vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Share | 

Meksiko se rastaje od klasičnog taksija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
strid
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1578
Godina : 65
Datum upisa : 20.06.2007

PočaljiNaslov: Meksiko se rastaje od klasičnog taksija   Ned 25 Mar - 22:31

http://autoutro.ru/news/2012/03/14/221529.shtml

ja ne stojim bas nesto sa ruskim pa sam zamolio kuma da mi prevede Laughing Laughing

Ako ste ikada poželeli da se po centru Meksika provozate popularnim taksijem Volkswagenom Bubom, morate to isplanirati pod hitno.
Poslednji kultni taksi biće povučen sa ulica ovog grada već krajem godine.
Portal Autoblog prenosi da je fabrika u meksičkoj državi Pueblo prestala sa proizvodnjom klasičnog "Bitle" još 2003.
Te iste godine vlasti su podnele zahtev taksistima da predju na automobile sa četvora vrata. Onima sa dvoja vrata dat je rok od 8 godina, nakon čega će morati da se povuku s ulica.
Pri tome, spomenuti su dobili dvogodišnju olakšicu koja ističe 2012.
Stvar je u tome što se ovi taksiji smatraju opasnim, ne samo zbog toga što su konstruirani još prije 74 godine, nego i stoga što su taksisti, po pravilu, demontirali prednje desno sedište,
kako bi olakšali pristup tesnoj stražnjoj klupi. Nedostatak prednjeg sedišta bi putnika, u slučaju naglog kočenja, prosto zalepilo za vozačko stako.
Sa druge strane, ovi automobili su jeftini za upotrebu i, po rečima samih taksista, čine ulice sigurnijim.

"Danas, automobili su jaki, i u skladu s time, razvijaju veće brzine", objašnjava bivši taksist Vera Perez. "Ranije, kretali su se pažljivije pošto je bilo kakav sudar značio i kompletnu havariju".
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.studio3dworld.com

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: