon obrade uraditi kubiciranje glava da bi motor ravnomerno radio. ako se to radi pozeljno je da su glave predvidjene za naj vece ventile, cemu zapremina ako motor ne moze lako da usisa i izduva pa u glavama ima 'usko grlo'. posto ti je slab motor 1,3 dupli usis i dizes na 1.6 onda i kanale obavezno ispoliraj.
na bloku je potrebno zameniti sa svake strane po 2 brezona koji 'drze' glave i to u gornjem redu dva u sredini. novi su malo kraci od originalnih na motoru 1,6 mono usis. takodje potrebno je zameniti i hladnjak ulja i lim oko turbine za hladjenje kao i sve ostale limove na motoru. usisna grana od 1,3 i 1,6 (obe dupli usis) se razlikuju pa je i nju i aluminijumske krajeve grane potrebno zameniti kao i karburator. a ako vec poliras kanale onda 'okaci' i dvogrle karburatore.
i jos jedan mali detalj , istina neobavezan, bile bi kocnice: pozeljno bi bilo da napred budu diskovi....
srecno sa majstorom i prepravom nadam se da ce uspeti! Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://...
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitimeNed 26 Avg - 11:57

Po meni je najbolje da nista ne diras oko glava na motoru 1600 ako ne moras.Ipak je ovaj dvostruki usis sa 1300 neznija varijanta
Nazad na vrh Ići dole
Iva Kitanovic
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Iva Kitanovic


Broj poruka : 52
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 22.08.2012

Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitimeNed 26 Avg - 17:16

Hvala svima na savetima.
Dragane, zasto ti bubica i friziranje glave(motora) lol! ne idu uz curice?
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitimeNed 26 Avg - 22:29

ide naravno, licno znam cure koje vozaju kojekakve 'nabrijane' masine ali te cure uglavnom imaju oca,brata , momka, .... tj. nekog svog ko stoji iza cele price i pomaze u pravljenju i popravljanju vozila i uglavnom ne traze savet na forumima. to mi je bilo malo neobicno.. nikakva zla namera... Embarassed

ako si stvarno cura koja voli brzu voznju u bubi a zatreba ti nesto od delova, obrade motora ili rad na samom motoru javi se, mogu ti pomoci savetima i radom, gde god da zapne... Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Sponsored content





Glava 1300 Empty
PočaljiNaslov: Re: Glava 1300   Glava 1300 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Glava 1300
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Glava volana
» glava motora za 1.2
» Restauracija bube 1965
» Glava motora
» POTREBNA GLAVA UPRAVLJACA ZA T2b

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: